search

بهترین برنامه کالری شمار رایگان فارسی و انگلیسی + لینک دانلود

clock icon زمان خواندن ۸ دقیقه محمدمهدی غیاثوند سه‌شنبه ۲۸ شهریور ۱۴۰۲ ۱۵:۰۶

بهترین برنامه کالری شمار رایگان فارسی و انگلیسی + لینک دانلود
۵/ ۴.۲۸
امتیاز دهید

برنامه کالری شمار را این روزها در تلفن همراه بیشتر افراد می‌توان دید. گرچه بیشتر افراد از این اپلیکیشن برای لاغری و کاهش وزن کمک می‌گیرند اما کاربرد اپ کالری شمار به این مورد محدود نمی‌شود. محاسبه کالری غذاها ‌و قابلیت‌های دیگر این برنامه‌ها می‌تواند برای گروه زیادی از افراد مفید باشد. اما بهترین برنامه کالری شمار کدامست؟ با کدام اپلیکیشن می‌توان رژیم کالری شماری رایگان گرفت؟ در این مطلب برنامه‌های کالری شمار فارسی زبان رایگان و نیازمند خرید اشتراک را بررسی می‌کنیم. 

فهرست مطالب

برنامه کالری شمار چیست

برنامه کالری شمار چیست

پیش از هرچیز باید بدانیم کالری شماری چیست و به چه کار می‌آید. کالری شماری یک روش تغذیه‌ای است که در آن شما باید مقدار کالری مورد نیاز خود را محاسبه کرده و سپس سعی می‌کنید در روز مقدار کالری مصرفی خود را کمتر از آن نگه‌دارید. محاسبه کالری مصرفی به صورت دستی، کاری زمان‌بر و دشوار است. برای محاسبه دقیق‌تر و سریعتر کالری می‌توانید از انواع نرم افزارهای سلامتی موجود در گوشی همراه و و سایر اپلیکیشن‌ها و وب سایت‌هایی استفاده کنید که كالري شماری را به طور اتوماتیک برای شما انجام می‌دهند.

برنامه محاسبه کالری روزانه که به آن برنامه کالری شمار نیز می گویند، دارای اطلاعات کاملی از انرژی موجود در انواع مواد غذایی، مواد مغذی و ویتامین‌های آن‌ها هستند. کافیست غذای خود را در آنها ثبت کنید تا با استفاده از فرمول‌های استاندارد مقدار کالری آن را محاسبه کند. دیگر ویژگی مفید برنامه‌های کالری شمار که فرآیند محاسبه کالری را بسیار آسان می‌‎کند، وجود جدولی از انواع غذاها و میان وعده‌ها است.

فرض کنید در وعده شام به عنوان غذای اصلی یک پیتزا گوشت و قارچ، به عنوان پیش غذا سیب زمینی و به عنوان نوشیدنی یک لیوان لیموناد میل کرده‌اید. برای محاسبه درست کالری مصرفی در این وعده نیاز دارید تا کالری هر یک از این سه را محاسبه کرده و با هم جمع کنید تا مقدار کل به دست آید. کالری سیب زمینی سرخ کرده که با توجه به منابع مشخص است، اما مشکل از آنجایی آغاز می‌شود که خود پیتزا و نوشیدنی لیموناد ترکیبی از چندین ماده غذایی دیگر هستند.

برای محاسبه کالری یک پیتزا ابتدا باید بدانید وزن هر کدام از مواد تشکیل دهنده چه مقدار هستند. سپس با استفاده از داده‌های استاندارد مربوط به کالری مواد غذایی، کالری هر یک را محاسبه کرده و با جمع کردن آن‌ها مقدار کل برای پیتزا مصرفی خود را به دست بیاورید. همانطور که دیدید این فرآیند زمان ‌بر است و باید آن را برای هر وعده غذایی به صورت مجزا اجرا کنید.

فایده بزرگ برنامه‌ های کالری شمار در این است که از قبل و به صورت میانگین کالری موجود در اغلب غذاهای معمولی که در طول روز مصرف می‌کنیم در آن وجود دارد. هر چند که مواد تشکیل دهنده تمامی پیتزاها مانند یکدیگر نیست، اما مقدار میانگین موجود در این برنامه‌ها به واقعیت بسیار نزدیک بوده و می‌توان از خطای موجود چشم پوشی کرد.

بهترین برنامه‌های کالری شمار

بهترین برنامه‌ کالری شمار

برنامه‌ها و وب سایت‌های کالری شمار زیادی وجود دارند که می‌توان از آن‌های برای محاسبه کالری استفاده کرد. در این بخش به معرفی چندین نمونه از بهترین برنامه‌های کالری شمار غذا خواهیم پرداخت که در کنار دقت بالا، کار با آن‌ها نیز بسیار آسان است.

