search

موفقیت فردی

row view buttoncolumn view button
ذهن آگاهی (مایندفولنس) چیست و چگونه انجام می‌شود
دوشنبه 01 اسفند 1401 18:02 | علم روانشناسی
ذهن آگاهی (مایندفولنس) چیست و چگونه انجام می‌شود

اگر به مباحثی مانند یوگا یا مدیتیشن‌ علاقه‌مند باشید احتمالا اصطلاح «ذهن آگاهی» به گوشتان خورده است. موضوعی که این روزها افراد زیادی درباره آن صحبت می‌کنند. اگر درباره آن کنجکاوید،‌ خواندن این مقاله را به‌ شما پیشنهاد می‌کنیم.

افسردگی پاییزی | علت، علائم و راه‌های جلوگیری و درمان
یک‌شنبه 13 شهریور 1401 14:06 | موفقیت فردی
افسردگی پاییزی | علت، علائم و راه‌های جلوگیری و درمان

اگر با رسیدن فصل پاییز احساس کسالت می‌کنید و سطح انرژی شما پایین می‌آید، احتمال دارد به افسردگی پاییزی مبتلا شده باشید. افسردگی فصلی پاییزی با تغییر فصل، سرد شدن هوا و کوتاه شدن طول روز اتفاق می‌افتد و می‌تواند اثرات منفی بر شرایط زندگی شما داشته باشد. در این مطلب با علت و علائم این مشکل بیشتر آشنا می‌شوید و راه‌های جلوگیری و درمان آن را می‌خوانید.

با روتین صبحگاهی افراد موفق آشنا شوید
سه‌شنبه 23 فروردین 1401 14:37 | موفقیت فردی
با روتین صبحگاهی افراد موفق آشنا شوید

خواندن روش زندگی افراد موفق و عادات آنها همیشه جالب و الهام بخش است. روتین صبحگاهی یا همان کارهایی که هنگام صبح انجام می‌دهیم، تاثیر زیادی بر کیفیت زندگی ما دارد. ما در سبک زندگی شما را با روتین صبحگاهی افراد موفق آشنا می‌کنیم تا با ایده گرفتن از آن، روز خود را به بهترین نحو آغاز کنید.

چگونه با تنبلی مبارزه کنیم + ۱۰ راه برای مقابله با تنبلی
سه‌شنبه 21 دی 1400 16:10 | موفقیت فردی
چگونه با تنبلی مبارزه کنیم + ۱۰ راه برای مقابله با تنبلی

بعضی روزها دوست داریم در رختخواب بمانیم و هیچ کاری نکنیم. گاهی می‌دانیم باید کاری را انجام دهیم اما مدام آن را به زمانی دیگر موکول می‌کنیم. ما همواره برای این میل به تنبلی دلیلی داریم، اما نمی‌دانیم چطور باید بر آن غلبه کنیم. در این مطلب ۱۰ مورد از راه های مقابله با تنبلی را به شما می‌گوییم. امیدواریم این راه‌ها برای غلبه بر تنبلی به شما کمک کنند.

۲۰ گام برای افزایش تمرکز و کنترل ذهن
چهارشنبه 07 مهر 1400 23:45 | موفقیت فردی
۲۰ گام برای افزایش تمرکز و کنترل ذهن

برای افزایش تمرکز راه های متفاوتی وجود دارد. بهتر است روش‌های بهبود تمرکز را به خوبی بشناسید تا بتوانید بالاترین بازدهی را در کارهای خود کسب کنید. یکی از شاه‌کلیدهای موفقیت در کنکور، افزایش تمرکز هنگام مطالعه است که در این باره نیز برای‌تان می‌گوییم.

ترک فضای مجازی و پایان اعتیاد به شبکه های اجتماعی
یک‌شنبه 21 شهریور 1400 23:45 | موفقیت فردی
ترک فضای مجازی و پایان اعتیاد به شبکه های اجتماعی

اکثر ما برای گذراندن بخش زیادی از زمان خود در اینستاگرام، توییتر و دیگر شبکه های مجازی‌، دچار عذاب وجدان می‌شویم و دوست داریم وقت خود را صرف انجام فعالیت‌های مفیدتری کنیم، ولی نمی‌توانیم. درست مانند فرد معتادی که می‌داند اعتیادش ضرر دارد، اما توان دست کشیدن از آن را هم در خود نمی‌بیند. اما هیچ اعتیادی نیست که راه حل نداشته باشد. ما در این مطلب چهار گام برای ترک اعتیاد به شبکه های اجتماعی را برای شما آورده‌ایم.

مثبت اندیشی سمی مانع بزرگ موفقیت شماست!
دوشنبه 01 شهریور 1400 22:49 | موفقیت فردی
مثبت اندیشی سمی مانع بزرگ موفقیت شماست!

