search

طرز تهیه توپک خرمایی انرژی زا

clock icon زمان خواندن ۲ دقیقه مینا پوردانا سه‌شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ ۰۴:۲۰

طرز تهیه توپک خرمایی انرژی زا
۵/ ۴.۸۶
امتیاز دهید
یک توپ کوچک سرشار از انرژی و مواد مغذی! طرز تهیه توپک خرمایی انرژی زا را بخوانید و از آن به عنوان شیرینی کنار چای یا یک میان وعده انرژی زا در ظرف غذای کودک یا محل کار خودتان استفاده کنید.

ارزش غذایی

انرژی108 کیلوکالری
کربوهیدرات23.8 گرم
پروتئین1.9 گرم
چربی کل0.4 گرم
کلسترول میلی گرم
فیبر خوراکی2.9 گرم
preparation time icon

زمان آماده سازی

10 دقیقه

cooking time icon

زمان پخت

دقیقه

serve icon

تعداد سرو

12 نفر

مواد لازم

خرما - بدون هسته1.25 پیمانه
پودر کاکائو 0.25 پیمانه
کره بادام زمینی 3 قاشق غذاخوری
جو دوسر پرک 0.25 پیمانه
عصاره وانیل 1 قطره
نمک دریایی کمی

این شیرینی یک ترکیب شگفت انگیز از قند سالم و فیبر است که در عین خوشمزگی شما را سرحال کرده و برای مدتی طولانی سیر نگه می‌دارد. برای تهیه این توپک خرمایی خوشمزه بهتر است از خرمای تازه و مرطوب استفاده کنید تا پس از مخلوط کردن چسبندگی داشته باشد. در این دستور از کره بادام زمینی استفاده شده اما شما میتوانید آن را با کره دیگر آجیل‌ها جایگزین کنید.

طرز تهیه توپک خرمایی انرژی زا

 طرز تهیه توپک خرمایی انرژی زا

  1. خرما، پودر کاکائو، کره بادام‌زمینی، جو پرک و وانیل را به همراه یک پنس نمک دریایی در مخزن غذاساز بریزید. اگر غذاساز ندارید می‌توانید از مخلوط‌کن استفاده کنید، اما بهتر است از دکمه‌ی پالس آن کمک بگیرید تا چسبندگی خرما دردسرساز نشود.
  2. حدود یک دقیقه مخلوط کنید. مواد باید با فشار دو انگشت به هم بچسبند، در غیر اینصورت کمی کره بادام‌زمینی یا خرما به آن اضافه و مجددا مخلوط کنید.
  3. یک و نیم قاشق غذاخوری از ترکیب را برداشته و با فشار بین دو کف دست و غلتاندن آن را به شکل توپی کوچک درآورید. این میزان مواد حدود ۱۲ توپک به شما خواهد داد.
  4. توپک‌ها آماده سرو هستند، مقدار اضافه را می‌توانید درون ظرفی دربسته برای ۲ هفته در یخچال و برای یک ماه در فریزر نگهداری کنید.
نظرات کاربران

شنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۹

خیلی خیلی خوشمزه بود