search

طرز تهیه مافین خرما و کدو حلوایی

clock icon زمان خواندن ۲ دقیقه مینا پوردانا یک‌شنبه ۰۹ شهریور ۱۳۹۹ ۱۸:۴۸

طرز تهیه مافین خرما و کدو حلوایی
۵/ ۵.۰۰
امتیاز دهید
یک میا‌ن‌وعده سالم و مغذی، سرشار از فیبر و ویتامین‌ که برای تامین انرژی بچه‌ها هنگام درس خواندن گزینه مناسبی است. طرز تهیه مافین خرما و کدو حلوایی را برای داشتن یک میان وعده سالم کودک از دست ندهید.

ارزش غذایی

انرژی82 کیلوکالری
کربوهیدرات17 گرم
پروتئین2 گرم
چربی کل1 گرم
کلسترول0.023 میلی گرم
فیبر خوراکی2 گرم
preparation time icon

زمان آماده سازی

20 دقیقه

cooking time icon

زمان پخت

10 دقیقه

serve icon

تعداد سرو

7 نفر

مواد لازم

کدو حلوایی - پوره شده0.5 پیمانه
آب 2 قاشق غذاخوری
نمک 0.5 قاشق چای‌خوری
عصاره وانیل 0.5 قاشق چای‌خوری
تخم مرغ 1 عدد
جو دوسر پرک 1 پیمانه
جوش شیرین 0.5 قاشق چای‌خوری
میوه خشک 0.3 پیمانه
تخمه کدوتنبل 0.25 پیمانه
خرما خشک 0.75 پیمانه

این مافین‌های سالم و مغزی را می‌توانید در ظرف غذای مدرسه کودک خود قرار دهید، یا حتی در روزهایی که عجله دارید به عنوان صبحانه از آن استفاده کنید. برای یک مافین مغذی‌تر می‌توانید از انواع میوه خشک خردشده، کشمش یا دانه‌ها و تخمه‌ها کمک بگیرید. مافین خرما و کدو حلوایی را می‌توانید تا چند روز در دمای اتاق نگه‌دارید، اما برای مدت طولانی‌تر بهتر است آن را در ظرفی دور از هوا و جای خنک قرار دهید.

طرز تهیه مافین خرما و کدو حلوایی

طرز تهیه مافین خرما و کدو حلوایی 

  1. فر را روی دمای ۱۷۵ درجه سانتی‌گراد قرار دهید. خرما را در غذاساز ریخته و تا حدی که خمیری و گلوله شوند، مخلوط کنید.
  2. با یک قاشق خرمای گلوله شده را از هم باز کنید و پوره کدو تنبل، آب، نمک، عصاره وانیل و تخم مرغ را به آن اضافه و تا مرحله نرم‌شدن ترکیب کنید.
  3. پرک جو دوسر و جوش شیرین را به مواد درون غذاساز اضافه و مجددا مخلوط کنید، تا جایی که مایه‌ای خمیری ایجاد شود. اگر مایه شما سفت شد، می‌توانید ۱ تا ۲ قاشق غذاخوری آب ریخته و ترکیب کنید تا رقیق شود.
  4. مایه را در کاسه ریخته و دانه‌ها و میوه خشک را با آن مخلوط کنید تا کمی بافت در خمیرتان ایجاد کند. در صورتی که کودک شما بد غذاست و از زیر دندان آمدن این بافت خوشش نخواهد آمد، می‌توانید این مرحله حذف کنید.
  5. یک‌چهارم از مواد را در هر قالب مافین ریخته و برای ۲۰ تا ۲۲ دقیقه در فر قرار دهید تا جایی که مواد مافین به هم چسبیده و منسجم شوند. مافین‌ها باید حداقل ۲۰ دقیقه قبل از سرو خنک شوند.
نظرات کاربران