search

طرز تهیه فینگر فود با کوفته قلقلی

clock icon زمان خواندن ۲ دقیقه مونا عامری جمعه ۰۳ مرداد ۱۳۹۹ ۰۱:۱۷

طرز تهیه فینگر فود با کوفته قلقلی
۵/ ۵.۰۰
امتیاز دهید
انواع فینگر فود‌ در سال‌های اخیر پای ثابت مهمانی‌ها و جشن‌های ما شده‌اند. وعده‌های کوچک و خوشمزه‌ای که هم گرسنگی را رفع می‌کنند هم رنگ و لعاب ویژه‌ای به میز پذیرایی می‌بخشند. در این مطلب طرز تهیه فینگر فود با کوفته قلقلی را برای شما آورده‌ایم.

ارزش غذایی

انرژی171 کیلوکالری
کربوهیدرات13 گرم
پروتئین9 گرم
چربی کل9 گرم
کلسترول5 میلی گرم
فیبر خوراکی1 گرم
preparation time icon

زمان آماده سازی

10 دقیقه

cooking time icon

زمان پخت

16 دقیقه

serve icon

تعداد سرو

12 نفر

مواد لازم

کوفته قلقلی گوشت گوشاله 12 عدد
پنیر چدار 85 گرم
نان همبرگر - کوچک6 عدد
سس باربیکیو 4 قاشق غذاخوری
پیاز قرمز 1 عدد
خیارشور برای سرو

این فینگر فود آسان با کوفته قلقلی یا همان کوفته ریزه درست می‌شود. برای تهیه کوفته قلقلی، می‌توانید از گوشت گوساله یا ترکیبی از گوشت‌های مورد پسند ذائقه خود استفاده کنید.
اگر در حال تدارک یک مهمانی هستید، پیشنهاد می‌کنیم به طرز تهیه پای کیش بیکن و گوجه‌فرنگی و رول‌ سوسیس پیچ با دیپ گوجه‌فرنگی نیز سری بزنید. طرز تهیه فینگر فود با کوفته قلقلی را در ادامه بخوانید.

طرز تهیه فینگر فود با کوفته ‌قلقلی

طرز تهیه فینگر فود با کوفته قلقلی

  1.  فر را با دمای ۲۰۰ درجه سانتی‌گراد (فن با دمای ۱۸۰ درجه سانتی‌گراد یا گاز با درجه ۶) گرم کنید. کوفته‌قلقلی‌ها را با فاصله در سینی‌ فر قرار داده و هر کدام را با کف دست کمی فشار دهید. برای ۱۵ دقیقه کباب آنها را در فر کباب کنید.
  2.  حالا مقداری پنیر چدار روی هر کوفته قرار دهید. سینی را دوباره به مدت ۲۱ ثانیه تا یک دقیقه در فر قرار دهید تا پنیر شروع به آب شدن کند.
  3. در این مدت، نان‌ها را از وسط نصف و کمی تست کنید. روی هر نیمه کمی سس باربیکیو بمالید و سپس کوفته‌قلقلی‌های پنیر‌ی، یک حلقه کوچک پیاز و خیارشور را روی نان‌ها قرار دهید. با یک سیخ چوبی کوچک یا خلال دندان، همه مواد را در کنار هم ثابت نگه‌دارید.
نظرات کاربران