تا به حال برایتان پیش آمده در حال گذراندن اوقات سختی باشید و دیگران از شما بخواهند فقط نیمه پر لیوان را ببینید؟ یا خودتان تلاش کنید تا از هر مسئله ناراحت‌کننده‌ای، به اجبار تصویری مثبت بسازید. این رفتار افراطی در جهت مثبت جلوه‌دادن مسائل، مثبت اندیشی سمی نام دارد. در این مطلب درباره خطرات و آسیب‌های مثبت گرایی سمی با شما سخن می‌گوییم.

۶ راهکار موثر برای افزایش هوش مالی
یک‌شنبه 24 مرداد 1400 21:58 | موفقیت فردی
۶ راهکار موثر برای افزایش هوش مالی

تا به حال به نقش پول، اقتصاد، میزان درآمد و مخارج و تاثیر آن در کیفیت زندگی فکر کرده‌اید؟ بسیاری از افراد مطمئن هستند که با داشتن پول و درآمد بیشتر زندگی بهتری خواهند داشت و راضی خواهند بود. البته این افراد اشتباه فکر نمی‌کنند. داشتن درآمد بالا و در نهایت پول بیشتر می‌تواند رفاه و راحتی ما را در زندگی تضمین کند. اما سوال اصلی این است که اگر ثروتمند نیستیم یا در خانواده‌ای ثروتمند به دنیا نیامده‌ایم، باید چیکار کنیم؟ اینجاست که افزایش هوش مالی و تقویت آن به کمک ما خواهند آمد.

چگونه به کتاب خواندن علاقه مند شویم ؟
چهارشنبه 20 مرداد 1400 20:45 | موفقیت فردی
چگونه به کتاب خواندن علاقه مند شویم ؟

کتاب خواندن، فارغ از ژانر آن، می‌تواند یکی از بهترین تجربه‌های زندگی باشد که معمولا کم هزینه اما لذت‌بخش است. کتاب یک بلیط مسافرت چندروزه به دنیای خیالات است که می‌تواند به طور کلی زندگی شما را دگرگون کند و دید شما به آدم‌ها و مسائل را تغییر دهد. اما چگونه به کتاب خواندن علاقه مند شویم؟ نگران نباشید این مقاله برای شماست. شمایی که دوست دارید به یک کتابخوان حرفه‌ای شوید اما نمی‌دانید چه طور؟ در این متن با ما همراه باشید تا برایتان بگوییم چگونه عاشق کتاب خواندن شویم؟

بهترین حرکت‌های یوگا برای افسردگی + آموزش تصویری حرکات یوگا
پنج‌شنبه 14 مرداد 1400 23:54 | موفقیت فردی
بهترین حرکت‌های یوگا برای افسردگی + آموزش تصویری حرکات یوگا

افسردگی انواع مختلفی دارد و افراد ممکن است به یکی از انواع افسردگی مبتلا شود، اما روش‌های درمانی مختلفی برای درمان این بیماری وجود دارد. ​​​​​​​درمان افسردگی ممکن است پیچیده و نیازمند درمان‌های دارویی و تغییر در سبک زندگی باشد. یکی از بهترین و بی‌خطرترین روش‌ها انجام تمرینات یوگا برای افسردگی است. در این مطلب درباره تاثیر یوگا بر افسردگی بیشتر می‌خوانید و با آموزش یوگا برای رفع افسردگی آشنا می‌شوید.

درمان افسردگی بارداری با یوگا بارداری
یک‌شنبه 10 مرداد 1400 23:16 | ورزش درمانی
درمان افسردگی بارداری با یوگا بارداری

یوگا بارداری یکی از درمان‌‌های غیر دارویی برای پیشگیری و درمان افسردگی بعد از زایمان است. در واقع زنان در طول دوره‌های مختلف زندگی دچار افسردگی می‌شوند که یکی از این دوره‌ها بارداری است. اگرچه روش‌های دارویی برای مقابله با افسردگی وجود دارد، اما پیشنهاد ما درمان افسردگی با یوگا، در کنار رژیم غذایی مناسب است. در این مطلب می‌توانید درباره فواید یوگا در بارداری و درمان افسردگی بارداری با یوگا بیشتر بخوانید. بنابراین، تا انتهای مطلب با ما باشید.

افسردگی زنان و راه های درمان آن
شنبه 09 مرداد 1400 23:06 | موفقیت فردی
افسردگی زنان و راه های درمان آن

از افسردگی زنان ساده عبود نکنیم، چراکه ناراحتی و افسردگی در زنان، در تمامی ابعاد هستی تاثیر می‌گذارد، چراکه هستی، از زنان سرچشمه می‌گیرد. تصور کنید اگر این سرچشمه هستی اندوهگین باشد، آنگاه غم و اندوه نیز در تمامی بخش‌های حیات جاری خواهد شد. بنابراین، بهتر است با شکننده‌ترین بخش‌های احساسی‌ زنان آشنا شویم و برای بهبود حال روحی آنها تلاش کنیم. زنان نیز نباید از درمان افسردگی غافل شوند. فراموش نکنیم درمان افسردگی تلاش یک فرد نیست، بلکه علاوه بر خواست و تلاش فرد، همراهی خانواده و اطرافیان را می‌طلبد. در مطلب پیش رو درباره افسردگی زنان بیشتر خواهیم گفت.

