search

طرز تهیه ترشی گیلاس

clock icon زمان خواندن 2 دقیقه زهرا خلجیدوشنبه, 09 تیر 1399, 16:20

طرز تهیه ترشی گیلاس
فصل تابستان با میوه‌های خوش‌ آب ‌و رنگش ما را به درست‌کردن انواع مربا و ترشی تشویق می‌کند. گیلاس هم از میوه‌هایی است که همه‌ی محصولات تهیه‌شده از آن مانند مربا، ترشی و کمپوت، خوشمزه و پرطرفدار هستند. برای یاد گرفتن طرز تهیه ترشی گیلاس این مطلب را بخوانید.

ارزش غذایی

انرژی21 کیلوکالری
کربوهیدرات5 گرم
پروتئین0 گرم
چربی کل0 گرم
کلسترول0 میلی گرم
فیبر خوراکی0 گرم
preparation time icon

زمان آماده سازی

15 دقیقه

cooking time icon

زمان پخت

10 دقیقه

serve icon

تعداد سرو

نفر

مواد لازم

برگ بو 2 عدد
پودر فلفل 1 قاشق غذاخوری
تخم گشنیز 2 قاشق غذاخوری
شکر قنادی (شکر کاستر) 100 گرم
سرکه سیب 175 میلی‌لیتر
آب 175 میلی‌لیتر
گیلاس 500 گرم

برای تهیه ترشی گیلاس، کافی است گیلاس‌های خوشمزه را مدتی در سرکه نگه دارید و سپس از خوردن آن‌ها در کنار غذا، سالاد، پنیر یا گوشت کباب‌شده لذت ببرید. این میزان از مواد اولیه، حدود یک لیتر ترشی به شما خواهد داد، اما در صورت تمایل به راحتی می‌توانید میزان مواد اولیه را نصف یا دو برابر کنید. بهتر است برای این ترشی از گیلاس‌های تک‌دانه و درشت استفاده شود. طرز تهیه ترشی گیلاس را باهم بخوانیم.

 

طرز تهیه ترشی گیلاس

طرز تهیه ترشی گیلاس 

  1.  شما به یک شیشه یک لیتری با واشر پلاستیکی، که دهانه آن به خوبی محکم شود، احتیاج دارید. شیشه و واشر پلاستکی آن را با آب و مایع شوینده شسته و خشک کنید. واشر پلاستیکی را بیرون بیاورید و شیشه را با دمای ۱۰۰ درجه سانتی‌گراد برای ده دقیقه در فر قرار دهید. 
  2.  سرکه، آب، شکر، تخم گشنیز، پودر فلفل چیلی و برگ بو را در قابلمه بریزید. همانطور که مخلوط را هم می‌زنید تا شکر حل شود اجازه دهید به آهستگی بجوشد. پنج دقیقه پس از جوشیدن، آن را از روی حرارت بردارید.
  3.  واشر پلاستیکی را در دهانه شیشه جا بیاندازید. گیلاس‌ها را داخل شیشه ریخته و مایع جوشیده‌شده را درحالی که هنوز داغ است روی آن بریزید. در شیشه را محکم ببندید و برای دو هفته زمان دهید تا ترشی شما جا بیفتد.
  4. این ترشی پس از دو هفته آماده خوردن است. در صورت نگهداری در جای خشک و خنک تا دو سال ماندگاری دارد.

نکته

اگر شیشه با واشر پلاستیکی ندارید، ازیک شیشه معمولی استفاده کنید و قبل از بستن در، دهانه‌ی شیشه را با پلاستیک فریزر بپوشانید.