search

ورزش برای چاقی صورت - معرفی ۱۰ تمرین موثر یوگای صورت

clock icon زمان خواندن ۷ دقیقه ارمغان میرزایی یکشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۹ ۲۳:۰۷

ورزش برای چاقی صورت - معرفی ۱۰ تمرین موثر یوگای صورت
۵/ ۳.۳۷
امتیاز دهید

وقتی صحبت از سلامت پوست به مین می‌آید، ورزش و ماساژ صورت اهمیت پیدا می­‌کند. ممکن است روش­‌های چاق کردن صورت مثل تغذیه به اندازه کافی نتایج دلخواه ما را فراهم نکنند، بنابراین شاید ورزش صورت راه حل ما برای چاق شدن باشد. حرکات ورزشی برای چاقی صورت موضعی انجام می­‌شوند و باید برای اثر بخشی بهتر، مداوم و روزانه انجام شوند. برای دیدن تاثیرات حرکات ورزشی برای چاقی صورت باید صبر کنیم، زیرا نتایج آن ممکن است بعد از چند ماه تمرین مداوم مشخص شوند. در این متن ما به بهترین ورزش­ها برای چاق شدن صورت خواهیم پرداخت پس تا آخر با ما همراه باشید.

فهرست مطالب 

ورزش یوگا برای چاقی صورت

یوگا از جمله ورزش‌هایی است که می‌توان در هر مکانی انجام داد. کسانی که سبک زندگی سالم را برای خود انتخاب کردند، بدون شک از تاثیرات تمرینات یوگا غافل نیستند. یکی از تمرینات یوگا، یوگای صورت است. حرکات یوگا برای صورت، از ورزش‌­هایی هستند که بر روی چاق شدن صورت تاثیر می­‌گذارند. سعی کنید این حرکات را روزی ۱ الی ۲ بار جلوی آینه انجام دهید.

ورزش یوگا برای چاقی صورت

  • خودتان را شگفت زده کنید

حالت چشم­‌ها و صورت­تان را هنگام شگفت زده شدن به یاد دارید؟ چشم‌­های خود را تا جای ممکن گرد کنید. از این به بعد این حالت را به عنوان یک حرکت ورزشی در نظر داشته باشید. تا جای ممکن این حالت چشم­ها را حفظ کنید. در ابتدا ممکن است حفظ این حالت برای مدتی طولانی سخت به نظر بیاید. پس از ۱۰ الی ۲۰ ثانیه شروع کنید و هر روز کمی بیش­تر چشم­‌های خود را گشاد کنید.

این حرکت یوگای صورت باعث باد کردن عضلات اطراف چشم­ها و پیشانی می­‌شود و با ایجاد تاثیری معکوس، از اثرات منفی اخم کردن جلوگیری می­‌کند. همچنین این حرکت ورزشی برای چاق شدن صورت نیز مفید است.

ورزش یوگا برای چاقی صورت

  • لپ­‌های خود را باد کنید

یکی دیگر از حرکات موثر یوگا برای چاقی صورت این حرکت است. برای انجام این حرکت کافی است دهان خود را از هوا پر کرده و تا جای ممکن در همین حالت بمانید.

نفس عمیق بکشید و هوا را از لپی به لپ دیگر منتقل کنید. این حرکت یوگای صورت، روی عضلات گونه کار می­‌کند و از نازک شدن و ضعیف شدن آن­ها جلوگیری می­‌کند.

به یاد داشته باشید گونه­‌های برجسته به صورت بازی با عضلات شکل می­‌گیرند.

ورزش یوگا برای چاقی صورت

  • حرکات کششی صورت

ناحیه زیر چشم‌­ها را بکشید و به سمت بالا ببرید. سعی کنید این کار را به آرامی و بدون حرکت دادن عضلات دیگر صورت انجام دهید.