افسردگی بی دلیل - چرا ناگهان دچار افسردگی می شویم؟
پنج‌شنبه 07 مرداد 1400 20:30 | موفقیت فردی
افسردگی بی دلیل - چرا ناگهان دچار افسردگی می شویم؟

افسردگی بی دلیل ممکن است برای بسیاری از افراد رخ دهد. به طور مثال در جمعی دوستانه نشسته‌اید و ناگهان احساس غم شما را در بر می‌گیرد. یا بدون هیچ دلیل خاصی احساس غم دارید و نمی‌توانید شاد باشید. در چنین شرایطی شما درچار افسردگی بی دلیل شده‌اید. در این مطلب درباره افسردگی ناگهانی نکاتی خواهیم نوشت. همچنین راه‌حل‌هایی به شما خواهیم گفت که با انجام آن می‌توانید از افسردگی بی دلیل و ناگهانی رهایی یابید.

معرفی ۴ راهکار موثر برای مقابله با استرس
چهارشنبه 06 مرداد 1400 22:42 | موفقیت فردی
معرفی ۴ راهکار موثر برای مقابله با استرس

متاسفانه این روزها همه ما با استرس‌های زیادی مواجه هستیم. بحران اقتصادی، بیماری کرونا و افزایش مرگ و میر و فشار های اجتماعی همگی عوامل استرس‌زایی هستند که زندگی روزانه ما را تحت تاثیر قرار می‌دهد. شاید راهایی از این مشکلات از توان و اراده ما خارج باشد، اما شاید بتوان با انجام چند راهکار ساده با استرس مقابله کرد. در این مطلب چندین راهکار برای مقابله با استرس پیشنهاد می‌شود که شاید برای برقراری آرامشتان کمی مفید باشد.

رژیم غذایی سالم برای درمان افسردگی - معرفی مواد غذایی ضد افسردگی
پنج‌شنبه 31 تیر 1400 23:56 | موفقیت فردی
رژیم غذایی سالم برای درمان افسردگی - معرفی مواد غذایی ضد افسردگی

رژیم غذایی سالم برای درمان افسردگی می‌تواند راهی غیردارویی و موثر در درمان افسردگی باشد. افسردگی یکی از بیماری‌های فراگیر قرن بیست و یکم است که حداقل در هر جمعی یک نفر با آن درگیر می‌شود. درمان افسردگی معمولا دارای عوارضی است که باعث می‌شود افراد از درمان خود ترس داشته باشند و هیچگاه به درمان آن اقدام نکنند. در این مقاله می‌خواهیم روش درمان غیردارویی افسردگی با تغذیه سالم را به شما معرفی کنیم.

درمان افسردگی با ورزش - نقش ورزش در پیشگیری و درمان افسردگی
چهارشنبه 30 تیر 1400 23:48 | موفقیت فردی
درمان افسردگی با ورزش - نقش ورزش در پیشگیری و درمان افسردگی

درمان افسردگی با ورزش می‌تواند به عنوان یک درمان غیر دارویی مورد توجه قرار گیرد. افسردگی بیماری است که اغلب از مبارزه با آن می‌ترسند چرا که تصور می‌کنند باید انبوهی از قرص و دارو خواب‌آور مصرف کرده و بیشتر ساعات شبانه روز را در رختخواب سپری کنند. این تصویر کاملا غلط است، چرا که راه‌های کم خطرتر و کم عارضه‌تری برای مبارزه با افسردگی مثل درمان قطعی افسردگی با ورزش وجود دارد.

چگونه دست از مقایسه خود با دیگران برداریم
سه‌شنبه 29 تیر 1400 16:58 | موفقیت فردی
چگونه دست از مقایسه خود با دیگران برداریم

با وجود همه‌گیر بودن عضویت در انواع شبکه‌های اجتماعی و همچنین تقلید انسان‌ها از یکدیگر، موضوع روان شناسی شناخت فردیت هر شخص و مقایسه خود با دیگران مورد بحث واقع می‌شود. زیرا انسان‌های زیادی برای یافتن حس بهتر از زندگی سعی در همرنگ کردن خود با افراد مشهور در جوامع مختلف و یا مورد تحسین در شبکه‌های اجتماعی هستند، همین امر به نوبه خود باعث فرار از خود و پناه بردن به غیر خود جهت افزایش اعتماد بنفس و مورد پسند واقع شدن در جامعه خواهد شد. دوری از شخصیت و ذات یک فرد و نقش بازی کردن می‌تواند، در ابعاد وسیع باعث ایجاد فاجعه در جامعه شود.

