search

طرز تهیه پاپ کورن خانگی

clock icon زمان خواندن ۲ دقیقه مارال بیابان‌پیما سه‌شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۰:۰۶

طرز تهیه پاپ کورن خانگی
۵/ ۵.۰۰
امتیاز دهید
با اینکه انواع پاپ کورن آماده در فروشگاه‌ها وجود دارد اما آماده کردن آن در خانه بسیار ساده و همچنین سالم‌تر است. ما در اینجا طرز تهیه پاپ کورن خانگی را آورده‌ایم که می‌توانید به سادگی و ظرف چند دقیقه این تنقلات را آماده کنید. به یاد داشته باشید که پاپ کورن فیبر بالایی دارد و با خوردن آن دچار سیری کاذب خواهید شد و مناسب کسانی است که به دنبال کاهش وزن هستند.

ارزش غذایی

انرژی387 کیلوکالری
کربوهیدرات78 گرم
پروتئین13 گرم
چربی کل5 گرم
کلسترول میلی گرم
فیبر خوراکی15 گرم
preparation time icon

زمان آماده سازی

2 دقیقه

cooking time icon

زمان پخت

3 دقیقه

serve icon

تعداد سرو

نفر

مواد لازم

روغن زیتون 3 قاشق غذاخوری
دانه ذرت 0.5 فنجان
نمک 0.5 قاشق چای‌خوری

هنگام تماشای تلویزیون با خانواده، میان وعده‌ای برای رفع گرسنگی کودکان، خوراکی سبکی برای گردش و پیکنیک و خوردن تنقلاتی کم کالری در دوران رژیم پاپ کورن گزینه‌ بسیار مناسبی است. البته به شرطی که در خانه و با روغن‌های سالم و بدون کره و افزودنی تهیه شده باشد. طرز تهیه پاپ کورن خانگی را بخوانید و با یک کاسه بزرگ پاپ کورن و بدون نگرانی از افزایش وزن به تماشای فیلم بنشینید.

طرز تهیه پاپ‌ کورن خانگی 

طرز تهیه پاپ‌ کورن خانگی 

  1.  روغن و دانه‌های ذرت را درون ظرف دردار بزرگی قرار داده و در آن‌ را بگذارید. در انتخاب ظرف حجیم شدن دانه‌ها را در نظر بگیرید.
  2.  حدود سه دقیقه روی حرارت شعله متوسط قرار دهید، گاهی از دسته‌های ظرف گرفته و کمی آن را تکان دهید تا همه دانه‌ها به صورت یکسان حرارت ببینند.
  3.  پس از آن‌که تمام دانه‌ها حجیم شدند ظرف را از روی حرارت برداشته و  پاپ کورن را درون کاسه بریزید.  
  4.  می‌توانید با اضافه‌کردن گیاهان تازه یا ادویه‌جات، به آن طعم دهید. اگر طعم شیرین را برای پاپ کورن می‌پسندید، به ‌آن کره طبیعی، دارچین یا شکلات تلخ اضافه کنید.

اگر طرز تهیه پاپ کورن خانگی برای شما مفید بود میتوانید مطلب خوراکی‌ مناسب تلویزیون دیدن یا پشت میز کار را نیز مطالعه کنید.

نظرات کاربران