search

۵ مرحله صبحگاهی برای داشتن پوستی شفاف

clock icon زمان خواندن ۳ دقیقه مهتاب خلیف پور شنبه ۰۳ خرداد ۱۳۹۹ ۰۹:۵۳

۵ مرحله صبحگاهی برای داشتن پوستی شفاف
۵/ ۵.۰۰
امتیاز دهید

با رسیدن بهار برای خلاص شدن از خشکی پوستی که از سرمای زمستان به جا مانده استفاده از محصولات آبرسان و تامین کننده رطوبت پیشنهاد می‌شود. روغن‌ها و سرم‌های مرطوب کننده‌‌ی مناسب بهار نسبت به محصولاتی که در زمستان به کار می‌رود سنگین‌تر و چرب‌تر هستند. اما مهم‌ترین نکته اصلی، روتین صبحگاهی پوست است که باید هر روز انجام دهید. برای مثال محصولات پوستی باید از سبک‌ترین تا سنگین‌ترین محصول به ترتیب بر روی پوست قرار بگیرند. برای پی بردن به راز داشتن پوست شفاف و شاداب در فصول بهار و تابستان این مطلب را تا انتها مطالعه کنید.

آن‌چه در این مطلب خواهید خواند:

مرحله اول: صورت خود را با آب بشویید

مرحله دوم: از تونر استفاده کنید

مرحله سوم: سرم‌های پوستی معجزه می‌کنند 

مرحله چهارم: پوست خود را مرطوب کنید

مرحله آخر: ضد آفتاب را فراموش نکنید

مرحله اول: صورت خود را با آب بشویید

صبح‌ها فقط با آب - ترجیحا سرد- صورت خود را بشویید. حتی اگر صورت خود را شب قبل با پاک کننده‌ها، تمیز کرده‌اید هم این کار را انجام دهید، زیرا ممکن است مقداری مواد شوینده و آلودگی روی صورت شما باقی مانده باشد. اگر همچنان به تمیز بودن پوست خود شک دارید، از اسفنج‌های پاک کننده مخصوص صورت استفاده کنید. اسفنج‌های مخصوصی صورت نرم و ملایم بوده و از ریشه‌ی گیاهی تهیه می‌شوند. خاک رس طبیعی نیز به تمیز کردن پوست بدون گرفتن چربی آن کمک می‌کند.

چگونه پوستی شفاف داشته باشیم

مرحله دوم: از تونر استفاده کنید

پس از شستن صورت خود، از تونر‌ها برای آب‌رسانی و متعادل کردن PH پوست استفاده کنید. اکثر بانوان این مرحله را حذف می‌کنند اما باید بدانید استفاده از تونر برای داشتن پوست شفاف از اهمیت بالایی برخوردار است. اگر اطلاعی درباره انواع آن ندارید، تونر‌های اسطوخودوس و یا گل رز را انتخاب کنید.

خواندن این مطلب ممکن است برای شما مفید باشد: برای داشتن پوستی سالم و نرم چه غذاهایی بخوریم؟

مرحله سوم: سرم‌های پوستی معجزه می‌کنند 

محصولاتی که حاوی سالیسیلیک اسید هستند باعث درخشان شدن پوست می‌شوند. ابتدا از چند قطره سرم پوست به نحوی استفاده کنید که تمام منافذ پوست را بپوشاند. سپس از محصولات حاوی اسید سالیسیلیک استفاده کرده و اجازه دهید چند دقیقه روی پوست شما بماند، اینکار پوست را برای مراحل بعد آماده می‌کند.

محصولات درمانی: استفاده از کرم‌های درمانی، اختیاری است و به انتخاب شما برای استفاده از روش‌های درمانی بستگی دارد. برای مثال، در این مرحله می‌توانید از محصولات درمانی جوش‌ یا بهبود چروک‌های زیر چشم استفاده کنید. در این صورت، اجازه دهید تا کرم‌های درمانی یک تا دو دقیقه روی لک‌ها و جوش‌ها باقی بماند تا اثر بخشی بیشتری داشته باشد.

مرحله چهارم: پوست خود را مرطوب کنید

برای مرطوب کردن کرم‌های متنوعی وجود دارد اما اگر پوست شما به روغن‌های گیاهی واکنش بهتری نشان می‌دهد، می‌توانید به جای کرم‌های مرطوب کننده از روغن‌ها و بالم (موم) استفاده کنید. پس از استفاده از روغن آن را ماساژ دهید تا به خوبی جذب پوست شود. اگر از موم استفاده می‌کنید، ابتدا آن را بین دست‌های خود گرم کرده تا قوام روغنی بگیرد و سپس مانند روش بالا استفاده کنید.

مراقبت از پوست

مرحله آخر: ضد آفتاب را فراموش نکنید

استفاده از ضد آفتاب گام مهمی برای داشتن پوست شفاف است. همیشه و در هر فصلی از ضد آفتاب استفاده کنید. بهتر است ضد آفتاب‌های معدنی غیر نانویی را انتخاب کنید تا علاوه بر سازگاری با محیط زیست، پوست خود را در مقابل آسیب‌های ناشی از آفتاب محافظت کنید. برای استفاده صحیح تمام سطح پوست صورت -و گردن- را با یک لایه نازک ضد آفتاب بپوشانید.

    نظرات کاربران