search

۱۰ غذای ساده و ارزان خانوادگی

clock icon زمان خواندن ۵ دقیقه گلناز محمدپور پنج‌شنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۹ ۱۲:۴۶

۱۰ غذای ساده و ارزان خانوادگی
۵/ ۳.۳۳
امتیاز دهید

۱۰ غذای شگفت‌انگیزی که می‌توانید برای هر وعده از آن‌ها مبلغ کمی را صرف کنید. این دستورالعمل‌های ساده باعث ورشکستگی نمی‌شوند و پر از مواد اولیه و طعم تازه هستند. روش‌های پخت خلاقانه‌ای مثل پیتزای مرغ تیکا ماسالا (chicken tikka masala pizzas) را امتحان کنید. یک شام یا عصرانه گیاهی، اما متفاوت و یا یک مهمانی با غذاهای گوشتی دلچسب را تدارک ببینید. 

آن‌چه در این مطلب خواهید خواند:

  جوجه کباب لیمویی

 بریانی هویج

 جوجه بمبئی برشته شده

گنوچی با قارچ و بلوچیز (پنیر آبی)

 تارت کدوی سبز و پیاز قرمز کاراملی

 نان و پنیر قبرسی

سوسیس و گل کلم پخته

 گوجه و بادمجان کبابی

کاسرول گوشت سوئدی

پای سبزیجات ایتالیایی


۱-  جوجه کباب لیمویی

یک غذای ساده و ارزان با نان‌هایی که سیخ‌های جوجه اسپایسی (ادویه‌دار) را در برگرفتند. این شام آسان برای شب‌های پرمشغله ایده‌آل است. با کمی ماست، کلم‌ترشی ترد و مقداری حمص سرو کنید و همین‌طور می‌توانید یک مقدار سس چیلی را هم برای آن‌هایی که غذاهای تند می‌پسندند، اضافه کنید.

۲- بریانی هویج

تصور یک غذای کم‌کالری و پر از ادویه دارید؟ بریانی هویج ما را امتحان کنید و از اینکه چقدر این غذای گیاهی ساده؛ عطر و طعم دارد، شگفت‌زده شوید. تنها در ۲۵ دقیقه این کاری ساده (غذای پر ادویه) را آماده و با ماست خنک سرو کنید. بریانی هویج یک غذای ساده و ارزان است که به راحتی می‌توانید در خانه تهیه کنید.

 

۳- جوجه بمبئی برشته شده

دستور پختی که در هر زمان یکی از آن‌ها را دیده‌ایم. جوجه برشته‌ شده بمبئی را امتحان کنید. توصیه می‌کنیم از ترشی انبه شیرین در کنار آن لذت ببرید. خمیر تیکا ماسالا عطر و طعمی قوی به آب گوشت (استاک) اضافه می‌کند که با شیر نارگیل می‌توان مزه آن را متعادل کرد.

۴- گنوچی با قارچ و بلوچیز (پنیر آبی)

گنوچی نوعی غذای خمیری ایتالیایی است که از موادی همچون آرد سمولینا، آرد معمولی گندم، تخم مرغ، پنیر، سیب زمینی، پودر نان آماده می‌شود. گنوچی قارچ و پنیر ۲۰ دقیقه‌ای، به نظر ما یک غذای بهشتی در میانه هفته است.

در تهیه این غذای ساده و ارزان باتوجه به ذائقه خود از پنیر بز یا پنیر آبی (بلوچیز) استفاده کرده و با قارچ ترکیب کنید. هر دو نوع پنیر با قارچ‌ها عالی می‌شوند. قبل از اینکه ترکیبات نهایی کوفته‌ها را اضافه کنید، گنوچی‌ها را در تابه ترد و برشته کنید.

اگر دوست دارید گنوچی را خودتان در خانه تهیه کنید، این مطلب را بخوانید: طرز تهیه گنوچی سیب زمینی خانگی

۵- تارت کدوی سبز و پیاز قرمز کاراملی

پیازهای شیرین و تند با پنیر خامه‌ای بز ترکیبی از طعم‌های کلاسیک است که می‌خواهید هر شب آن را مزه کنید. برای طعمی قوی‌تر مقداری سالامی تکه شده یا سوسیس دودی را روی تارت اضافه کنید. به سادگی شیرینی پفکی را درست کنید و از این غذای ساده و ارزان لذت ببرید.

۶- نان و پنیر قبرسی

ورقه‌های پنیر قبرسی کباب‌شده و یک سالاد کلم تازه و ترد، این نان‌های قبرسی را پر می‌کنند. طرفدارهای پنیر حتما از خوردن این غذا خوشحال می‌شوند. برای اینکه طعم دلپذیر دیگری داشته باشیم ابتدا دانه‌ها و ادویه‌ها را در تابه بریزید و سپس روی لایه‌ای از حمص، ورقه‌های پنیر قبرسی رو پهن کنید. در تهیه این غذای ساده و ارزان می‌توانید از نان بربری به جای نان قبرسی استفاده کنید.

۷- سوسیس و گل کلم پخته

گل کلم و سوسیس با پنیر روی آن را می‌توانید در ۱۰ دقیقه آماده کنید و سپس با آرامش و لذت از این غذای راحت و خوشمزه لذت ببرید. شش ماده اولیه در اختیار شماست و این شاهکار به وجود می‌آید. از هر نوع سوسیسی که در یخچال باقی مانده می‌توانید در تهیه این غذای ساده و ارزان استفاده کنید.

۸- گوجه و بادمجان کبابی

با گوجه‌فرنگی، نارگیل و تکه‌های نرم و کبابی بادمجان، یک غذای گیاهی درست کنید. همچنین می‌توانید در کنار برنج، از نان تابه‌ای یا لواش گرم برای طعم‌دهی بیشتر به غذا استفاده کنید. در صورتی که با طعم تند مشکلی ندارید پودر فلفل قرمز را هم به این ترکیب بیافزایید. ما تضمین می‌کنیم که با این غذای ساده و ارزان دل‌تان برای گوشت تنگ نخواهد شد.

۹- کاسرول گوشت سوئدی

یک کاسرول گوشت سوئدی منتظر شماست. چاشنی سرکه قرمز در این غذا غلظت و طعم خوبی را به‌وجود می‌آورد. ما عاشق تکه‌های سیب‌زمینی کاسرول هستیم. اگر وقت کافی دارید، زمان بیشتری را برای طعم بهتر و سس غلیظتر در نظر بگیرید.

۱۰- پای سبزیجات ایتالیایی

ما عاشق آب‌وتاب یک ظرف غذای کلاسیک هستیم، مخصوصا وقتی که با خمیر نرمی ترکیب می‌شود. دستور پخت پای گیاهی ایتالیایی ما را با یک قاشق پر گوجه‌فرنگی خردشده، اسفناج و پنیر و سیب‌زمینی نرم امتحان کنید. در تهیه این غذای ساده و ارزان می‌توانید سبزیجات مورد علاقه خودتان را ترکیب کنید.

نظرات کاربران

jima

سه‌شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۹

میخوام بدونم چجوری میتوانم یک غذای ساده و ارزان درست کنم؟