search

سه دلیل برای اضافه کردن ورزش به رژیم غذایی

تاثیر ورزش بر رژیم غذایی

clock icon زمان خواندن ۴ دقیقه تیم سلامت شنبه ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۱:۱۱

تاثیر ورزش بر رژیم غذایی
۵/ ۵.۰۰
امتیاز دهید

در حالی‌که اطلاعات و توصیه‌های زیادی درباره چگونگی به حداکثر رساندن تاثیر تغذیه سالم وجود دارد، مقالات زیادی هم هستند که درباره فعالیت فیزیکی توضیحی ندادند. ما به‌عنوان یک انسان برای فعالیت جسمانی طراحی شده‌ایم و زندگی مدرن فرصت ما را برای فعالیت فیزیکی حذف کرده است. در اینجا ۳ دلیل آورده شده تا مطمئن شوید ورزش باید به یک اصل در زندگی تبدیل شود.

آن‌چه در این مطلب خواهید خواند:

غذا و ورزش به طور ناگسستنی باهم در ارتباط هستند

با سوزاندن روزی ۱۰۰کالری از افزایش وزن میانسالی جلوگیری کنید.

تمرین‌های آسان برای سوزاندن ۱۰۰ کالری

ورزش مزایایی بیش از کنترل وزن٬ برای سلامتی در بر دارد

 

١. غذا و ورزش به طور ناگسستنی باهم در ارتباط هستند

اگر تا به‌حال کالری مواد غذایی را شمارش کرده باشید، به‌طور واضح دیده‌اید چطور غذا و ورزش به یکدیگر مرتبط هستند، به‌خصوص زمانی‌که کالری خالصی که در طول یک روز مصرف کرده‌اید را می‌شمارید. وقتی به کنترل وزن خود فکر می‌کنید، مرتبط دانستن غذا و ورزش مهم‌تر از این هست که به هرکدام جداگانه فکر کنید. در واقع تاثیر ورزش بر رژیم غذایی قابل توجه است و می‌توانید هنگام برنامه‌ریزی برای وعده‌ها و میان‌وعده‌های غذایی، ورزش را در ذهن خود اضافه کنید. برای مثال می‌توانید از اضافه‌کردن یک میان‌وعده همراه با پروتئین بالا پس از یک تمرین پرقدرت بهره ببرید و یا برای یک تمرین برنامه‌ریزی کنید تا پس از افراط در خوردن یک تکه شکلات اضافه احساس رهایی کنید.

ورزش در رژیم غذایی

«فعالیت جسمانی در توازن انرژی کاملا مهم است» به گفته جیمز هیل، مدیر مرکز تغذیه انسانی، بنیان‌گذار مرکز علوم سلامت دانشگاه کلرادو و ثبت ملی کنترل وزن، ما به سادگی نمی‌توانیم با کم‌تحرکی و یک‌جانشینی، شانس بدست آوردن وزن سالم را داشته باشیم.

هیل همچنین به این موضوع اشاره می‌کند که ورزش نباید عامل خارق‌العاده‌ای برای کنترل وزن تلقی شود. «شرکت‌کنندگان در ثبت ملی کاهش وزن (کسانی که حداقل ۳۰ پوند وزن کم کرده و برای یک‌سال آن‌ را حفظ کرده‌اند) در سطوح بالایی از فعالیت فیزیکی به‌طور میانگین تقریبا یک ساعت در روز شرکت کردند. بیشترین فعالیتی که گزارش شده، پیاده‌روی است. هیل می گوید: «تعداد زیادی از شرکت کنندگان، کمتر از ۱۰ ساعت در هفته تلویزیون تماشا می‌کنند.»

۲. با سوزاندن روزی ۱۰۰کالری از افزایش وزن میانسالی جلوگیری کنید

بیشتر آمریکایی‌ها پس از ۳۵ سالگی، هر سال یک تا دو پوند وزن اضافه می‌کنند. اگر این افزایش وزن سالانه را به تعداد روزهای سال تقسیم کنیم، سهم هرروز تقریبا ۱۰۰ کالری است. خبر خوب این است که ۱۰۰ کالری در روز برای کنترل وزن تقریبا میزان آسانی است. بنابراین، به راحتی می‌توانید از یک تا دو پوند افزایش وزن سالانه دوری کنید. شما دو انتخاب دارید و یک ترکیبی از هردو که ممکن است بهتر نتیجه بدهد، ۱۰۰ کالری در روز کمتر بخورید و یا ورزش را افزایش دهید. البته پیشنهاد متخصصان اضافه کردن ورزش به رژیم غذایی است.

میزان کالری‌های مصرفی می‌تواند با تغییرات ساده‌ای کاهش پیدا کند، مانند استفاده از ظرف‌های کوچک‌تر یا قراردادن ظرف میوه روی پیشخوان آشپزخانه و پنهان‌کردن میانوعده‌های هوس‌انگیز با کالری بالا در جایی که به آسانی دیده نمی‌شوند. اضافه کردن ورزش به رژیم غذایی مزایای دیگری هم برای سلامتی دارد؛ هر شخص عاقلی می‌تواند تمرین‌های بیشتری را به برنامه روزانه خود اضافه کند. در این جدول می‌توانید چند پیشنهاد ساده را برای سوزاندن ۱۰۰ کالری مشاهده کنید.

تمرین‌های آسان برای سوزاندن ۱۰۰ کالری:

  • با حیوان خانگی خود ۲۵ دقیقه پیاده‌روی کنید.
  • ۳۸ دقیقه خرید کنید.
  • ۱۵ دقیقه دوچرخه‌سواری کنید.
  • ۲۰ دقیقه باغبانی کنید.
  • ۲۰ دقیقه خانه خود را تمیز کنید.
  • ۱۰ دقیقه طناب بزنید.
  • ۱۰۰ بار حرکت پروانه را انجام دهید.

اگر به نرمش و ورزش برای کاهش وزن علاقمند هستید، مطالب زیر را از دست ندهید:

با هفت دقیقه ورزش به وزن ایده‌آل برسید

9 راه قطعی برای لاغر کردن بازو

 

ورزش و تناسب اندام

۳. ورزش مزایایی بیش از کنترل وزن٬ برای سلامتی در بر دارد

فعالیت فیزیکی علاوه بر ایجاد تعادل در کالری‌های مصرفی روزانه، مزایای مهم دیگری هم برای سلامتی دارد. فعالیت فیزیکی نشان داده است تاثیر مثبتی در هضم غذا دارد، از کندشدن متابولیسم جلوگیری می‌کند، عملکرد قلب و عروق را بهبود می‌بخشد و خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی را کاهش می‌دهد. ورزش همچنین در به دست‌آوردن عضلات بدون چربی کمک می‌کند. جایگزین کردن چربی‌های غیرفعال تجمع شده با عضلات بدون چربی، اجازه سوزاندن کالری‌های بیشتر را می‌دهد، حتی وقتی در حال تماشای تلویزیون یا در حال خواب هستید؛ زیرا عضله از لحاظ متابولیسمی فعال‌تر است. هرچه بیشتر عضله داشته باشید، بیشتر می‌سوزانید. فعالیت فیزیکی همچنین حساسیت به انسولین را بهبود می‌بخشد که می‌تواند قند خون را در یک محدوده سالم نگه دارد.

در حالی که به روش‌هایی برای بهتر کردن رژیم غذایی خود، به‌منظور کنترل وزن، فکر می‌کنید، مطمئن باشید تاثیر ورزش بر رژیم غذایی معجزه می‌کند.

نظرات کاربران