علائم و نشانه‌های پنهانی افسردگی مردان
دوشنبه 21 تیر 1400 23:24 | موفقیت فردی
علائم و نشانه‌های پنهانی افسردگی مردان

زن و مرد هردو افسردگی را تجربه می‌کنند، اما نشانه‌های افسردگی مردان با زنان بسیار متفاوت است. افسردگی مردان همراه با عصبی بودن و پرخاشگری است در صورتی که در زنان بیشتر به صورت غم و اندوه خود را نشان می‌دهد. اما با وجود این، به خاطر اینکه مردان کمتر اقدام به بروز احساسات خود می‌کنند ممکن است حتی کوچکترین علائم نیز در رفتار آن‌ها دیده نشود. تعداد زیادی از مردان با افسردگی سروکار دارند با این حال بسیار کمتر از زنان اقدام به مطالعه و جستجو درباره این موضوع می‌کنند. در این مقاله سعی شده به طور کامل مفهوم افسردگی در مردان پوشش داده شود.

علائم افسردگی کدامند و چگونه بر آن غلبه کنیم؟
سه‌شنبه 14 اردیبهشت 1400 23:14 | علم روانشناسی
علائم افسردگی کدامند و چگونه بر آن غلبه کنیم؟

احساس ناراحتی، شکست، از دست دادن علاقه یا اشتیاق به فعالیت‌های روزانه، این‌ها نشانه‌های آشنایی برای همه‌ ما هستند. اما اگر ماندگاری داشته باشند و تاثیر قابل توجهی بر زندگی ما داشته باشند، ممکن است علائم افسردگی باشند. طبق اطلاعات سازمان جهانی بهداشت (WHO) افسردگی رایج‌ترین بیماری در سراسر جهان است و دلیل اصلی ناتوانی به شمار می‌رود. این سازمان تخمین می‌زند که ۳۵۰ میلیون نفر در سراسر جهان مبتلا به افسردگی هستند. اما افسردگی چیست و چه نشانه‌هایی دارد؟

بی خوابی شبانه و افسردگی + معرفی ۵ درمان قطعی بی خوابی در شب
جمعه 27 فروردین 1400 22:59 | موفقیت فردی
بی خوابی شبانه و افسردگی + معرفی ۵ درمان قطعی بی خوابی در شب

افسردگی (که با نام‌‏های تخصصی‏‌تر «اختلال افسردگی عمده» و «افسردگی بالینی» نیز شناخته می‏‌شود) اختلالی شایع، اما بسیار جدی است که سالیانه جان، مال و آرامش میلیون‏‌ها نفر را تهدید می‌‏کند. این اختلال علائمی را با خود به همراه خواهد داشت که بر تفکر و احساسات فرد تاثیر سو گذاشته و توانایی وی برای انجام فعالیت‏‌های روتین روزانه را مختل می‏‌کند. یکی از فعالیت‏‌هایی که تحت تاثیر افسردگی قرار می‏‌گیرد، خوابیدن است. اما به راستی رابطه‏ بی ‏خوابی و افسردگی چیست؟

۹ نکته درباره نحوه صحیح برنامه ریزی موفقیت آمیز
چهارشنبه 24 دی 1399 20:59 | موفقیت فردی
۹ نکته درباره نحوه صحیح برنامه ریزی موفقیت آمیز

امروزه به دلیل مشغله‌های زیاد، انجام کارها حتی کارهای روزمره بدون برنامه ریزی موفقیت آمیز غیر ممکن است. از این رو، نحوه صحیح برنامه ریزی به ما کمک می‌کند تا بتوانیم برای خواسته‌ها و اهداف خودمان قدم به قدم و موفق پیش برویم. اگر با یک برنامه ریزی خوب آشنایی ندارید، خواندن این محتوا را به شما توصیه می‌کنیم.

ایکیگای - روشی برای زندگی شادتر
جمعه 07 آذر 1399 20:07 | موفقیت فردی
ایکیگای - روشی برای زندگی شادتر

دلیل شما برای صبح زود از خواب بیدار شدن و بیرون آمدن از تخت چیست؟ اگر برای این سوال پاسخ مناسبی ندارید احتمالا در یک دوره رکود به سر می‌برید. مطالعات روانشناختی متعددی نشان می‌دهد که از دست دادن هدف در زندگی عوارض مخربی به همراه خواهد داشت. پیدا کردن اهداف و ارزش‌ها برای ادامه زندگی وتلاش کردن باعث می‌شود شما از یک زندگی طولانی و شاد برخوردار باشید. به این مفهوم در ژاپن ایکیگای گفته می‌شود.

