search

طرز تهیه کوکو کلم بدون تخم مرغ

clock icon زمان خواندن ۲ دقیقه مینا پوردانا شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹ ۱۷:۵۸

طرز تهیه کوکو کلم بدون تخم مرغ
۵/ ۵.۰۰
امتیاز دهید
غذایی رنگین و خوش‌طعم که می‌توانید از باقی‌مانده غذاهای مهمانی شب گذشته برای تهیه آن کمک بگیرید و به این ترتیب در مواد اولیه صرفه‌جویی کنید. در طرز تهیه کوکو کلم از تخم مرغ استفاده نمی‌شود و پخت آن به روغن کمی نیاز دارد. این غذای سالم را حتما امتحان کنید.

ارزش غذایی

انرژی133 کیلوکالری
کربوهیدرات15 گرم
پروتئین2 گرم
چربی کل7.8 گرم
کلسترول- میلی گرم
فیبر خوراکی2 گرم
preparation time icon

زمان آماده سازی

10 دقیقه

cooking time icon

زمان پخت

25 دقیقه

serve icon

تعداد سرو

6 نفر

مواد لازم

کلم بروکسل - پخته شده0.5 فنجان
هویج - رنده شده0.5 فنجان
پیاز سفید - خرد شده0.5 عدد
پوره سیب‌زمینی 2 فنجان
کلم پیچ - پخته شده0.5 فنجان
کره 1 قاشق غذاخوری
روغن کانولا 2 قاشق غذاخوری
نمک کمی
فلفل سیاه کمی

این دستور غذای انگلیسی اولین بار برای استفاده از باقی‌مانده غذاهای جشن شکرگزاری ابداع شد. شما نیز می‌توانید از سبزیجات پخته باقی‌مانده از وعده‌های دیگر برای تهیه این کوکو کلم پیچ استفاده کنید. کلم‌ برگ و بروکسل را باید از قبل پخته باشید، ولی هویج را می‌توانید به صورت خام به کار ببرید. در دستور اصلی کلم بروکسل نیز وجود دارد، اما در صورت عدم دسترسی آن را با کلم قمری جایگزین کنید.

برای پوره سیب زمینی می‌توانید سیب‌زمینی آب‌پزشده را بکوبید یا در دستگاه غذاساز پوره کنید و با اضافه کردن کمی شیر یا کره آن را نرم و پوره کنید.

طرز تهیه کوکو کلم

 طرز تهیه کوکو کلم بدون تخم مرغ

  1. کره را در تابه‌ای نچسب و نسبتا عمیق ذوب کنید، پیاز را در تابه بریزید و برای ۵ دقیقه روی شعله متوسط تفت دهید تا سبک شود.
  2.  کلم سفید، کلم بروکسل (یا قمری) و هویج را رنده‌ کنید و پس از سرخ‌شدن پیازها در تابه بریزید. شعله را کمی بیشتر کرده و نمک و فلفل بزنید. مواد را برای ۵ دقیقه دیگر تفت دهید تا رنگ سبزیجات کم کم تغییر کند.
  3. پوره سیب‌زمینی را اضافه کنید و به سرعت مواد درون تابه را هم بزنید تا سبزیجات و پوره به خوبی مخلوط شوند، بچشید و دوباره نمک و فلفل آن را اندازه کنید.
  4. مواد را با پشت کفگیر به کف تابه فشار داده و به صورت یک‌دست و صاف پرس کنید. حدود ۷ دقیقه زمان لازم است تا کف کوکو برشته شود، اگر احساس می‌کنید روغن آن کشیده و در حال سوختن است مقدار کمی روغن را در کناره‌های تابه بریزید. به کمک در تابه یا یک بشقاب بزرگ کوکو را برگردانید و اجازه دهید طرف دیگر آن نیز ۵ تا ۷ دقیقه بپزد. کوکوی شما آماده است.
نظرات کاربران