search

لاغری صورت با ورزش - ۱۱ حرکت موثر ورزشی در لاغر کردن صورت

clock icon زمان خواندن ۸ دقیقه ارمغان میرزایی سه‌شنبه ۰۷ تیر ۱۴۰۱ ۱۳:۰۰

لاغری صورت با ورزش - ۱۱ حرکت موثر ورزشی در لاغر کردن صورت
۵/ ۳.۵۵
امتیاز دهید

لاغر کردن موضعی صورت تقریبا غیرممکن است، اما با ورزش صورت و رعایت تغذیه می‌توان تا حدی به ماهیچه‌های صورت فرم داد. برای مثال چیزی به نام لاغری سریع صورت با ورزش وجود ندارد. تاثیرات لاغری صورت با ورزش به مرور زمان مشخص می‌شوند. حرکات ورزشی برای لاغری صورت بر عضلات تاثیر می‌گذارند و  این موضوع می‌تواند در استخوانی کردن صورت موثر باشد.

فهرست مطالب

چگونه با ورزش صورت خود را لاغر کنیم

چگونه با ورزش صورت خود را لاغر کنیم

برای لاغری صورت با ورزش و تقویت عضلات آن، حرکات مخصوصی وجود دارند که برای نتیجه بخش بودن آن‌ها باید موارد زیر را رعایت کنید:

 • حداقل روزی یکبار این حرکات را انجام دهید.
 • بهتر است برای نظارت بر انجام صحیح حرکات ورزشی جلوی آینه بایستید.
 • اگر تمایل دارید همزمان با ارتقا عضلات صورت، پوست شفاف و با لطافت هم داشته باشید، می‌توانید از ماسک‌های طبیعی استفاده کنید.
 • قبل از انجام این حرکات دست و صورت خود را به خوبی بشویید تا آلودگی را به منافذ پوستتان انتقال ندهید.
 • دقت کنید در هنگام ماساژ دادن پوست تمام حرکات رو به بالا باشند و پوست به بالا کشیده شود. با این کار از افتادگی زودرس پوست جلوگیری می‌شود.

پیشنهاد مطالعه: علت کبودی بی دلیل بدن چیست

ورزش‌ برای لاغری صورت و رفع چاقی آن

برای راحتی و درک بهتر لاغری صورت با ورزش در این قسمت حرکات ورزشی را با تصاویر مربوط به آن توضیح خواهیم داد:

ورزش‌ برای لاغری صورت و رفع چاقی آن

 • ابتدا با گرم کردن عضلات صورت آغاز خواهیم کرد

برای آغاز باید عضلات و ماهیچه‌های صورت را به خوبی گرم کنیم. برای این کار بشینید یا بایستید. پشت خود را صاف کرده و با دهانتان حروف “I” ، “A”، “E”و “O” را بلند تکرار کنید. می‌توانید این حروف را به شکل آوازی بخوانید. این کار را تا آن جایی انجام دهید که احساس گرما در ماهیچه‌های صورت کنید. حالا شما برای انجام بقیه حرکات آماده هستید.

 • چانه بالا

برای لاغری صورت با ورزش، این حرکت را می‌توانید به دو صورت مختلف انجام دهید. این حرکت ورزشی بیشتر برای لاغر کردن غبغب کاربرد داد.

روش اول: مطابق تصویر بالا چانه‌ی خود را بالا گرفته و سر خود را به عقب برگردانید. نگاهتان باید به سمت سقف باشد و عضلات گردن و غبغب باید به خوبی در کشش باشند. سپس لب پایینی خود را به سمت سقف هدف گرفته و تا جای ممکن به سمت بالا بکشید. این حالت را برای ۵ الی ۱۰ ثانیه حفظ کنید. پس از استراحتی کوتاه این حرکت را ۲ یا ۳ بار انجام دهید.

ورزش‌ برای لاغری صورت و رفع چاقی آن

روش دوم: برای حالت بعدی باید مثل روش اول چانه را به بالا بکشید و سر را عقب ببرید. در این حالت لپ و گونه‌های خود را داخل ببرید. در این حالت لپ‌ها به شکل ماهی خواهند شد و روی لپ فرورفتگی ایجاد می‌شود. ۵ ثانیه به همین حالت باقی بمانید و این تمرین را ۱۵ الی ۲۰ بار تکرار کنید.

ورزش‌ برای لاغری صورت و رفع چاقی آن

 • بازوهای صلیبی

یکی از روش‌های موثر در لاغری صورت با ورزش بازوهای صلیبی است. 