با نوک انگشتان بر روی استخوان خارجی گونه کمی فشار وارد کنید. یادتان باشد فشار به این ناحیه نباید زیاد باشد. با گونه­‌های خود به آرامی و با ملایمت رفتار کنید. این حرکات باعث می‌­شوند عضلات صورت شما سفت شده و از چین خوردگی و جمع شدن آن­ها جلوگیری می‌­کند.

این ورزش یوگا نه تنها به چاقی صورت و گونه‌­ها کمک می­‌کند، بلکه از ایجاد چین و چروک و خطوط ریز ریز نواحی اطراف چشم شما هم جلوگیری خواهد کرد.

ورزش یوگا برای چاقی صورت

  • گونه خود را نیشگون بگیرید

بله درست خواندید. در این ورزش برای چاق شدن صورت، شما باید گونه­‌های خود را نیشگون بگیرید. شاید این حرکت کمی خنده دار به نظر برسد اما برای داشتن گونه­‌های گردتر و سرخابی رنگ لازم است.

گونه­‌های خود را در روز ۲ الی ۳ دقیقه نیشگون بگیرید تا عضلات گونه دچار کشش بشوند. دقت کنید به خود آسیب نرسانید. این کار را بازیگونه و به آرامی انجام دهید. شما خواهید دید که گونه‌­ها در مدت زمان لازم برجسته‌تر و گردتر خواهند شد.

ورزش یوگا برای چاقی صورت

  • چهره مخصوص سلفی به خود بگیرید

بگویید سیب و بخندید! دندان‌­های خود را نشان دهید و لبخند بزنید. اکنون نوک انگشتان خود را روی چین­‌های بین بینی و لب فشار دهید. عضلات صورت خود را به صورت دورانی به گردش درآورید تا عضلات گونه کشیده شوند.

 این حرکات ورزشی برای چاقی صورت لازم هستند و چهره‌­ای توپرتر به شما هدیه می­‌کنند. همچنین این ورزش کمک می­‌کند جوانی صورت و پوست خود را حفظ کنید و از پیری پوست بر اثر افزایش سن جلوگیری کنید.

ورزش یوگا برای چاقی صورت

  • حرکات کششی چانه

نوک زبان خود را به بالاترین نقطه ممکن لب بالایی خود فشار دهید. با این کار از افتادگی چانه جلوگیری می­‌کنید و ظاهر گردتر و متناسب­تری به دست می‌آورید.

سر خود را به عقب برده و چانه خود را سمت سقف یا آسمان ببرید. این حرکت یوگای صورت باعث می­‌شود در عضلات کشش ایجاد شود و فک­تان محکم شود. این حرکت همچنین از علائم اولیه پیری در ناحیه چانه و گردن جلوگیری می‌­کند.

ورزش یوگا برای چاقی صورت

  • مدیتیشن

مدیتیشن تقریبا می‌­تواند بیش­تر مشکلات جسمی بدن شما را برطرف کند. همچنین مدیتیشن مانند حرکات ورزشی باعث چاق شدن صورت می‌­شود و روی صورت شما تاثیر می­‌گذارد.

انجام این مدیتیشن بسیار راحت است. تنها کافی است چشم­‌های خود را ببندید و روی نقطه بین دو ابروی خود تمرکز کنید. سپس لبخند بزنید.

در واقع این حالت صورت برگرفته از چهره بوداست. اگر شکل چهره او را به یاد دارید آن را روی صورت خود پیاده کنید.

این یوگای صورت به آرامش نهایی عضلات گونه شما کمک کرده و از نازک شدن عضلات آن­ها جلوگیری می­‌کند. همچنین یکی دیگر از اثرات مراقبه پیشگیری از بروز خطوط ریز و چین و چروک صورت است.

ورزش یوگا برای چاقی صورت

  • لب­‌های خود را غنچه کنید

دهان خود را باز کرده و به شکل O در آورید. در این حالت لب­‌ها شکل غنچه به خود گرفته و روی دندان‌­ها را می‌­پوشاند. پس از آن انگشتان هر دست را روی قسمت­‌های مربوط به گونه قرار داده و به آرامی آن را به سمت پایین بکشید. این کار را به مدت ۳۰ ثانیه ادامه دهید.

