search

طرز تهیه مینی کروسان سوسیس

clock icon زمان خواندن ۲ دقیقه مونا عامری پنج‌شنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۹ ۱۲:۴۰

طرز تهیه مینی کروسان سوسیس
۵/ ۵.۰۰
امتیاز دهید
سینی فینگر فود جلوه‌ی زیبایی به میز مهمانی شما می‌بخشد، اما آماده کردن اکثر فینگر فودها زمانبر است. ما یک فینگر فود خوشمزه و آسان را به شما آموزش خواهیم داد. ‌مینی کروسان سوسیس انتخابی مناسب برای مهمانی‌هایی با حضور کودکان و بزرگسالان است. این کروسان‌ها را همچنین می‌توانید به عنوان میان‌وعده در ظرف غذای فرزندانتان قرار دهید.

ارزش غذایی

انرژی114 کیلوکالری
کربوهیدرات7 گرم
پروتئین3 گرم
چربی کل9 گرم
کلسترول3 میلی گرم
فیبر خوراکی0 گرم
preparation time icon

زمان آماده سازی

10 دقیقه

cooking time icon

زمان پخت

25 دقیقه

serve icon

تعداد سرو

20 نفر

مواد لازم

سوسیس انگشتی 20 عدد
خمیر هزارلا 375 گرم
آرد سفید کمی
تخم مرغ - هم‌زده1 عدد

کروسان نوعی نان شیرینی اتریشی است که از خمیر هزارلا تهیه می‌شود و معمولا میان آن را با کرم‌های شکلاتی، مربایی یا حتی سس گوشت پر می‌کنند. ما در این مطلب طرز تهیه مینی‌ کروسان سوسیس را به شما  آموزش می‌دهیم که نوعی کروسان کوچک است که از پیچیدن خمیر هزارلا به دور سوسیس‌های انگشتی درست می‌شود.

طرز تهیه کروسان سوسیس

  1.  ابتدا فر را با دمای ۲۰۰ درجه سانتی‌گراد (فن با ۱۸۰ درجه سانتی‌گراد یا گاز با درجه ۶) گرم کنید. سپس خمیر را روی سطحی آرد پاشیده،‌ پهن کرده و به صورت افقی نصف کنید. هر نیمه را به پنج نوار مساوی برش داده و هر نوار را از قطر نصف کرده تا دو مثلث دراز ایجاد شود.
  2.  یک مینی‌سوسیس را روی قسمت عریض‌تر مثلث قرار دهید وتا انتهای خمیر رول کنید. تمام سوسیس ها را به این روش در خمیر پیچیده، سپس آن‌ها را در یک سینی فر چرب‌شده بچینید.
  3.  در این مرحله می‌توانید کروسان‌ها را در ظرف در‌بسته تا دو روز نگهداری کنید.
  4.  روی رول‌ها را با برس به تخم ‌مرغ زده‌شده آغشته کنید و ۲۵ دقیقه در فر قرار دهید تا پف کنند و طلایی شوند. اگر می‌خواهید آن‌ها را دیرتر سرو کنید، پنج دقیقه پیش از سرو در فر داغ قرار دهید تا گرم بمانند.
نظرات کاربران