search

طرز تهیه چیکن انچیلادا (انچیلادای مرغ) + سس انچیلادای قرمز

clock icon زمان خواندن ۲ دقیقه مینا پوردانا شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۱:۲۶

طرز تهیه چیکن انچیلادا (انچیلادای مرغ) + سس انچیلادای قرمز
۵/ ۳.۶۷
امتیاز دهید
انچیلادا غذایی مکزیکی است که از نان ترتیلا پیچیده به دور فیلینگ مرغ، گوشت، حبوبات یا سبزیجات و پخته شده در سس مخصوص درست می‌شود. در این مطلب ما طرز تهیه چیکن انچیلادا یا همان انچیلادای مرغ و سس قرمز مخصوص آن را به شما می‌گوییم و امیدواریم آن را در خانه آماده کرده و از خوردن آن لذت ببرید.

ارزش غذایی

انرژی371 کیلوکالری
کربوهیدرات25 گرم
پروتئین24 گرم
چربی کل19 گرم
کلسترول0.05 میلی گرم
فیبر خوراکی4 گرم
preparation time icon

زمان آماده سازی

20 دقیقه

cooking time icon

زمان پخت

20 دقیقه

serve icon

تعداد سرو

4 نفر

مواد لازم

پنیر پیتزا 2.5 پیمانه
نان ترتیلا 8 عدد
فلفل چیلی - پودر شده4 قاشق غذاخوری
پودر پیاز 1 قاشق چای‌خوری
پودر سیر 0.5 قاشق چای‌خوری
نمک 0.5 قاشق چای‌خوری
پودر زیره 0.25 قاشق چای‌خوری
اورگانو 0.25 قاشق چای‌خوری
آب مرغ 2.25 پیمانه
آرد 2 قاشق غذاخوری
رب گوجه‌فرنگی 2 قاشق غذاخوری
مرغ - ریش ریش شده1.5 پیمانه
پنیر پیتزا 2.5 پیمانه
نان ترتیلا 8 عدد

در مکزیک غذای انچیلادا را با ترکیباتی مانند گوشت، مرغ، سیب‌زمینی یا پوره لوبیا درست می‌کنند. پختن این غذا با سس و پنیر در فر طعم فوق‌العاده‌ای به آن می‌بخشد. در پخت چیکن انچیلادا از ترکیب پنیرهای مکزیکی استفاده می‌شود که شما برای نزدیک‌شدن به این طعم می‌توانید پنیر چدار و موزارلا را با هم ترکیب کنید. 

طرز تهیه چیکن انچیلادا (انچیلادای مزغ)

طرز تهیه چیکن انچیلادا

  1. برای تهیه سس انچیلادا قرمز ابتدا ۲ قاشق غذاخوری روغن زیتون را در تابه‌ای با دیواره‌های بلند بریزید. آرد را به روغن اضافه کنید و برای یک دقیقه هم بزنید. سپس پودر فلفل چیلی، پودر پیاز، پودر سیر، نمک، زیره و اورگانو را به ترکیب اضافه کرده و برای ۳۰ ثانیه مخلوط کنید. 
  2. آب مرغ را در حال هم‌زدن در تابه بریزید و هم‌زدن را ادامه دهید تا سسی یک‌دست ایجاد شود. رب گوجه‌فرنگی را در سس حل کنید. حرارت را زیاد کنید تا سس به جوش بیاید و پس از یه جوش سس انچیلادا آماده است. برای تهیه این غذا به ۲ پیمانه از این سس نیاز خواهید داشت.
  3. دمای فر را روی ۱۷۵ درجه سانتی‌گراد تنظیم کنید. مرغ ریش‌ریش‌شده را به همراه یک‌چهارم پیمانه سس انچیلادا، نمک و فلفل در کاسه‌ای ریخته و مخلوط کنید. 
  4. نان ترتیلا را برای دقیقه در ماکروفر -یا به هر روش دیگری- گرم کنید تا نرم و قابل پیچیدن شود. ۱.۵ پیمانه پنیر را برای روی انچیلادا کنار بگذارید و مابقی آن را به همراه مخلوط مرغ و سس بین نان‌های ترتیلا تقسیم کنید. 
  5. نان‌ها را بپچید و رول کنید. سپس رول‌های انچیلادا را طوری در ظرف بچینید که سمت بسته آنها بالا باشد. یک و سه‌چهارم پیمانه سس را روی آنها بریزید و بقیه پنیر را روی سس پخش کنید.
  6. ظرف چیکن انچیلادا را برای مدت ۲۰ دقیقه در فر قرار دهید تا پنیر ذوب و حبابی شود. انچیلادای مرغ را بلافاصله پس از آماده‌شدن سرو کنید.
نظرات کاربران