search

۱۰ دلیل برای اینکه چرا باید همیشه لبخند به لب داشت

clock icon زمان خواندن ۴ دقیقه فاطمه علیزاده سه‌شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۳:۳۹

۱۰ دلیل برای اینکه چرا باید همیشه لبخند به لب داشت
۵/ ۱.۰۰
امتیاز دهید

مطالعات بی‌شماری تایید کرده است که یک لبخند حقیقی برای اطرافیان ما جذاب تلقی می‌شود. مطالعاتی دیگری تصریح کرده است که چطور عمل لبخند زدن به دیگران می‌تواند خلق شما و اطرافیان‌تان را بهبود بخشد. علاوه بر این‌ها ارتباطی قوی بین سلامتی، طول عمر و لبخند زدن یافت شده است. از همه مهم‌تر پژوهش‌ها نشان داده‌اند که عمل لبخند زدن در کوتاه‌مدت و بلند مدت بر سلامتی و تندرستی موثر است. هنوز متقاعد نشده‌اید؟ در ادامه ۱۰ دلیل را برای لبخند زدن به دیگران آورده‌ایم.

آن‌چه در این مطلب خواهید خواند:

 لبخند زدن به دیگران شما را جذاب می‌کند

 استرس را از بین می‌برد

 لبخند و خوش‌خلقی

 لبخند زدن به دیگران واگیردار است

تقویت سیستم ایمنی با لبخند

پایین آمدن فشار خون با لبخند

 لبخند به ما حس خوبی می‌دهد

لبخند بزنید تا جوان بمانید

رابطه لبخند و موفقیت

 لبخند زدن به دیگران کمک می‌کند مثبت بمانید

 لبخند زدن به دیگران شما را جذاب می‌کند

ما به طور طبیعی به سمت افرادی کشیده می‌شویم که لبخند می‌زنند. طبیعتا، چهره‌ای منفی همراه با اخم و ترش‌رویی، متضاد لبخند عمل می‌کنند و به طرز موثری ناراحت کننده است. بنابراین به عنوان جایگزین از قدرت جذب لبخندتان استفاده کنید تا افراد مجذوب شما شوند. 

شاید خواندن این مقاله هم برایتان جالب باشد: یازده راهکار برای اینکه اولین قرار ملاقات خوبی داشته باشید

 

 لبخند استرس را از بین می‌برد

استرس می‌تواند به کل وجود ما نفوذ کند و در چهره ما نمایان شود. لبخند زدن نه تنها کمک‌مان می‌کند از داشتن چهره‌ای خسته، فرسوده و در هم شکسته جلوگیری کنیم، بلکه استرس را نیز کاهش دهیم. باور کنید یا نه، زمانی که استرس دارید، لبخند بزنید تا هم خودتان و هم اطرافیانتان به آرامش برسند. 

دلایل علمی برای لبخند زدن

 لبخند و خوش‌خلقی

با لبخند، خلق خود را بهتر کنید. لبخند می‌تواند بدن را در جهت کمک به بهبود خلق کمک کند، زیرا عمل فیزیکی لبخند زدن، نوروپپتیدهای تقویت‌کننده ارتباط عصبی را به همان کیفیت انتقال‌دهنده‌های تقویت‌کننده خلق مثل دوپامین و سروتونین آزاد می‌کند. به لبخند زدن مثل یک داروی ضدافسردگی طبیعی نگاه کنید.

 لبخند زدن به دیگران واگیردار است

 لبخند نه تنها قدرت این را دارد که حال و هوای شما را بهبود بخشد بلکه می‌تواند خلق دیگران را نیز تغییر داده و شادی‌بخش باشد. آن بخش از مغز که بر کنترل حالت های چهره موثر است، به مشاهده لبخند به طور خودکار پاسخ می‌دهد. بله، به لحاظ علمی ثابت شده که لبخند واگیردار است!

تقویت سیستم ایمنی با لبخند

لبخند زدن سلامت عمومی شما را نیز تقویت کرده و باعث می‌شود سیستم ایمنی موثرتر عمل کند. هنگامی که شما لبخند می‌زنید، عملکردهای ایمنی بهبود می‌یابند چرا که آرام‌تر هستید (به لطف آزادسازی انتقال‌دهنده‌های عصبی خاص).

پایین آمدن فشار خون با لبخند

هنگامی که لبخند می‌زنید، فشار خون کاهش می‌یابد. اگر دستگاه سنجش فشار خون در منزل دارید، امتحان کنید؛ دقایقی بنشینید و مطالعه‌ای داشته باشید. سپس برای یک دقیقه لبخند بزنید و مطالعه دیگری در حین نگاه داشتن لبخند انجام دهید. آیا متوجه تفاوتی شدید؟

جمله درباره لبخند زدن

 لبخند زدن به ما حس خوبی می‌دهد

مطالعات نشان داده‌اند که داشتن لبخند موجب آزاد شدن اندورفین‌ها، ضددردهای طبیعی و سروتونین می‌شود. این سه انتقال‌دهنده عصبی باعث حس بهتر ما شده و به آرام شدن بدن و کاهش دردهای جسمی کمک می‌کند. لبخند یک ماده مخدر طبیعی است.

لبخند بزنید تا جوان بمانید

لبخند باعث جذابیت و جوان‌تر دیده شدن می‌شود. عضلاتی که ما برای لبخند زدن استفاده می‌کنیم، صورت را بالا می‌کشد و باعث می‌شود فرد جوان‌تر به نظر آید. بنابراین به جای اینکه پوست صورت را با عمل جراحی بکشید، فقط تلاش کنید در طول روز بخندید. 

رابطه لبخند و موفقیت

مطالعات نشان می‌دهند افرادی که به طور منظم لبخند می‌زنند، ظاهر با اعتماد بنفس‌تری دارند، بیشتر احتمال دارد ترفیع بگیرند و به چیزی که می‌خواهند نزدیک شوند. سعی کنید در ملاقات‌ها و جلسات کاری لبخند داشته باشید. خواهید دید افراد به گونه‌ای متفاوت در برابرتان واکنش نشان خواهند داد.

تاثیر لبخند در موفقیت

 لبخند زدن به دیگران کمک می‌کند مثبت بمانید

این آزمایش را امتحان کنید: لبخند بزنید. حالا سعی کنید به چیزی منفی بدون از دست دادن لبخند، فکر کنید. سخت است، نه؟ حتی زمانی که لبخند غیرطبیعی و اجباری باشد، هنوز هم به مغز و کل بدن این پیام را می‌رساند که «زندگی زیباست». از افسردگی، استرس و نگرانی به کمک لبخند دور بمانید.

نظرات کاربران