ابتدا صاف بایستید. سپس دست‌های خود را به شکل صلیب و مثل شکل بالا روی هم قرار دهید. سر خود را به سمت بالا تکان دهید و به سقف نگاه کنید. در همین حال نفس عمیق بکشید تا ۲۰ بشمارید. سپس استراحت کنید و دست‌ها و سر را در حالت آزاد و رها قرار دهید. پس از استراحت دوباره این حرکت را انجام دهید. برای لاغری صورت بهتر است این حرکت ورزشی را ۲ الی ۳ بار در روز تکرار کنید.

ورزش‌ برای لاغری صورت و رفع چاقی آن

 • لب‌های آویزان

این حرکت بسیار ساده، اما در لاغری صورت با ورزش، روشی بسیار موثری است. این حرکت خطر از دست دادن الاستیسیته پوست را کاهش می‌دهد و فرم زیبایی به گونه‌ها عطا می‌کند.

make your face skinnier exercise

در حین انجام این حرکت مطمئن شوید که سرتان را صاف نگه داشتید و به روبه‌رو نگاه می‌کنید. گوشه‌های لب خود را به آرامی پایین آورید و سپس به حالت آغازین بازگردید. این کار را ۵ بار یا تا زمانی که کشش را در عضلات صورتتان حس کردید ادامه دهید.

ورزش‌ برای لاغری صورت و رفع چاقی آن

 • مداد در دهان

برای اجرای این حرکت که یکی از روش‌های لاغری صورت با ورزش است، باید سر خود را صاف نگه دارید. سپس مداد را در دهان خود قرار دهید و بدون تکان دادن سر، اسم خود را روی هوا بنویسید. این حرکت را ۳ بار تکرار کنید و سپس استراحت کوتاهی به خود بدهید. بعد از استراحت نیز چندین بار دیگر این حرکت را انجام دهید.

make your face skinnier exercise

 • حرکات سر به سمت شانه‌ها

برای  لاغری صورت با ورزش، این حرکت ورزشی هم برای تقویت گردن و هم برای بهبود ماهیچه‌های اطراف صورت مناسب است.

سر خود را به سمت راست خم کنید و سعی کنید گوش سمت راست را به شانه نزدیک کنید. دست راست خود را به سمت راست سر فشار دهید. این در حالی است که سر و گردن شما با دست راست در حال مقابله هستند و به یکدیگر نیرو وارد می‌کنند (مطابق شکل بالا). این حالت را برای ۱۰ ثانیه حفظ کنید سپس در طرف دیگر این حرکات را تکرار کنید.

make your face skinnier exercise

 • حرکت ماهی پفکی

یکی دیگر از حرکات موثر در لاغری صورت با ورزش حرکت ماهی پفکی است. برای انجام این حرکت ابتدا یک نفس عمیق بکشید، سپس درون دهان و لپ‌های خود را پر از هوا کنید. به خوبی از محکم بودن لب‌های خود اطمینان حاصل کنید. سپس دو دست را روی گونه‌ها قرار دهید. به طوری که دست‌ها روی گوش‌ها را بپوشانند. سپس با دست‌ها به لپ‌ها فشار وارد کنید.

این حالت را ۵ الی ۲۰ ثانیه نگه دارید. سپس استراحت کنید. برای اثر بخشی بیش‌تر، این حرکت را ۵ یا ۶ بار تکرار کنید.

make your face skinnier exercise

 • حرکت فک و انگشت

دهان خود را باز کنید و دندان‌های خود را با لب‌های خود بپوشانید. اکنون فک پایین خود را به جلو حرکت دهید و انگشت خود را به سمت چانه فشار دهید. ضمن انقباض و شل کردن عضلات صورت، در برابر انگشت خود مقاومت کنید. این کار را ۱۰ بار در روز تکرار کنید.

ورزش‌ برای لاغری صورت و رفع چاقی آن

 • دست‌های زیر چانه

این حرکت علاوه بر اینکه باعث لاغری صورت می‌شود به تقویت فک و ماهیچه‌های زیر زبان شما کمک می‌کند.

برای انجام این حرکت ورزشی باید دست‌های خود را مشت کرده و زیر چانه‌ی خود قرار دهید. زبان خود را به قسمت پایین دهان خود فشار دهید. با دست به چانه خود فشار وارد کنید و آن را به سمت بالا فشار دهید. در همین حال با زبان خود به سمت پایین فشار وارد کنید.

