search

طرز تهیه برنج گل کلم برای رژیم کتوژنیک (پلو کتویی)

clock icon زمان خواندن ۲ دقیقه مینا پوردانا چهارشنبه ۱۱ فروردین ۱۴۰۰ ۰۳:۳۲

طرز تهیه برنج گل کلم برای رژیم کتوژنیک (پلو کتویی)
۵/ ۳.۴۰
امتیاز دهید
می‌دانید که مصرف کربوهیدرات‌ در رژیم کتوژنیک بسیار محدود است. بنابراین مواد غذایی مانند نان و برنج کاملا از فهرست غذاهای مجاز در کتوژنیک حذف می‌شوند. اما اگر دلتان برای حس خوردن غذای پلویی تنگ شده، ما طرز تهیه برنج گل کلم را به شما می‌گوییم که با رژیم کتو نیز سازگاری دارد.

ارزش غذایی

انرژی129 کیلوکالری
کربوهیدرات7 گرم
پروتئین3 گرم
چربی کل11 گرم
کلسترول- میلی گرم
فیبر خوراکی3 گرم
preparation time icon

زمان آماده سازی

5 دقیقه

cooking time icon

زمان پخت

5 دقیقه

serve icon

تعداد سرو

4 نفر

مواد لازم

گل کلم 1 عدد
روغن زیتون 3 قاشق غذاخوری
نمک 0.5 قاشق چای‌خوری

برنج گل کلم شباهت ظاهری زیادی به برنج دارد اما از لحاظ طعم متفاوت است. همچنین نمی‌توانید توقع داشته باشید سرو کردن پلو کتویی با خورشت‌ها به اندازه برنج معمولی دلچسب باشد. اما می‌توانید برنج گل کلم را با ادوبه‌هایی مانند زیره یا کمی سبزی معطر خردشده، طعم‌دار و نوش جان کنید. این برنج را بیشتر از ۵ دقیقه نپزید، در غیر اینصورت خمیری می‌شود.

طرز تهیه برنج گل کلم برای رژیم کتوژنیک

طرز تهیه برنج گل کلم برای رژیم کتوژنیک

  1. برگ‌های گل کلم را جدا کرده و خودش را بشویید. پس از خشک‌شدن گل کلم آن را به قطعات کوچک‌تر خرد کنید.
  2. گل کلم‌ها را به وسیله تیغه رنده‌ ریز غذاساز رنده کنید تا به شکل برنج ریز دربیاید. در صورتی که غذاساز ندارید، کافی است آنها را با رنده ریز رنده کنید.
  3. یک تابه نچسب را روی حرارت نسبتا زیاد قرار دهید و روغن زیتون را به آن اضافه کنید. پس از گرم‌شدن روغن گل کلم رنده‌‌شده را اضافه کنید و برای مدت یک دقیقه تفت دهید. سپس حرارت را کم کنید و در تابه را قرار دهید تا برای ۵ دقیقه دیگر بپزند.
  4. پس از گذشت ۵ دقیقه، نمک، فلفل، سبزی خردشده یا هر چاشنی دلخواه دیگر را به برنج گل کلم اضافه کنید، هم بزنید و از روی حرارت بردارید.

 

نظرات کاربران