ورزش یوگا برای چاقی صورت

  • صورت خود را ماساژ دهید

ماساژ صورت یکی از ورزش­‌های موثر برای چاق شدن صورت است. در این حرکت باید تمام عضلات صورت خود را با ملایمت و به آرامی به سمت بالا ماساژ دهید. دقت کنید برای جلوگیری از پیری و افتادگی پوست همیشه باید پوست را به سمت بالا ماساژ دهید.

این ورزش به شما در رشد و سلامت بهتر سلول­‌های پوست کمک کرده و عضلات صورت شما را تقویت می­‌کند. همچنین از چین و چروک احتمالی پوست بر اثر پیری نیز جلوگیری می­‌کند.

این تمرین را روزانه ۱۰ الی ۲۵ دقیقه انجام دهید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

پرسش‌های رایج

آیا حرکات ورزشی برای چاقی صورت موثر هستند؟

آیا حرکات ورزشی برای چاقی صورت موثر هستند؟

حرکات ورزشی و یوگای صورت در صورتی که به طور مرتب و مداوم انجام شوند، می‌­توانند در چاقی آن موثر باشند. البته ممکن است این تغییرات تدریجی و کند باشند.

بهترین ورزش برای چاق شدن صورت چیست؟

بهترین ورزش، یوگای صورت است که در این متن به طور مفصل به حرکات یوگای صورت به منظور چاقی آن پرداختیم.

آیا در هنگام ماساژ صورت به مالیدن روغن یا محصول خاصی نیاز داریم؟

آیا در هنگام ماساژ صورت به مالیدن روغن یا محصول خاصی نیاز داریم؟

بهتر است روغن­‌های گیاهی را به صورت ولرم بر روی پوست بگذاریم و سپس آن را ماساژ دهیم. در این صورت اثر بخشی آن بیش­تر می­‌شود. اما اگر بدون هیچگونه روغن یا کرمی صورت را ماساژ دهید باز هم نتیجه مثبت خود را خواهد گذاشت.

سخن پایانی

یکی از راه‌­های متداول برای داشتن گونه‌­ها و صورت گردتر و برجسته‌­تر انجام حرکات ورزشی به منظور چاقی صورت است. این روش جدای از روش­‌های دیگر مثل جراحی زیبایی و تغذیه، ممکن است باعث بروز تغییرات مثبت روی پوست شود. حرکات ورزشی و یوگای صورت باعث جلوگیری از پیری پوست شده و مانع از بروز خطوط ریز صورت و چین چروک آن می‌­شوند. همچنین به پوست صورت نشاط و شادابی می­‌بخشند. حرکات ورزشی برای چاقی صورت،   پوست جوان­‌‌تر، ظاهری توپر و گردتر به فرد می­‌دهد و از تضعیف عضلات صورت جلوگیری می­‌کند. ورزش برای چاقی صورت اگر با تغذیه مناسب همراه شود، ممکن است نتیجه بهتری داشته باشد. پیشنهاد ما به شما امتحان کردن حرکات ورزشی و یوگای صورت در کنار تغذیه درست برای چاق شدن صورت است. قبل از اقدامات دیگر مثل عمل­‌های زیبایی برای داشتن صورتی گردتر و گونه‌­هایی برجسته‌­تر، بهتر است راهکارهای کم خطرتری مثل ورزش و تغذیه را هم امتحان کنید.

نظرات کاربران

«»

پنجشنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰

اگه اینا اثر نداشت باید چیکار کنم من الا۱۴سالمه ولی صورتم لاغره

محمد رضا

شنبه ۰۹ مرداد ۱۴۰۰

به نظر من‌‌ که خودم هم‌ نتیجه گرفتم ماسک خیار هست البته خیار رنده کنی درسته گند کاری داره ولی نتیجه بهتری داره و صورت و پر میکنه