search

طرز تهیه نان ابری، یک نان کتوژنیک آسان

clock icon زمان خواندن ۲ دقیقه گلناز محمدپور دوشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۹ ۱۷:۵۷

طرز تهیه نان ابری، یک نان کتوژنیک آسان
۵/ ۵.۰۰
امتیاز دهید
این نان سبک و پفکی کربوهیدرات بسیار کمی دارد و گزینه مناسبی برای رژیم‌های کم کربوهیدرات و کتوژنیک محسوب می‌شود. تهیه این نان نیاز به مواد اولیه زیادی نداشته و در مدت زمان کوتاهی آماده می‌شود. اگر به تهیه این نان علاقه‌مند هستید، این مطلب را تا انتها بخوانید.

ارزش غذایی

انرژی59 کیلوکالری
کربوهیدرات0.2 گرم
پروتئین3 گرم
چربی کل5 گرم
کلسترول2 میلی گرم
فیبر خوراکی0 گرم
preparation time icon

زمان آماده سازی

10 دقیقه

cooking time icon

زمان پخت

20 دقیقه

serve icon

تعداد سرو

8 نفر

مواد لازم

کره کمی
تخم مرغ 4 عدد
پنیر خامه‌ای 50 گرم
کرم تارتار 0.25 قاشق چای‌خوری
سیاه دانه 0.5 قاشق چای‌خوری

اگر رژیم کتوژنیک دارید و هوس نان کرده‌اید، دست به کار شده و این نان خوشمزه و آسان را تهیه کنید. پنیر خامه‌ای به کار رفته در تهیه نان ابری، طعم فوق‌العاده‌ای به آن می‌بخشد. بنابراین، با خواندن این مطلب، با طرز تهیه نان ابری آشنا شوید، آن را تهیه کنید و از خوردن آن لذت ببرید. همچنین، برای داشتن نانی سازگار با رژیم کتوژنیک، می‌توانید طرز تهیه نان کتوژنیک ما را نیز بخوانید. 

طرز تهیه نان ابری

طرز تهیه نان ابری 

  1.  اجاق گاز را با درجه ۱۳۰ تا ۱۵۰ درجه سانتی‌گراد (درجه گاز ۲) گرم کنید. دو سینی بزرگ پخت را با کاغذ روغنی پوشانده و سپس کاغذها را با کره یا روغن چرب کنید. 
  2.  سفیده‌های تخم مرغ را در یک کاسه بزرگ، با استفاده از همزن برقی آنقدر هم بزنید تا سفت شود (اصطلاحا به حالت استیف پیک برسد) و زمانی ‌که کاسه را وارونه می‌کنید سفیده از ظرف بیرون نریزد.
  3.  در یک کاسه دیگر، زرده‌های تخم مرغ، پنیر خامه‌ای و کرم تارتار را باهم ترکیب کنید (نیازی به شستن همزن نیست) تا نرم، کرم رنگ شود. سپس سفیده تخم مرغ را کم‌کم و به آرامی، بدون آن که پف مواد بخوابد، با مواد مخلوط کنید. در آخر سیاه دانه و نمک و فلفل را اضافه کنید. 
  4.  مواد آماده‌‌شده را با یک قاشق و با رعایت کمی فاصله روی کاغذ پخت‌و‌پز قرار دهید. اگر مواد ترکیب‌شده در انتهای ظرف حالت آبکی گرفت، از چند قاشق آخر صرف‌نظر کنید. 
  5.  برای مدت ۲۰ دقیقه تا زمانی‌که روی نان‌ها طلایی شود و پف کند، در فر قرار دهید. در آخر صبر کنید تا نان‌ها خنک شوند سپس با کاردک از کاغذ جدا کنید.
نظرات کاربران