search

طرز تهیه بستنی انبه با ۳ ماده اولیه در خانه

clock icon زمان خواندن ۲ دقیقه مینا پوردانا دوشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۰ ۱۸:۰۰

طرز تهیه بستنی انبه با ۳ ماده اولیه در خانه
۵/ ۵.۰۰
امتیاز دهید
بستنی انبه‌ از آن خوراکی‌هایی است که باید حتما یکبار امتحانش کنید. اما بستنی انبه‌ای که از فروشگاه یا بستنی فروشی می‌گیرید به احتمال زیاد با اسانس انبه درست شده است. پس طرز تهیه بستنی انبه را بخوانید و تا فصل انبه تمام نشده، خودتان را به یک بستنی خانگی و خوشمزه مهمان کنید.

ارزش غذایی

انرژی417 کیلوکالری
کربوهیدرات53.8 گرم
پروتئین7 گرم
چربی کل21 گرم
کلسترول0.077 میلی گرم
فیبر خوراکی1.7 گرم
preparation time icon

زمان آماده سازی

15 دقیقه

cooking time icon

زمان پخت

10 دقیقه

serve icon

تعداد سرو

6 نفر

مواد لازم

رنگ خوراکی به دلخواه
شیر عسلی 35 گرم
خامه پرچرب 2 پیمانه
انبه - پوره شده2 پیمانه

به طور معمول نظر افراد نسبت به عطر و طعم انبه حد وسط ندارد، یا شیفته آن هستند یا حاضر به امتحان کردنش هم نیستند. اما اگر شما از دوست‌داران انبه هستید باید بگوییم این بستنی انبه یکی از بهترین و خوشمزه‌ترین بستنی‌های میوه‌ای است. ترکیبی از خامه و انبه که به سادگی آماده شده و در دهان آب می‌شود. برای تهیه این بستنی بهتر است انبه‌های رسیده و آبدار را انتخاب کنید. حتی می‌توانید آنهایی را که کمی زده‌ دارند بخرید تا از نظر اقتصادی نیز به‌صرفه‌تر باشد.

طرز تهیه بستنی انبه در خانه

طرز تهیه بستنی انبه

  1. پوست و هسته انبه‌ها را جدا کنید و آن را در غذاساز یا مخلوط‌‌کن پوره کنید. برای این بستنی به ۲ پیمانه پوره انبه نیاز دارید. پوره را داخل یک تابه نچسب بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید. حدود ۱۰ دقیقه پوره انبه را روی حرارت هم بزنید تا غلیظ شود. وقتی آنقدر غلیظ شد که رد قاشق روی آن بماند، کافی است. حجم پوره باید به یک‌دوم (یک پیمانه) برسد. اجازه دهید پوره کاملا سرد شود.
  2. پس از سردشدن، پوره را با شیر عسلی مخلوط کنید. در صورت تمایل چند قطره رنگ خوراکی نارنجی در آن بریزید.
  3. خامه سرد را به کمک همزن دستی یا کاسه‌ای بزنید تا فرم بگیرد. برای اینکه خامه به راحتی فرم بگیرد باید انواع پرچرب آن را انتخاب کنید. می‌توانید از خامه فرم‌گرفته که در فروشگاه‌های لوازم قنادی وجود دارد نیز استفاده کنید.
  4. چند قاشق از خامه فرم‌گرفته را به ترکیب پوره و شیر عسلی اضافه کرده و فولد کنید. فولد کردن یک روش مخلوط کردن است که در مواد را شبیه به حرکت تا زدن مخلوط می‌کنند. این کار برای این است که پف خامه از بین نرود.
  5. حالا مخلوط را که به کمک خامه کمی رقیق شده به بقیه خامه اضافه کرده و فولد کنید تا تمام مواد ترکیب شوند. این کار را با حوصله ادامه دهید تا گلوله‌های خامه محو شوند.
  6.  مایه بستنی را در یک ظرف مستطیلی (یا مربعی) دردار بریزید. در ظرف را ببندید و آن را حداقل برای ۱۲ ساعت در فریز قرار دهید. پس از این مدت ظرف بستنی را برای چند دقیقه در محیط آشپزخانه قرار دهید تا کمی نرم شود. سپس با اسکوپ بستنی یا قاشق آن را به ظرف سرو منتقل کنید. بستنی انبه را می‌توانید روی نان بستنی قیفی نیز سرو کنید.

 

    نظرات کاربران