۹ گام ساده برای افزایش اعتماد به نفس
سه‌شنبه 27 آبان 1399 23:16 | موفقیت فردی
۹ گام ساده برای افزایش اعتماد به نفس

بحران کمبود اعتماد به نفس در دنیای امروزی بحرانی جدی است. کودک و بزرگسال، زن و مرد، در تمامی نقاط جهان با این بحران درگیرند؛ افزایش آمار اضطراب، افسردگی و حتی خودکشی در سال‌های اخیر این موضوع غم‌انگیز را تایید می‌‏کند. اما به راستی اعتماد به نفس چیست؟ چرا داشتن اعتماد به نفس مهم است؟ از کجا بفهمیم که از اعتماد به نفس پایین رنج می‌‏بریم؟ ایا راه‌کارهایی برای افزایش اعتماد به نفس وجود دارد؟ برای مرور پاسخ‌‏های این سوالات با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

چگونه عزت نفس خود را بالا ببریم
دوشنبه 26 آبان 1399 17:31 | موفقیت فردی
چگونه عزت نفس خود را بالا ببریم

تا به حال درباره افزایش عزت نفس بسیار شنیده‌اید؛ این پرسش که چقدر عزت نفس در زندگی شما و روابطتان موثر است و تا چه اندازه عزت نفس می‌تواند نقش مهمی در میزان ارزشمندی شما برای خودتان ایفا کند. بله، عزت نفس به نوعی همان دوست داشتن خود است، اما با خودپسندی تفاوت دارد. همچنین این مفهوم را نباید با اعتماد به نفس مترادف دانست. برای اینکه بدانید از نظر روانشناسی عزت نفس چیست و چگونه عزت نفس خود را بالا ببریم تا انتهای مطلب با ما باشید.

افسردگی مردان بعد از زایمان - روش‌های تشخیص و درمان افسردگی پدرانه
سه‌شنبه 21 مرداد 1399 18:22 | موفقیت فردی
افسردگی مردان بعد از زایمان - روش‌های تشخیص و درمان افسردگی پدرانه

افسردگی مردان بعد از زایمان موضوعی است که در سال‌های گذشته و با افزایش استرس و اضطراب ناشی از زندگی مدرن در محافل پزشکی و تخصصی مطرح شده و روز به ‌روز نیز بر آمار آن افزوده می‌شود. این عارضه می‌تواند با تحت الشعاع قرار دادن زندگی زناشویی بر مراقبت و نگهداری از فرزند شما نیز تاثیر بگذارد. برای پیشگیری از ابتلا به افسردگی پدرانه و از بین بردن عواقب آن حتما به شما توصیه می‌کنیم این مقاله را مطالعه کنید.

چرا باید کار دوم داشته باشیم
چهارشنبه 21 خرداد 1399 16:48 | موفقیت فردی
چرا باید کار دوم داشته باشیم

وکیلی دوست دارد در سازمان انرژی‌های تجدید پذیر کار کند، برنامه نویسی دوست دارد که رمان بنویسد و یا تدوین‌گری خیال طراح داخلی شدن را در سر می‌پروراند؛ هیچکدام چندان عجیب نیست. شاید شما هم به تغییر دادن شغل خود و انجام حرفه مورد علاقه‌تان بار‌ها فکر کرده باشید، اما تجربه ثابت کرده است که تقریبا تعداد انگشت شماری توانسته‌اند در آن شغلی که به آن علاقه دارند، موفق شوند. این مساله هزینه زیادی دارد و حتی ممکن است با موفقیت همراه نباشد. در ادامه جوانب مختلف داشتن شغل و کار دوم را از نگاه یک فرد موفق بررسی کرده‌ایم.

هشت علامت نیاز به روان ‌درمانی
یک‌شنبه 11 خرداد 1399 15:56 | علم روانشناسی
هشت علامت نیاز به روان ‌درمانی

روان ‌درمانی، صحبت‌کردن یا حرف درمانی، مشاوره و یا درمان ساده یا مشاوره سلامت روان، می‌تواند برای افرادی که با مشکلات احساسی، چالش‌های زندگی و نگرانی‌های سلامت روان درگیر هستند مفید باشد. این درمان می‌تواند به بهبود علائم مشکلات سلامت روان کمک کند. در این درمان، افراد می‌توانند چگونگی کنار آمدن با علائمی که بلافاصله به درمان جواب نمی‌دهد را یاد بگیرند. در ادامه هشت علامتی که نشان می‌دهد فرد به روان ‌درمانی نیاز دارد را شرح داده‌ایم.