بیشتر برنامه‌های کالری شمار امکان ثبت اطلاعات مربوط به فعالیت‌های روزانه مانند تعداد گام‌ها و محاسبه کالری سوزانده‌شده را نیز دارند. در صورت داشتن مچ‌بند هوشمند، با اتصال آن به گوشی توسط بلوتوث این اطلاعات به راحتی و خودکار در اپلیکیشن کالری شمارتان ثبت می‌شوند. از طرفی مطلع بودن از روند کالری سوزی شما را به تحرک بیشتر تشویق می‌کند.

مشاهده و خرید انواع مچ‌بند هوشمند

 بهترین برنامه‌های کالری شمار فارسی 

بیشتر این برنامه‌ها از شما می‌خواهند برای استفاده از تمام یا بخشی از قابلیت‌هایشان، اشتراک آنها را خریداری کنید. اما اگر می‌خواهید رژیم کالری شماری رایگان را امتحان کنید این بخش را با دقت بخوانید تا بدانید کدام یک از این برنامه‌ها امکانات رایگان دارند. 

کالری شمار رایگان کالتیویتا

  • کالری شمار کالتیویتا: کالتیویتا یک برنامه کالری شمار رایگان فارسی است که به تازگی روانه بازار شده و امکانات منحصر به فردی برای رسیدن به یک سبک زندگی سالم دارد. این برنامه با بر دسترسی به منبع کاملی از غذاها، امکان کالری شماری و محاسبه درشت‌ مغذی‌ها را برای شما فراهم می‌کند. علاه بر آن با کالتیویتا می‌توانید سدیم و چربی ترانس موجود در غذاها را نیز محاسبه کنید که برای افراد با مشکل فشار خون یا چربی خون بالا دارند، موضوعی حیاتی است.
    پس از نصب کالتیویتا و وارد کردن اطلاعات شخصی، این برنامه یک کاراکتر به شما اختصاص می‌دهد. کاراکتر شما با نمایش حالت‌های خواب‌آلود، تشنه و گرسنه نیازهای بدن‌تان را به شما یادآوری می‌کند. 
    قابلیت محاسبه و شمارش کالری در کالتیویتا رایگان است و با استفاده  از آن می‌توانید به صورت رایگان رژیم کالری شماری بگیرید. همچنین در صورت داشتن ساعت هوشمند می‌توانید آن را به نرم‌افزارتان متصل کنید تا گام‌ شماری و ثبت ساعت خواب به صورت خودکار انجام شود و در غیر این صورت امکان ثبت دستی این اطلاعات وجود دارد. 
دانلود نسخه اندروید
دانلود نسخه ios

 

برنامه‌های کالری شمار فارسی

 

  • کالری شمار زیره: زیره یک اپلیکیشن فارسی و دارای رابطه کاربری آسان و زیباست که این موضوع استفاده از آن‌ را برای همه ساده کرده است. زیره علاوه بر محاسبه کالری دریافتی غذا، امکان محاسبه میزان کالری سوزانده شده در فعالیت‌های ورزشی را نیز دارد. همچنین در زیره بخشی وجود دارد که در آن می‌توانید بر اساس میزان کالری، غذای خود را با غذای دیگر عوض کنید. به عنوان مثال از رژیم غذایی لاغری پیروی می‌کنید که به شما توصیه کرده با مصرف خوراک مرغ در وعده نهار ۸۰۰ کالری دریافت کنید. زمان نهار فرا رسیده و به هر دلیلی خوراک مرغ در دسترس شما نیست و می‌خواهید از یک غذای جایگزین استفاده کنید. به وسیله برنامه زیره می‌توانید یک غذای جایگزین با همان مقدار کالری را بیابید.

برنامه‌های کالری شمار فارسی

  • کالری شمار کرفس: کرفس نیز یکی دیگر از برنامه‌های فارسی بسیار خوب در زمینه کالری شمار مواد غذایی است. در اپلیکیشن کرفس و در بخش کالری می‌توان برای هر وعده غذایی و میان وعده از میان لیست کاملی از انواع مواد غذایی گزینه مورد نظر را انتخاب نموده و مقدار مصرف را وارد کرد تا کالری آن محاسبه شود. همچنین برای هر ماده غذایی بخشی وجود دارد که میزان مواد مغذی و ویتامین‌های موجود در آن را نمایش می‌دهد تا هر چه بهتر بتوانید غذاهای سالم مورد نظر خود را انتخاب کنید. همچنین در قسمت مربوط به محاسبه کالری کرفس بخشی به عنوان توصیه‌ها وجود دارد که با استفاده از آن می‌توانید مواد غذایی مفیدتر را جایگزین مواد مصرفی فعلی خود کنید.

بهترین برنامه‌های کالری شمار انگلیسی

برنامه‌هایی که در ادامه به معرفی آن‌ها خواهیم پرداخت دارای دقت و اعتبار زیادی بوده و در بین کاربران تلفن‌های هوشمند بسیار محبوب هستند.

