search

سالاد تخم مرغ عسلی، بیکن و آب‌تره

clock icon زمان خواندن ۲ دقیقه بهنام جعفرزاده پنج‌شنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۹ ۱۲:۵۲

سالاد تخم مرغ عسلی، بیکن و آب‌تره
۵/ ۵.۰۰
امتیاز دهید
بیکن ترد و خوشمزه همراه با تخم مرغ عسلی با زرده‌ای روان و وسوسه برانگیز، در کنار سبزی آب‌تره، یک ترکیب عالی برای صبحانه یا میان وعده است.

ارزش غذایی

انرژی438 کیلوکالری
کربوهیدرات26 گرم
پروتئین21 گرم
چربی کل28 گرم
کلسترول6 میلی گرم
فیبر خوراکی2 گرم
preparation time icon

زمان آماده سازی

10 دقیقه

cooking time icon

زمان پخت

5 دقیقه

serve icon

تعداد سرو

2 نفر

مواد لازم

آب‌تره 2 پیمانه
روغن کلزا 2 قاشق غذاخوری
نان سفید - برشته شده2 برش
سس خردل 1 قاشق چای‌خوری
بیکن دودی - خشک شده4 ورقه
سرکه انگور 1 قاشق غذاخوری
تخم مرغ - به دمای محیط رسیده2 عدد

طرز تهیه سالاد تخم مرغ

  1. تخم مرغ‌ ها را در دیگ آب سرد گذاشته و آن را بجوشانید. تخم مرغ ها را سه دقیقه پس از به جوش آمدن آب در ظرف آب و یخ قرار دهید و بگذارید کاملا سرد شود. با دقت پوست آن‌ها را جدا کنید. تخم مرغ‌های پوست‌کنده را تا آماده‌شدن غذا در آب یخ قرار دهید یا اینکه یک ساعت زودتر آن‌ها را بپزید.
  2. پیاز خردشده را با سرکه و کمی نمک مخلوط کنید و برای چند دقیقه کنار بگذارید تا نرم شود. سپس روغن، خردل و تره خرد شده را به آن اضافه کنید و به هم بزنید تا سس درسینگ غذا آماده شود.
  3. گریل فر را روشن کنید تا بیکن‌ها کاملا برشته شوند. بیکن‌ها را از داخل ظرف بردارید و عصاره و روغن باقی‌مانده از آن را روی نان‌ها بمالید. هر طرف نان‌ها را هم به مدت یک دقیقه گریل کنید تا کاملا برشته شوند. سپس آن‌ها را به صورت عمودی برش بزنید و گرم نگه‌دارید.
  4. پیش از سرو کردن سالاد تخم مرغ یک قابلمه آب را دوباره جوش بیاورید و تخم مرغ‌ها را داخل آن بگذارید و به مدت یک دقیقه مجددا آن‌ها را گرم کنید. آب‌ترهها را داخل سسی که تهیه کرده بودید بگردانید و آن را بین دو بشقاب تقسیم کنید. هر تخم مرغ را از وسط دو نیم کرده و روی سالاد آماده‌شده به همراه دو عدد بیکن قرار دهید و یک برش نان نیز در هر بشقاب بگذارید. زرده تخم مرغ‌ها همچنان حالت عسلی خود را حفظ می‌کنند.
نظرات کاربران