چگونه شاد باشیم و بیشتر بخندیم؟ شش ترفند ساده
جمعه 09 خرداد 1399 11:26 | موفقیت فردی
چگونه شاد باشیم و بیشتر بخندیم؟ شش ترفند ساده

هنگامی که در زندگی گرفتار مشکلات نگران کننده بی‌شماری قرار می‌گیریم، نیاز ما به شادی افزایش می‌یابد. تحقیقات نشان می‌دهد شاد بودن نه تنها برای فرد مزیت‌های فراوانی دارد بلکه می‌تواند به سایرین نیز سرایت کند. اما همچنان سوال بسیاری این است که چگونه شاد باشیم و خوشحالی را در آغوش بگیریم. ممکن است تصور کنید تا زمانی که موقعیت اجتماعی آنچنانی و پول فراوان نداشته باشید رسیدن به شادی ممکن نیست. اما چند ترفند ساده وجود دارد تا حال‌تان بهتر شود.

راهکارهای مدیریت زمان در محل کار
یک‌شنبه 28 اردیبهشت 1399 12:01 | موفقیت فردی
راهکارهای مدیریت زمان در محل کار

شرایطی مانند جلسه طولانی، در حالی‌که عجله دارید، می‌تواند ناراحت کننده باشد. درخواست‌های غیر منتظره همکاران در وقت کاری ممکن است شما را از انجام یک کار مهم باز دارد و باعث شود دیرتر محل کار را ترک کنید. سوالی که پیش می‌آید این است؛ در این شرایط، چگونه می‌توانیم با مدیریت زمان و ایجاد مرزبندی‌های کاری، از بی‌ارزش تلقی شدن وقت خود جلوگیری کنیم؟ این مقاله به شما کمک می‌کند تا زمان‌تان را بهتر مدیریت کنید.

با از دست دادن شغل چگونه کار پیدا کنیم
چهارشنبه 24 اردیبهشت 1399 13:35 | موفقیت فردی
با از دست دادن شغل چگونه کار پیدا کنیم

تاکنون برای بسیاری از افراد پیش آمده است که به دلایل مختلفی شغل خود را از دست داده‌اند. از دست دادن حرفه‌ای که دوست داریم و همچنین منبع درآمد، شرایط دشواری را برای ما به وجود می‌آورد. اما با رعایت چند تکنیک ساده می‌توانیم به زودی بر خودمان مسلط شویم. در ادامه این تکنیک‌ها را بررسی می‌کنیم.

چگونه مصاحبه شغلی موفق داشته باشیم؟
شنبه 20 اردیبهشت 1399 12:25 | موفقیت فردی
چگونه مصاحبه شغلی موفق داشته باشیم؟

مصاحبه شغلی موفق بخش مهمی از استخدام است؛ چرا که به شما این امکان را می‌دهد تا در اولین برخورد مهارت‌های خود را اثبات و از آن‌ها دفاع کنید. هر چقدر تجربه و مهارت داشته باشید، بدون داشتن مصاحبه کاری موفق، شانس زیادی برای استخدام نخواهید داشت. از این رو، در این مقاله نکته‌هایی برای داشتن یک مصاحبه کاری حرفه‌ای ارائه شده است که به کار شما می‌آید.

عاداتی که برای موفقیت در محیط کار باید از آن‌ها پرهیز کنید
چهارشنبه 17 اردیبهشت 1399 15:42 | موفقیت فردی
عاداتی که برای موفقیت در محیط کار باید از آن‌ها پرهیز کنید

درباره استفاده افراد از بیشترین توان‌شان در محیط کار بحث بسیار است، اما عملکرد خوب به ندرت به پسرفت و مشکل شغلی منجر می‌شود. چه کارمند باشید چه کارفرما، شناخت عادات ناسالم در محیط کار و راه‌های مقابله با آن به شما کمک می‌کند تا در محیط کار رفتاری حرفه‌ای داشته باشید. ما در اینجا مجموعه کاملی از نکات موفقیت در محیط کار را به شما ارائه کرده‌ایم که اگر خوب آنها را رعایت کنید، کارایی فردی و مجموعه تحت رهبری شما افزایش می‌یابد.

آشنایی و مقابله با مهم‌ترین عوامل کاهش تمرکز
سه‌شنبه 02 اردیبهشت 1399 14:43 | موفقیت فردی
آشنایی و مقابله با مهم‌ترین عوامل کاهش تمرکز

​​​​​​​فارغ از اینکه دچار اختلال کم‌توجهی یا بیش‌فعالی (ADHD) بوده یا تنها هر از چندی با مشکل عدم تمرکز دست به گریبان هستید، بهتر است بدانید که دنیای امروز سرشار از عواملی است که روند تمرکز را مختل می‌کنند.

زنان سحرخیز کمتر دچار افسردگی می‌شوند؟
جمعه 08 فروردین 1399 01:51 | تازه‌‌های پزشکی
زنان سحرخیز کمتر دچار افسردگی می‌شوند؟

زنانی که صبح‌ها زود از خواب بیدار می‌شوند، به مرور زمان، در مقایسه با زنانی که علاقه دارند تا کمی بیشتر در بستر بمانند، کمتر در معرض احتمال ابتلا به افسردگی هستند.