بهترین برنامه‌های کالری شمار انگلیسی

  • MyFitnessPal: این برنامه در حال حاضر یکی از محبوب‌ترین کالری شمارهای جهان به حساب می‌آید. MyFitnessPal با توجه به وزن، جنسیت و شرایط جسمانی میزان کالری توصیه شده برای شما را محاسبه می‌کند. این برنامه همچنین امکان محاسبه کالری مصرفی در طول فعالیت ورزشی را نیز دارد و اگر از ساعت یا مچ بند هوشمند در طول ورزش استفاده می‌کنید، می‌توانید این دو را به هم وصل کرده تا اطلاعات میان آن‌ها رد و بدل شود. MyFitnessPal دارای بانک اطلاعات تغذیه بسیار گسترده حاوی ۵ میلیون غذا است. شما می‌توانید دستورالعمل‌های غذایی جدید را از طریق اینترنت به برنامه وارد کرده و یا دستور غذای خاص خود را به آن بدهید تا کالری را محاسبه کنید. MyFitnessPal برای هر دو سیستم عامل اندروید و IOS در دسترس است که در این لینک‌ها می‌توانید دانلود کنید. 

بهترین برنامه‌های کالری شمار انگلیسی

  • Lose It: این برنامه علاوه بر داشتن یک دفترچه غذایی برای نگه داری اطلاعات تغذیه شما قادر است فعالیت‌های ورزشی را نیز ردیابی کرده و میزان کالری مصرفی در آن‌ها را محاسبه می‌کند. یکی از ویژگی‌های جالب Lose It امکان اسکن بارکد محصولات غذایی است که به وسیله آن می‌توانید جدولی از اطلاعات مربوط به محصول را در تلفن همراه خود مشاهده کنید. همچنین Lose It با ارائه نمودار تصویری از روند تغییرات وزن، می‌تواند به شما در اصلاح رژیم غذایی که از آن پیروی می‌کنید کمک می کند. Lose It برای هر دو سیستم عامل اندروید و IOS موجود است.

بهترین برنامه‌های کالری شمار انگلیسی

  • FatSecret: اگر به دنبال برنامه کالری شمار رایگان هستید، FatSecret را دانلود کنید.  برنامه FatSecret شمارنده کالری کاملا رایگان با امکانات فراوان است. در صفحه اصلی این برنامه میزان کالری دریافتی و همچنین جزئیات مربوط به میزان کربوهیدرات، پروتئین و چربی غذاهایی که در روز میل کرده‌اید، نمایش داده می‌شود. FatSecret دارای یک انجمن گفتگو متشکل از اعضا است که در آن می‌توان تجربیات را به اشتراک گذاشت و از روش‌ها و رژیم‌های دیگر کاربران برای کاهش وزن استفاده کرد. این برنامه برای برای هر دو سیستم عامل اندروید و IOS موجود است.

سخن پایانی

برنامه‌های کالری شمار ابزار بسیار مناسبی برای تجزیه و تحلیل و محاسبه کالری تمامی غذاهایی است که در طول روز مصرف می‌کنید. علاوه بر این، به وسیله این برنامه‌ها می‌توانید کارایی رژیم غذایی خود در زمینه کاهش وزن را بررسی کرده و تغییرات لازم را اعمال کنید.

نظرات کاربران

مرعشی

یک‌شنبه ۲۰ فروردین ۱۴۰۲

ببخشید من گوشیم اپله چکار کنم بریزم این کالری شمار را؟

مهران

شنبه ۲۶ آذر ۱۴۰۱

سلام و خسته نباشید. مطلب خیلی خوبی بود. من اپلیکیشن کالتیویتا رو نصب کردم. یکی از بهترین اپلیکیشن‌های رایگانی بود که دانلود کردم. برای محاسبه‌ی کالری غذا و ورزش دارم ازش استفاده می‌کنم. هنوز تازه‌کارم. بعدا می‌گم نتیجه گرفتم یا نه.

فاطمه

دوشنبه ۲۱ آذر ۱۴۰۱

برای من باز نمیشه . چیکار کنم ؟

سیمین

یک‌شنبه ۰۱ آبان ۱۴۰۱

ممنون از مطالب خوبتون، کالری شمار جزیره رو فراموش کردید ذکر کنید البته به نظرم تا الان کالتیویتا بهترین برنامه کالری شمار رایگان فارسی بوده.

رها

چهارشنبه ۲۰ مرداد ۱۴۰۰

بسیار مفید بود

شنبه ۱۶ مرداد ۱۴۰۰

خیلی مطلب خوبی بود. محاسبه کالری دریافتی به لاغری خیلی کمک میکنه ولی کالری شماری برای من سخته. حوصله‌ام نمیکشه

مریم هاشمی

چهارشنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۰

میخواهم وزن کم کنم