search

طرز تهیه شیرینی گردویی مکزیکی یک شیرینی آسان برای عید نوروز

clock icon زمان خواندن ۲ دقیقه مینا پوردانا یکشنبه ۰۳ اسفند ۱۳۹۹ ۱۷:۵۲

طرز تهیه شیرینی گردویی مکزیکی یک شیرینی آسان برای عید نوروز
۵/ ۵.۰۰
امتیاز دهید
اگر به دنبال طرز تهیه یک شیرینی آسان و بی دردسر هستید این دستور برای شماست. یک شیرینی گردویی خوشمزه و پوشیده در پودر قند که در دهان آب می‌شود. طرز تهیه شیرینی گردویی مکزیکی را بخوانید و این شیرینی ساده و جذاب را در منزل تهیه کنید.

ارزش غذایی

انرژی73 کیلوکالری
کربوهیدرات5 گرم
پروتئین0 گرم
چربی کل6 گرم
کلسترول0.010 میلی گرم
فیبر خوراکی0 گرم
preparation time icon

زمان آماده سازی

15 دقیقه

cooking time icon

زمان پخت

12 دقیقه

serve icon

تعداد سرو

48 نفر

مواد لازم

گردو - ریز خرد شده1 پیمانه
نمک 0.25 قاشق چای‌خوری
پودر وانیل 1 قاشق چای‌خوری
آرد سفید 2.25 پیمانه
پودر قند 1.5 پیمانه
کره - نرم شده1 پیمانه

این شیرینی گردویی را معمولا برای کریسمس یا جشن‌های دیگر درست می‌کنند و آن را کیک چای مکزیکی نیز می‌نامند. اما شما می‌توانید آن را به عنوان شیرینی عید نیز تهیه کنید. لایه پودر قندی و استفاده از مغز گردو در این شیرینی طعم آن را کمی به قطاب یزدی نزدیک می‌کند. البته شما در انتخاب مغز انتخابی برای شیرینی گردویی مکزیکی آزاد هستید تا به سلیقه خود گردو، فندق یا بادام را به کار ببرید.

طرز تهیه شیرینی گردویی مکزیکی برای عید

طرز تهیه شیرینی گردویی مکزیکی

  1. کره را به همراه نصف پیمانه پودر قند با همزن بزنید تا کرمی و روشن شوند. وانیل را اضافه کنید. پس از مخلوط شدن، آرد و نمک را در آن الک کرده و درحد ترکیب‌ شدن مواد هم بزنید. هم زدن بیش از حد در این مرحله موجب سفتی شیرینی‌ها خواهد شد. گردوی خرد شده را نیز به خمیر اضافه کنید.
  2. خمیر را در یک کیسه فریزر قرار دهید و آن را خوب بپوشانید، سپس در یخچال قرار دهید تا استراحت کند. هرچه مدت استراحت بیشتر باشد شیرینی‌های تردتری خواهید داشت. در صورت امکان خمیر را از یک روز قبل آماده کنید.
  3. برای پخت شیرینی‌ها، فر را با حرارت ۲۰۵ درجه سانتی‌گراد روشن کنید تا گرم شود. خمیر را از یخچال دربیاورید و اجازه دهید ۳۰ دقیقه در دمای اتاق بماند تا با محیط هم‌دما شده و بتوان به آن شکل داد.
  4. خمیر را به گلوله‌هایی با قطر ۲.۵ سانتی‌متر تقسیم کرده و آنها را گرد کنید. سینی فر را با کاغذ روغنی بپوشانید و گلوله‌های خمیر را در آن بچینید. سینی را برای ۸ تا ۱۲ دقیقه در فر از پیش گر‌م‌شده قرار دهید. هنگامی که روی شیرینی‌ها کمی طلایی و پایین آنها نسبتا طلایی شد یعنی پخت کافی است. 
  5. پس از بیرون آوردن سینی از فر، شیرینی‌ها را یک به یک در بقیه پودر قند بغلتانید و روی یک صفحه مشبک بچینید تا خنک شوند. پس از خنک‌شدن یک باردیگر آنها را در پودر قند بغلتانید. کیک چای مکزیکی را به همراه چای سرو کنید. 
  6. این شیرینی خوشمزه را می‌توانید برای یک‌ هفته در ظرفی دربسته بیرون یخچال نگه‌دارید. البته اگر تا آن زمان خورده نشوند!

 

    نظرات کاربران