یازده راهکار برای اینکه اولین قرار ملاقات خوبی داشته باشید
پنج‌شنبه 07 فروردین 1399 12:52 | موفقیت فردی
یازده راهکار برای اینکه اولین قرار ملاقات خوبی داشته باشید

​​​​​​​برنامه‌ریزی برای قرار اول کمی سخت به نظر می‌رسد. شما می‌خواهید برای قرارتان برنامه‌ریزی کنید تا مطمئن باشید اوقات خوشی را خواهید گذراند و به طرف مقابل نشان دهید چقدر به او علاقه دارد. از طرفی نمی‌خواهید اینطور به نظر برسد که خیلی سخت تلاش کرده‌اید.

مقابله با شکست
پنج‌شنبه 07 فروردین 1399 12:49 | موفقیت فردی
مقابله با شکست

واکنش همه آدم‌ها در مقابله با شکست یکسان نیست. برخی خود را می‌بازند و آماده شکست‌های بعدی می‌شوند و برخی دیگر از شکست پلی می‌سازند به سوی پیروزی. ما در اینجا پنج اقدام ضروری را که باید پس از شکست صورت دهید با شما در میان گذاشته‌ایم.

ذهن آگاهی (مایندفولنس) چیست و چگونه انجام می‌شود
دوشنبه 01 اسفند 1401 18:02 | علم روانشناسی
ذهن آگاهی (مایندفولنس) چیست و چگونه انجام می‌شود

اگر به مباحثی مانند یوگا یا مدیتیشن‌ علاقه‌مند باشید احتمالا اصطلاح «ذهن آگاهی» به گوشتان خورده است. موضوعی که این روزها افراد زیادی درباره آن صحبت می‌کنند. اگر درباره آن کنجکاوید،‌ خواندن این مقاله را به‌ شما پیشنهاد می‌کنیم.

افسردگی پاییزی | علت، علائم و راه‌های جلوگیری و درمان
یک‌شنبه 13 شهریور 1401 14:06 | موفقیت فردی
افسردگی پاییزی | علت، علائم و راه‌های جلوگیری و درمان

اگر با رسیدن فصل پاییز احساس کسالت می‌کنید و سطح انرژی شما پایین می‌آید، احتمال دارد به افسردگی پاییزی مبتلا شده باشید. افسردگی فصلی پاییزی با تغییر فصل، سرد شدن هوا و کوتاه شدن طول روز اتفاق می‌افتد و می‌تواند اثرات منفی بر شرایط زندگی شما داشته باشد. در این مطلب با علت و علائم این مشکل بیشتر آشنا می‌شوید و راه‌های جلوگیری و درمان آن را می‌خوانید.

با روتین صبحگاهی افراد موفق آشنا شوید
سه‌شنبه 23 فروردین 1401 14:37 | موفقیت فردی
با روتین صبحگاهی افراد موفق آشنا شوید

خواندن روش زندگی افراد موفق و عادات آنها همیشه جالب و الهام بخش است. روتین صبحگاهی یا همان کارهایی که هنگام صبح انجام می‌دهیم، تاثیر زیادی بر کیفیت زندگی ما دارد. ما در سبک زندگی شما را با روتین صبحگاهی افراد موفق آشنا می‌کنیم تا با ایده گرفتن از آن، روز خود را به بهترین نحو آغاز کنید.

چگونه با تنبلی مبارزه کنیم + ۱۰ راه برای مقابله با تنبلی
سه‌شنبه 21 دی 1400 16:10 | موفقیت فردی
چگونه با تنبلی مبارزه کنیم + ۱۰ راه برای مقابله با تنبلی

بعضی روزها دوست داریم در رختخواب بمانیم و هیچ کاری نکنیم. گاهی می‌دانیم باید کاری را انجام دهیم اما مدام آن را به زمانی دیگر موکول می‌کنیم. ما همواره برای این میل به تنبلی دلیلی داریم، اما نمی‌دانیم چطور باید بر آن غلبه کنیم. در این مطلب ۱۰ مورد از راه های مقابله با تنبلی را به شما می‌گوییم. امیدواریم این راه‌ها برای غلبه بر تنبلی به شما کمک کنند.

۲۰ گام برای افزایش تمرکز و کنترل ذهن
چهارشنبه 07 مهر 1400 23:45 | موفقیت فردی
۲۰ گام برای افزایش تمرکز و کنترل ذهن

برای افزایش تمرکز راه های متفاوتی وجود دارد. بهتر است روش‌های بهبود تمرکز را به خوبی بشناسید تا بتوانید بالاترین بازدهی را در کارهای خود کسب کنید. یکی از شاه‌کلیدهای موفقیت در کنکور، افزایش تمرکز هنگام مطالعه است که در این باره نیز برای‌تان می‌گوییم.

