search

طرز تهیه سس اسپاگتی خانگی با گوجه‌فرنگی تازه

clock icon زمان خواندن 2 دقیقه مونا عامرییکشنبه, 07 اردیبهشت 1399, 08:02

طرز تهیه سس اسپاگتی خانگی با گوجه‌فرنگی تازه
از این سس می‌توانید در تهیه غذاهایی مانند لازانیا و بادمجان با پنیر پارمسان نیز استفاده کنید.

ارزش غذایی

انرژی105 کیلوکالری
کربوهیدرات14 گرم
پروتئین3 گرم
چربی کل5 گرم
کلسترول0 میلی گرم
فیبر خوراکی4 گرم
preparation time icon

زمان آماده سازی

15 دقیقه

cooking time icon

زمان پخت

70 دقیقه

serve icon

تعداد سرو

6 نفر

مواد لازم

ریحان 1 شاخه
نمک 0.5 قاشق چای‌خوری
شکر 1 قاشق چای‌خوری
رب گوجه‌فرنگی 2 قاشق چای‌خوری
پودر فلفل 0.25 قاشق چای‌خوری
سیر - خرد شده2 حبه
روغن زیتون 2 قاشق غذاخوری
گوجه‌فرنگی 2 کیلوگرم

طرز تهیه سس اسپاگتی خانگی با گوجه فرنگی

سس اسپاگتی خانگی به گوجه‌فرنگی تازه نیاز دارد، بنابراین بهتر است از گوجه‌های تابستانی استفاده کنید. علاوه بر گوجه‌فرنگی و یک شاخه کوچک ریحان تازه، فقط به اندکی از مواد موجود در آشپزخانه و ۱۵ دقیقه زمان نیاز دارید تا این سس پاستای سالم را تهیه کنید. این سس را می‌توانید به تنهایی یا با افزودن پنیر، گیاهان معطر، کوفته قلقلی یا سوسیس، به اسپاگتی یا پاستا اضافه و سرو کنید. از این سس می‌توانید در تهیه غذاهایی مانند لازانیا و بادمجان با پنیر پارمسان نیز استفاده کنید. در ضمن اگر به تهیه سس علاقه دارید می‌توانید سس باربیکیو را هم امتحان کنید.

  1.  دانه‌های گوجه‌فرنگی‌ها را خارج کنید و دور بریزید. بخش گوشتی گوجه‌فرنگی را با قسمت درشت رنده، رنده کنید و پوستشان را دور بریزید. گوجه‌فرنگی‌های رنده شده را داخل یک کاسه متوسط بریزید. (باید حدود چهار پیمانه گوجه‌فرنگی رنده شده داشته باشید.)
  2.  روغن، سیر و پودر فلفل قرمز را حدود دو دقیقه در یک ماهی‌تابه با دمای متوسط تفت دهید. گوجه‌فرنگی‌های رنده شده، رب گوجه‌فرنگی، شکر، نمک و برگ‌های ریحان را به آن اضافه کنید.
  3.  دمای اجاق را افزایش دهید و صبر کنید تا مایه به جوش بیاید. سپس دما را کاهش دهید تا بین یک ساعت تا یک ساعت و ده دقیقه به آرامی بجوشد، هر از گاهی هم بزنید تا حجم مایه به نصف کاهش یابد. می‌توانید سس را بلافاصله سرو کنید، یا آن‌ را داخل یک ظرف محفوظ از هوا تا یک هفته در یخچال نگه دارید. سس اسپاگتی خانگی را تا شش ماه نیز می‌توان به شکل منجمد در ظرف دربسته نگهداری کرد.

یک وعده از این سس در جدول ارزش غذایی برابر با یک‌سوم پیمانه است.