search

طرز تهیه خوراک مرغ هندی (چیکن جالفریزی)

clock icon زمان خواندن ۲ دقیقه مینا پوردانا چهارشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۹ ۲۳:۱۱

طرز تهیه خوراک مرغ هندی (چیکن جالفریزی)
۵/ ۳.۷۳
امتیاز دهید
یک غذای خوشمزه و سالم که حاوی پروتئین و فیبر بالاست و با روغن کمی تهیه می‌شود. طرز تهیه خوراک مرغ هندی را بخوانید و اینبار به جای خورش مرغ همیشگی آن را امتحان کنید. به شما اطمینان می‌دهیم عاشق این غذای خوش‌عطر خواهید شد.

ارزش غذایی

انرژی252 کیلوکالری
کربوهیدرات11 گرم
پروتئین30 گرم
چربی کل8 گرم
کلسترول- میلی گرم
فیبر خوراکی5 گرم
preparation time icon

زمان آماده سازی

10 دقیقه

cooking time icon

زمان پخت

60 دقیقه

serve icon

تعداد سرو

4 نفر

مواد لازم

سینه مرغ - مکعبی خرد شده2 عدد
پیاز سفید - خرد شده1 عدد
فلفل چیلی - خرد شده3 عدد
فلفل دلمه‌ای قرمز - خرد شده1 عدد
سیر 2 حبه
زردچوبه 2 قاشق چای‌خوری
گشنیز - خشک شده2 قاشق غذاخوری
زیره 1.5 قاشق غذاخوری
گرم ماسالا 2 قاشق چای‌خوری
گشنیز - خرد شده1 مشت
گوجه‌فرنگی - فیله شده400 گرم

غذاهای هندی از نظر مواد تشکیل‌دهنده و ادویه شباهت زیادی به غذاهای ایرانی دارند و به همین دلیل با ذائقه ایرانی سازگار هستند. خوراک مرغ هندی خوشمزه می‌تواند روشی جدید برای استفاده از مرغ باشد و تنوعی در آشپزی روزمره شما ایجاد کند. 

اگر به این غذا و آشپزی هندی خوشتان آمد، می‌توانید طرز تهیه آسان برای طبخ مرغ هندی را نیز امتحان کنید.

طرز تهیه خوراک مرغ هندی با سس مخصوص

طرز تهیه خوراک مرغ هندی (چیکن جالفریزی)

  1. فیله‌های مرغ را مکعبی خرد کنید و در کاسه‌ای بریزید. یک قاشق چای‌خوری پودر گشنیز، یک قاشق چای‌خوری زردچوبه و یک قاشق چای‌خوری زیره روی به کاسه اضافه کرده و مرغ‌ها را هم بزنید تا به ادویه آغشته شوند. سپس روی کاسه را پوشانده و در یخچال قرار دهید تا در مدتی که سس را آماده می‌کنید، مرغ‌ها مزه‌دار شوند.
  2. برای آماده کردن سس نصف پیاز خردشده، ۲ حبه سیر خردشده و یک عدد فلفل چیلی ریز خردشده را در تابه‌ای بزرگ ریخته و با کمی روغن سرخ کنید. پس از ۵ دقیقه، ۳۰۰ میلی‌لیتر آب به تابه اضافه کنید و اجازه دهید برای ۲۰ دقیقه بجوشد. در همین زمان ۴۰۰ گرم گوجه‌فرنگی را در غذاساز پوره کنید.
  3. در تابه‌ای دیگر یک قاشق چای‌خوری زردچوبه، یک قاشق غذاخوری پودر گشنیز و یک قاشق غذاخوری زیره را در چند قطره روغن بریزد و برای یک دقیقه تفت دهید. سپس پوره گوجه‌فرنگی را اضافه کنید تا برای ۱۰ دقیقه بجوشد. 
  4. مخلوط پیاز و سیر را در غذاساز بریزید و به تابه گوجه‌فرنگی اضافه کنید، هم بزنید تا کاملا مخلوط شوند. بچشید و نمک آن را کنید. این مخلوط باید ۲۰ دقیقه دیگر بجوشد.
  5. حالا وقت آن است که مرغ مزه‌دار شده را در روغن تفت دهید. بعد از چند دقیقه حرارت را کم کنید، نصف دیگر پیاز، یک فلفل قرمز و ۲ فلفل چیلی خرد شده را به تابه اضافه کنید. کمی تفت دهید و بعد سس گوجه‌فرنگی را روی آنها بریزید. مرغ‌ها باید به همراه سس برای ۱۰ تا ۲۰ دقیقه بجوشند. در صورت غلیظ‌شدن سس، می‌توانید کمی آب به آن اضافه کنید.
  6. یک دقیقه قبل از سرو غذا ۲ قاشق چای‌خوری ادویه گرام ماسالا و یک مشت پر گشنیز خردشده را به آن اضافه کنید و هم بزنید. خوراک مرغ هندی شم آماده است،می‌توانید آن را با برنج پخته یا نان سرو کنید.
نظرات کاربران