search

طرز تهیه شیرینی اتریشی: یک شیرینی خانگی ساده برای عید

clock icon زمان خواندن ۲ دقیقه نیلوفر مغازه‌ای دوشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۹ ۱۳:۵۳

طرز تهیه شیرینی اتریشی: یک شیرینی خانگی ساده برای عید
۵/ ۵.۰۰
امتیاز دهید
شیرینی اتریشی بافتی ترد و کره‌ای دارد و سالهاست به عنوان یکی از شیرینی‌های محبوب عید نوروز تهیه می‌شود. در این مطلب ما طرز تهیه شیریتی اتریشی با تزئین شکلاتی را به شما می‌گوییم تا بتوانید این شیرینی خانگی ساده تهیه کرده و در صورت تمایل برای عید نوروز از آن استفاده کنید.

ارزش غذایی

انرژی172 کیلوکالری
کربوهیدرات15.1 گرم
پروتئین2.3 گرم
چربی کل11.3 گرم
کلسترول6.4 میلی گرم
فیبر خوراکی0.3 گرم
preparation time icon

زمان آماده سازی

دقیقه

cooking time icon

زمان پخت

دقیقه

serve icon

تعداد سرو

15 نفر

مواد لازم

عصاره وانیل 1 قاشق چای‌خوری
شکر قنادی (شکر کاستر) 27 گرم
کره گیاهی - نرم شده125 گرم
آرد سفید 125 گرم
آرد ‌ذرت 25 گرم
شکلات شیری - ذوب شده150 گرم
مغز پسته - خرد شده40 گرم

خمیر این شیرینی به خمیر بیسکوییت شرت برد شباهت زیادی دارد. شما می‌توانید بسته به ذائقه خود از پوست لیمو یا پرتقال رنده‌شده برای بخشیدن عطر بهتر به شیرینی اتریشی استفاده کنید. همچنین برای تزئین آن می‌توانید از شکلات شیری یا تلخ کمک گرفته و به جای پودر پسته، انواع دیگر مغزها یا حتی ترافل‌های رنگی را به کار ببرید. شیرینی اتریشی را می‌توانید بدون روکش در ظرفی دربسته تا چند روز نگه‌داری کرد اما تردی و طعم کره‌ای آن در روزهای اول بهتر خواهد بود.

طرز تهیه شیرینی اتریشی آسان برای عید نوروز

طرز تهیه شیرینی اتریشی 

  1. فر را با حرارت ۱۷۰ تا ۱۹۰ درجه سانتی‌گراد روشن کنید تا گرم شود. کره، شکر قنادی و عصاره وانیل را در ظرف مناسبی ریخته و با هم‌زن برقی به خوبی هم بزنید تا کرم رنگ شده و اندکی پف کند. آرد سفید و آرد ذرت را به آرامی به مخلوط خود اضافه کرده و با استفاده از یک قاشق چوبی به تدریج هم بزنید تا مخلوطی یک دست حاصل شود.
  2. خمیر بیسکویت را با استفاده از قاشق داخل قیف بریزید. کاغذ روغنی خود را کف سینی فر پهن کنید و خمیر شیرینی اتریشی را با استفاده از قیف مجهز به ماسوره ستاره‌ای در ابعاد بیسکویت‌های کوچک یا به شکل حروف الفبا با فاصله بر روی کاغذ روغنی ریخته و داخل فر گرم قرار دهید. حدود هشت تا ده دقیقه صبر کنید تا بیسکویت‌های شما رنگ طلایی به خود بگیرند. پس از بیرون آوردن از فر شیرینی اتریشی باید مدتی خارج از فر و در مجاورت هوا قرار گیرد تا خنک و اندکی سفت شود.

  3. وقتی از خنک شدن بیسکویت‌ها اطمینان حاصل کردید، می‌توانید هر یک از آن‌ها را تا نیمه در شکلات مایع فرو کرده و پس از آن با پسته خردشده تزئین کنید. حالا، آن‌ها را با فاصله بر روی یک برگ کاغذ روغنی قرار دهید و صبر کنید تا شکلات‌ها کمی خود را بگیرند.

 

نظرات کاربران