search

بهترین روش‌های درمان خانگی برای رفع انزال زودرس

clock icon زمان خواندن ۵ دقیقه مریم نخعی چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۲:۱۲

بهترین روش‌های درمان خانگی برای رفع انزال زودرس
۵/ ۵.۰۰
امتیاز دهید

مشکلات جنسی از جمله انزال‌زودرس (PE) در میان برخی از مردان شایع است. انزال‌ زودرس هنگامی اتفاق می‌افتد که مرد پیش از آنکه خود یا همسرش بخواهد، در حین رابطه به اوج لذت [ارگاسم] برسد. مردانی که دچار انزال زودرس هستند، در عرض یک دقیقه بعد از تحریک جنسی به ارگاسم می‌رسند و معمولا نمی‌توانند انزال را به تاخیر بیاندازند. در اینجا چند روش برای درمان خانگی زود انزالی را باهم مرور خواهیم کرد.

آن‌چه در این مطلب خواهید خواند:

داروی گیاهی آیورودا

درمان خانگی زود انزالی با گیاهان چینی

کرم‌های موضعی برای درمان خانگی زود انزالی

اسپری لیدوکائین

مکمل‌های روی

درمان خانگی زود انزالی با تغییر رژیم غذایی

تکنیک مکث و فشار

روش توقف - شروع

تقویت عضلات کف لگن

کاندوم‌های «کنترل اوج لذت»

انزال زودرس نوعی مشکل جنسی کاملا طبیعی و شایع است. هر یک از این روش‌های درمان خانگی زود انزالی می‌تواند به شما در مدیریت علائم کمک کند. اما اگر انزال زودرس ادامه یابد، باید با پزشک خود مشورت کنید تا بتوانید علل اصلی آن را رفع کرده و سایر روش‌های درمانی را امتحان کنید. 

داروی گیاهی آیورودا چیست؟

آیورودا یک روش درمانی سنتی هندی است. این روش برای درمان همه چیز از دیابت گرفته تا التهاب از هزاران گیاه بهره می‌گیرد. تصور می شود برخی از داروهای آیورودا، مانند kaunch beej ، kamini vidrawan ras و Yauvanamrit vati، در صورتی که به صورت روزانه دو بار با آب ولرم مصرف شوند، انزال زودرس را درمان می‌کنند. از داروهای آیورودا همچنین برای درمان اختلال نعوظ استفاده شده است.

درمان خانگی زود انزالی

یک مطالعه در حوزه سلامت جنسی، نشان داد که مردانی که از داروی آیورودا استفاده کرده بودند، شاهد افزایش اندک اما موثری در زمان رسیدن به انزال بودند. عوارض جانبی احتمالی شناخته شده عبارتند از:

 •  دل درد
 •  سرگیجه
 •  درد خفیف
 •  کاهش میل جنسی

درمان خانگی زود انزالی با گیاهی چینی

یک دوز هفتگی یا روزانه از گیاهان دارویی چینی - به ویژه ، قرص‌های ییموزاکی Yimusake یا قرص کیلین Qilin - می‌تواند با تقویت توان جنسی و بهبود انرژی، انزال زودرس را درمان کند. همان مطالعه نشان داد که انواع مختلف گیاهان دارویی چینی می توانند مدت زمان انزال را تا حدود دو دقیقه افزایش دهند. عوارض جانبی احتمالی شناخته شده عبارتند از:

 •  درد معده
 •  سرگیجه
 •  درد خفیف
 •  کاهش میل جنسی

درمان گیاهی زود انزالی

کرم‌های موضعی برای درمان خانگی زود انزالی

کرم‌های بی‌حسی موضعی بدون نیاز به نسخه، حاوی ماده بی‌حس‌کننده‌ای هستند که می‌توانند با کم حس‌کردن و به تاخیر انداختن ارگاسم، انزال زودرس را درمان کنند. ۱۰ تا ۱۵ دقیقه قبل از رابطه جنسی، کرم را استفاده کنید تا بیشترین تاثیر خود را بگذارد. پژوهش ذکر شده نشان داد که کرم‌های موضعی می‌توانند به افزایش چند دقیقه‌ای زمان انزال کمک کنند. اگرچه تاثیرات این کرم‌ها معمولا قابل تحمل است، اما کرم‌های بی‌حسی ممکن است باعث موارد زیر شوند:

 •  درد خفیف
 •  احساس سوزش خفیف
 •  کاهش میل جنسی
 •  از دست دادن موقتی حساسیت (حساس بودن) 

اسپری لیدوکائین

اسپری لیدوکائین مانند کرم‌های موضعی، از طریق بی‌حس کردن آلت تناسلی و کم کردن حساسیت‌های شدید به درمان انزال زودرس کمک می‌کند. برای اثربخشی بهتر، ۱۰ تا ۱۵ دقیقه قبل از رابطه از اسپری استفاده کنید. عوارض جانبی احتمالی شناخته شده عبارتند از کاهش میل جنسی و کاهش موقتی حساسیت (حساس بودن). 

