search

طرز تهیه صبحانه انگلیسی با نان برگر

clock icon زمان خواندن 2 دقیقه مونا عامریپنجشنبه, 25 اردیبهشت 1399, 13:43

طرز تهیه صبحانه انگلیسی با نان برگر
صبحانه انگلیسی با نان برگر یکی از انتخاب‌های خوب برای روزهای تعطیل و مناسب برای جمع خانوادگی است. این صبحانه را می‌توانید به سادگی تهیه کنید و روزتان را با وعده غذایی کاملی آغاز کنید.

ارزش غذایی

انرژی612 کیلوکالری
کربوهیدرات46 گرم
پروتئین25 گرم
چربی کل26 گرم
کلسترول7 میلی گرم
فیبر خوراکی9 گرم
preparation time icon

زمان آماده سازی

5 دقیقه

cooking time icon

زمان پخت

45 دقیقه

serve icon

تعداد سرو

4 نفر

مواد لازم

کچاپ برای سرو
کره برای سرو
کنسرو لوبیا 400 گرم
نان ساندویچی 4 عدد
تخم مرغ 4 عدد
بیکن دودی 4 ورقه
سیب‌زمینی - خلال شده3 مشت
سوسیس 4 عدد
روغن آفتابگردان 2 قاشق غذاخوری

 صبح خود را با یک صبحانه دلچسب شامل سوسیس، سیب‌زمینی سرخ‌شده، بیکن، لوبیا و تخم مرغ آغاز کنید تا بیشترین انرژی را به شما بدهد. اگر شاغل هستید و صبح‌ها زمان کافی برای تهیه چنین صبحانه مفصلی ندارید، خوب است در تعطیلات آخر هفته این صبحانه انگلیسی آسان را آماده کرده و به همراه خانواده از آن لذت ببرید. 

خواندن این مطلب ممکن است برای شما مفید باشد: صبح‌ها چه بنوشیم؟ چای یا قهوه

طرز تهیه صبحانه انگلیسی

 طرز تهیه صبحانه انگلیسی

  1. دمای فر را روی 200 تا 220 (گاز درجه 7)  قراردهید.
  2. با یک قاشق غذاخوری روغن، یک تابه کم‌عمق را کمی چرب کنید. سیب‌زمینی‌ها را روی دو سوم و سوسیس‌ها روی یک‌سوم تابه چیده و به مدت 20 دقیقه در فر بپزید.
  3. سپس سیب‌زمینی‌ها و سوسیس‌ها را برگردانده و تابه را برای 10 دقیقه دیگر در فر قرار دهید تا سیب‌زمینی‌ها طلایی و سوسیس‌ها قهوه‌ای شوند.
  4. حالا سیب‌زمینی‌ها و سوسیس‌ها را در یک طرف تابه جمع کنید و ورقه‌های بیکن را در قسمت خالی تابه قرار دهید و برای 10 تا 15 دقیقه- تا زمانی که چربی بیکن برشته و خیلی داغ شود- در فر قرار دهید.
  5. پنج دقیقه پیش از آنکه بیکن‌ها آماده شوند، یک قاشق غذاخوری باقیمانده از روغن را درتابه‌ای بریزید تا داغ شود و تخم مرغ‌ها را به هر شکلی که دوست دارید سرخ کنید.  
  6. نان‌ ساندویچی گرد (نان برگر) را از وسط به شکل عرضی به صورتی که از یک لبه به هم متصل باشند، نصف کنید. به آنها کره و سس بمالید. 
  7.  سوسیس‌ها را از طول نصف کرده و از پایین به بالا، لایه‌هایی از سیب‌زمینی سرخ‌شده، سوسیس، بیکن و تخم مرغ را روی نان قرار دهید.
  8. نیمه رویی نان را برای سس اضافه و همچنین سالم‌ماندن زرده تخم مرغ، باز نگه دارید. لوبیا را در ظرف‌های کوچک برای فرو بردن نان‌ها در آن یا ریختن با قاشق روی ساندویچ‌ها در کنار آن‌ها قرار دهید.