search

طرز تهیه کیک لامینگتون

چگونه برای 24 نفر کیک بپزیم؟

clock icon زمان خواندن ۳ دقیقه گلناز محمدپور پنج‌شنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۹ ۱۶:۵۲

چگونه برای 24 نفر کیک بپزیم؟
۵/ ۵.۰۰
امتیاز دهید
لامینگتون؛ کیک محبوب استرالیایی‌هاست. کیک لامینگتون شامل کیک اسفنجی مربع‌شکل با طعم وانیل و روکش شکلاتی است که با پودر نارگیل تزیین می‌شود.

ارزش غذایی

انرژی کیلوکالری
کربوهیدرات گرم
پروتئین گرم
چربی کل گرم
کلسترول میلی گرم
فیبر خوراکی گرم
preparation time icon

زمان آماده سازی

15 دقیقه

cooking time icon

زمان پخت

30 دقیقه

serve icon

تعداد سرو

24 نفر

مواد لازم

کره بدون نمک - نرم شده125 گرم
شکر قنادی (شکر کاستر) 675 گرم
عصاره وانیل 0.5 قاشق غذاخوری
تخم مرغ 3 عدد
پودر کیک 225 گرم
شیر 125 میلی‌لیتر
پودر نارگیل 300 گرم
پودر کاکائو 25 گرم

برای تهیه این کیک به یک قالب مستطیل کم‌عمق به عمق ۳ سانتی‌متر و اندازه 20 در30 سانتی‌متر یا قالب کیک براونی (brownie) چرب‌شده و کاغذ روغنی نیاز داریم.

طرز تهیه کیک لامینگتون

  1. فر را با درجه حرارت ۱۶۰تا ۱۸۰ درجه سانتی‌گراد و درجه گاز ۴ گرم کنید. کره، 225 گرم شکر و عصاره وانیل را در مخلوط‌کن ریخته و هم بزنید تا نرم و زردرنگ شود. تخم مرغ‌ها را دانه دانه هم بزنید، یک قاشق غذاخوری آرد را با آخرین تخم‌مرغ اضافه کنید تا از دلمه یا سفت‌شدن مخلوط جلوگیری شود. 
  2. نیمی از آرد باقی‌مانده را روی مخلوط کره الک و ترکیب کنید. نصف شیر را هم بزنید. این عمل را با آرد و شیر باقی‌مانده تکرار کنید. خمیر را با قاشق در قالب آماده ریخته و به طور یکسان، دقیقا در گوشه‌های قالب پخش نمایید. برای پخت 25 تا30 دقیقه زمان دهید. برای اطمینان از پختن کیک یک خلال دندان تمیز وسط آن فرو ببرید. اگر هنگام بیرون کشیدم مایه کیک به آن نچسبیده باشد کیک پخته است.  
  3. اجازه دهید کیک لامینگتون به مدت ده دقیقه در قالب خنک شود، سپس روی یک سینی سیمی برگردانید (کاغذ روغنی را از کیک جدا نکنید). کیک را با یک دم‌کنی (پارچه) مرطوب بپوشانید و یک شب کنار بگذارید. رسیدگی و تزئین کیک روز بعد آسان‌تر خواهد بود.
  4. روز بعد ، 450 گرم شکر و پودر کاکائو را در یک کاسه بزرگ بریزید. شیر و کره را در یک تابه کوچک گرم کنید تا کره ذوب شود. شکر و پودر کاکائو را اضافه کرده و هم بزنید تا یکدست شوند.
  5. کیک لامینگتون را روی یک تخته قرار داده و کاغذ پخت را جدا کنید. پوسته‌های کنار کیک را بردارید و کیک باقی‌مانده را به 24 مربع برش بزنید.
  6. پودر نارگیل را در یک ظرف کم عمق بریزید. یک تکه کیک را با چنگال روی یک کاسه نگهدارید و با قاشق روی آن کرم آماده‌شده از شکر قنادی، پودر کاکائو، شیر و کره را بریزید تا تمام سطح کیک لامینگتون را بپوشاند. صبر كنید تا مایه اضافی بچکد، سپس تکه‌های مربعی کیک را داخل ظرف پودر نارگیل بغلتانید تا تمامی سطح کیک به پودر نارگیل آغشته شود. با استفاده از کارد مخصوص کیک تکه‌های کیک را برای یک تا دو ساعت روی سینی سیمی قرار بدهید. کیک لامینگتون را در ظرفی بدون هوا نگهداری کنید.

نکته: تزئین کیک لامینگتون بعد از خنک شدن آسان‌تر است به همین خاطر می‌گذاریم یک شب بماند. پس از تزئین، کیک‌ها حداکثر دو روز در یک ظرف خالی از هوا تازه باقی می‌مانند.

نظرات کاربران