مکمل‌های روی

روی نه تنها باعث مقاومت سلول در برابر بیماری و رشد آن می‌شود، بلکه این ماده معدنی برای تولید تستوسترون و همچنین تقویت میل جنسی و انرژی نیز ضروری است. تحقیقات انجام شده حاکی از ارتباط بین کمبود روی و اختلال عملکرد جنسی در مردان است، بنابراین مصرف ۱۱ میلی‌گرم روی در روز - مقدار توصیه شده - می‌تواند زمان انزال را بهبود ببخشد. یک مطالعه که در سال ۲۰۰۹ روی موش انجام شد، نشان داد که مکمل‌های روی می توانند تستوسترون را افزایش دهند و مشکلات جنسی مانند انزال زودرس را بهبود ببخشند. مصرف زیاد روی ممکن است باعث موارد زیر شود:

 •  حالت تهوع
 •  استفراغ
 •  اسهال
 •  آسیب کلیه و معده
 •  مزه فلز در دهان

درمان زود انزالی

درمان خانگی زود انزالی با تغییر رژیم غذایی

براساس تحقیقات، علاوه بر روی، منیزیم نیز در سلامت جنسی نقش دارد و کمبود آن ممکن است در انزال زودرس نقش داشته باشد. استفاده از مواد غذایی سرشار از روی و منیزیم در رژیم غذایی می‌تواند از راه‌های درمان خانگی زودانزالی باشد. این غذاها عبارتند از:

تکنیک مکث و فشار

تکنیک مکث و فشار می‌تواند با کاستن از شدت برانگیختگی قبل از اوج لذت جنسی، به درمان انزال زودرس کمک کند. زمانی که احساس می کنید آماده انزال هستید، توقف کنید. این روند را تا حد لازم تکرار کنید. به تدریج، احتمالا می‌توانید انزال را به تاخیر بیندازید.

روش توقف - شروع

روش توقف - شروع، که به عنوان کنترل ارگاسم یا «لبه» نیز شناخته می‌شود، می‌تواند با طولانی‌کردن لذت، زمان رسیدن به اوج لذت را به تاخیر بیندازد. هنگامی که در آستانه انزال هستید، رابطه را به طور کامل متوقف کنید. هنگامی که احساس برانگیختگی کمتری کردید، به آرامی دوباره رابطه را از سر بگیرید. این روند را آنقدر تکرار کنید تا به شما در کنترل انزال کمک کند.

تقویت عضلات کف لگن

تقویت عضلات کف لگن می‌تواند تاثیر زیادی بر مدت زمان رسیدن به اوج لذت داشته باشد. پیشرفت‌های درمانی در سال ۲۰۱۴ در حوزه اورولوژی نشان داد که انجام تمرینات کف لگن می‌تواند به مردانی که تمام عمر با مشکل زود انزالی مواجه بوده‌اند، کمک کند واکنش انزال را خود کنترل کنند و مدت زمان رسیدن به اوج لذت را افزایش دهند. برای انجام این تمرین‌های کف لگنی:

 • عضلات مورد نظر را با متوقف کردن جریان ادرار در میانه‌ آن یا سفت کردن عضلاتی که مانع از خروج گاز از بدن می‌شود، پیدا کنید.
 • در حالی‌که دراز می‌کشید، به مدت سه ثانیه عضلات کف لگن خود را منقبض کنید و سپس سه ثانیه استراحت بدهید. این کار را حداقل ۱۰ بار پشت سر هم انجام دهید. حداقل سه بار در روز تکرار کنید.
 • به تدریج با افزایش قدرت عضلات ثانیه‌ها را افزایش دهید. حالت‌های جدید مانند ایستادن، پیاده‌روی یا نشستن را امتحان کنید.
 • تنفس صحیح را فراموش نکنید و یادتان باشد که فقط روی عضلات کف لگن تمرکز کنید. شکم، ران یا باسن خود را سفت نکنید.

ورزش برای درمان زود انزالی

کاندوم‌های «کنترل اوج لذت»

به طور کلی کاندوم می‌تواند حساسیت را کاهش داده و شما را از انزال زودرس باز دارد. اما کاندوم‌های کنترل اوج لذت بدون نیاز به نسخه نیز وجود دارند که یا از یک ماده لاتکس ضخیم‌تر ساخته شده‌اند یا حاوی ماده بی‌حس کننده‌ای برای به تاخیر انداختن زمان رسیدن به اوج لذت است.

نظرات کاربران