search

طرز تهیه پیاز کاراملی برای غذاها

clock icon زمان خواندن ۲ دقیقه مینا پوردانا چهارشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ ۱۳:۱۴

طرز تهیه پیاز کاراملی برای غذاها
۵/ ۵.۰۰
امتیاز دهید
پیاز کاراملایز یا پیاز کاراملی برای همبرگر، خوراک ماهیچه، سوپ پیاز فرانسوی و بسیاری از غذاهای دیگر استفاده می‌شود. تهیه پیاز کاراملی بسیار آسان است اما قلق‌های خاص خودش را دارد. در این مطلب طرز تهیه پیاز داغ کاراملی و نکات آن را به شما می‌گوییم.

ارزش غذایی

انرژی209 کیلوکالری
کربوهیدرات10 گرم
پروتئین1 گرم
چربی کل19 گرم
کلسترول- میلی گرم
فیبر خوراکی2 گرم
preparation time icon

زمان آماده سازی

35 دقیقه

cooking time icon

زمان پخت

5 دقیقه

serve icon

تعداد سرو

3 نفر

مواد لازم

پیاز سفید 3 عدد
روغن زیتون 4 قاشق غذاخوری

پیاز کاراملی طعم فوق‌العاده‌ای به غذاها می‌بخشد. استفاده از آن محدود به غذاهای ایرانی نیست. در برخی غذاهای خارجی مانند پیتزا قارچ و پیاز کاراملی، ماهی تیلاپیا با پیاز کاراملی و تارت سبزیجات با کدو و پیاز کاراملی از آن استفاده می‌شود. 

برای تهیه پیاز کاراملایز می‌توانید از هر روغن گیاهی استفاده کنید. اما معمولا آن را با روغن زیتون تهیه می‌کنند.

طرز تهیه پیاز داغ کاراملی 

  1. پیازها را از وسط نصف کرده و خلال کنید. برای خوشمزه‌تر شدن پیاز کاراملی، پیاز را در جهت خط‌های طبیعی خود آن برش بزنید تا آب آن حفظ شود.
  2. تابه‌ را روی حرارت نسبتا زیاد قرار دهید تا گرم شود. روغن زیتون را به آن اضافه کنید و وقتی گرم شد خلال‌های پیاز را در تابه بریزید.
  3. اجازه دهید پیازها رنگ بگیرند و گاه به گاه آنها را هم بزنید. این کار را برای ۱۰ دقیقه ادامه دهید. سپس حرارت را به متوسط کاهش دهید تا پیاز داغ بپزد. گاهی آن را هم بزنید تا پخت به طور یکنواخت انجام شود.
  4. پس از گذشت ۱۰ دقیقه دیگر، حرارت را کم کنید. برای ۱۵ دقیقه دیگر با حرارت کم بپزید. در پایان باید پیازها نرم شده و به رنگ قهوه‌ای و کاراملی درآمده باشند.
  5. پیاز کاراملی را می‌توانید در ظرفی دربسته تا ۴ روز در یخچال نگهداری کنید.

 

نظرات کاربران