این حرکت را به مدت ۱۰ ثانیه ادامه دهید و پس از استراحتی کوتاه آن را ۱۰ بار دیگر تکرار کنید.

make your face skinnier exercise

 • باد کردن بادکنک

یکی از راه‌های طبیعی لاغر کردن صورت با ورزش، باد کردن بادکنک است. انجام این حرکت باعث استخوانی شدن صورت و کاهش چربی گونه‌ها می‌شود.

هنگام باد کردن یک بادکنک، ماهیچه‌های گردن و صورت درگیر می‌شوند و این ماهیچه‌ها به داشتن صورتی با فرم بهتر و لاغرتر کمک می‌کنند. تنها کاری که باید انجام بدید این است که یک بادکنک بردارید و آن را پر هوا کنید. سپس باد آن را تخلیه و دوباره باد کنید. این عمل را ۱۰ الی ۱۵ بار انجام بدید.

make your face skinnier exercise

 • کشش صورت

این حرکت بسیار ساده، اما به شدت موثر است. این ورزش باعث کشش عضلات صورت شده و به تناسب آن‌ها و فرم درست صورت کمک می‌کند.

ابتدا چانه‌ خود را به سمت پایین بکشید و به قفسه سینه نزدیک کنید. همان طور که در عکس نشان داده شده، عضلات گونه‌ی خود را بکشید. در حین کشیدن عضلات گونه، اطمینان حاصل کنید که پوست به زیر استخوان گونه حرکت می‌کند. در حالی که با هر دو دست گونه‌های خود را می‌کشید، صدای "آه" را ایجاد کنید. این کار را چندین بار تکرار کنید.

make your face skinnier exercise

 • جویدن آدامس

بله درست خواندید. جویدن آدامس باعث می‌شود عضلات و ماهیچه‌های صورت درگیر شوند. این ورزش صورت باعث لاغری آن می‌شود.

پس آدامس با طعم مورد علاقه خود را انتخاب کنید. بهتر از بدون شکر مصنوعی باشد. آن را طبق معمول بجوید. بهتر است پس از وعده‌ی غذایی این کار را انجام دهید.

حرکات ورزشی که به رفع چاقی صورت کمک می‌کنند

دیگر حرکات ورزشی که به رفع چاقی صورت کمک می‌کنند:

 • دست‌های خود را روی گونه‌هایتان قرار دهید و آن‌ها را به سمت بالا بکشید. سپس دهان خود را به شکل حرف “O” انگلیسی درآورید. در این حالت به مدت ۵ ثانیه باقی بمانید. این حرکت را ۱۰ الی ۱۵ بار تکرار کنید.
 • ابتدا دهان خود را از هوا پر کنید. سپس هوا را به نوبت و یک به یک به لپ‌های سمت راست و چپ‌تان منتقل کنید. این کار را به مدت ۳۰ ثانیه انجام دهید.
 • برای لاغری صورت و غبغب می‌توانید این حرکت را انجام دهید. یک توپ کوچک تهیه کنید و آن را در زیر چانه قرار دهید. از طرف چانه رو به پایین به توپ فشار وارد کنید. این حرکت را ۲۵ بار در روز تکرار کنید.
 • برای انجام این حرکت باید زبان خود را به لب بالایی نزدیک کنید و به سمت بینی‌تان بکشید. تا جای ممکن زبانتان را بکشید. چند ثانیه در این حالت باقی بمانید، سپس آن را ۵ بار تکرار کنید.

علاوه. برنکات فوق،یکی از راه‌های لاغر کردن صورت، کاش وزن. وپیروی از سبک غذای سالم است. در این صفحه از وبسایت سبک زندگی می‌توانید درباره لاغر کردن صورت باتغذیه سالم بخوانید. 

سخن پایانی

شاید داشتن صورت با خط گونه و فک زیبا آرزوی خیلی‌ها باشد. صورت هر فرد شکل خاص خود را دارد و بدون انجام عمل جراحی زیبایی نمی‌توان چندان این شکل را تغییر داد. البته ممکن است شکل صورت به دلیل اضافه وزن تغییر کند. صورت آخرین جایی است که چربی در آن ذخیره می‌شود. کاهش اضافه وزن به لاغر کردن صورت و کاهش چربی‌های آن بسیار کمک می‌کند. در کنار کاهش وزن و رعایت رژیم غذایی سالم، لاغری صورت با ورزش نیز موثر هستند. این حرکات ورزشی باید به طور روزانه و مداوم انجام شوند. این حرکات ورزشی، عضلات صورت و ماهیچه را تقویت می‌کند و در داشتن صورت لاغر و استخوانی نقش مهمی بازی می‌کنند.

نظرات کاربران