ترک فضای مجازی و پایان اعتیاد به شبکه های اجتماعی
یک‌شنبه 21 شهریور 1400 23:45 | موفقیت فردی
ترک فضای مجازی و پایان اعتیاد به شبکه های اجتماعی

اکثر ما برای گذراندن بخش زیادی از زمان خود در اینستاگرام، توییتر و دیگر شبکه های مجازی‌، دچار عذاب وجدان می‌شویم و دوست داریم وقت خود را صرف انجام فعالیت‌های مفیدتری کنیم، ولی نمی‌توانیم. درست مانند فرد معتادی که می‌داند اعتیادش ضرر دارد، اما توان دست کشیدن از آن را هم در خود نمی‌بیند. اما هیچ اعتیادی نیست که راه حل نداشته باشد. ما در این مطلب چهار گام برای ترک اعتیاد به شبکه های اجتماعی را برای شما آورده‌ایم.

مثبت اندیشی سمی مانع بزرگ موفقیت شماست!
دوشنبه 01 شهریور 1400 22:49 | موفقیت فردی
مثبت اندیشی سمی مانع بزرگ موفقیت شماست!

تا به حال برایتان پیش آمده در حال گذراندن اوقات سختی باشید و دیگران از شما بخواهند فقط نیمه پر لیوان را ببینید؟ یا خودتان تلاش کنید تا از هر مسئله ناراحت‌کننده‌ای، به اجبار تصویری مثبت بسازید. این رفتار افراطی در جهت مثبت جلوه‌دادن مسائل، مثبت اندیشی سمی نام دارد. در این مطلب درباره خطرات و آسیب‌های مثبت گرایی سمی با شما سخن می‌گوییم.

۶ راهکار موثر برای افزایش هوش مالی
یک‌شنبه 24 مرداد 1400 21:58 | موفقیت فردی
۶ راهکار موثر برای افزایش هوش مالی

تا به حال به نقش پول، اقتصاد، میزان درآمد و مخارج و تاثیر آن در کیفیت زندگی فکر کرده‌اید؟ بسیاری از افراد مطمئن هستند که با داشتن پول و درآمد بیشتر زندگی بهتری خواهند داشت و راضی خواهند بود. البته این افراد اشتباه فکر نمی‌کنند. داشتن درآمد بالا و در نهایت پول بیشتر می‌تواند رفاه و راحتی ما را در زندگی تضمین کند. اما سوال اصلی این است که اگر ثروتمند نیستیم یا در خانواده‌ای ثروتمند به دنیا نیامده‌ایم، باید چیکار کنیم؟ اینجاست که افزایش هوش مالی و تقویت آن به کمک ما خواهند آمد.

چگونه به کتاب خواندن علاقه مند شویم ؟
چهارشنبه 20 مرداد 1400 20:45 | موفقیت فردی
چگونه به کتاب خواندن علاقه مند شویم ؟

کتاب خواندن، فارغ از ژانر آن، می‌تواند یکی از بهترین تجربه‌های زندگی باشد که معمولا کم هزینه اما لذت‌بخش است. کتاب یک بلیط مسافرت چندروزه به دنیای خیالات است که می‌تواند به طور کلی زندگی شما را دگرگون کند و دید شما به آدم‌ها و مسائل را تغییر دهد. اما چگونه به کتاب خواندن علاقه مند شویم؟ نگران نباشید این مقاله برای شماست. شمایی که دوست دارید به یک کتابخوان حرفه‌ای شوید اما نمی‌دانید چه طور؟ در این متن با ما همراه باشید تا برایتان بگوییم چگونه عاشق کتاب خواندن شویم؟

بهترین حرکت‌های یوگا برای افسردگی + آموزش تصویری حرکات یوگا
پنج‌شنبه 14 مرداد 1400 23:54 | موفقیت فردی
بهترین حرکت‌های یوگا برای افسردگی + آموزش تصویری حرکات یوگا

افسردگی انواع مختلفی دارد و افراد ممکن است به یکی از انواع افسردگی مبتلا شود، اما روش‌های درمانی مختلفی برای درمان این بیماری وجود دارد. ​​​​​​​درمان افسردگی ممکن است پیچیده و نیازمند درمان‌های دارویی و تغییر در سبک زندگی باشد. یکی از بهترین و بی‌خطرترین روش‌ها انجام تمرینات یوگا برای افسردگی است. در این مطلب درباره تاثیر یوگا بر افسردگی بیشتر می‌خوانید و با آموزش یوگا برای رفع افسردگی آشنا می‌شوید.

درمان افسردگی بارداری با یوگا بارداری
یک‌شنبه 10 مرداد 1400 23:16 | ورزش درمانی
درمان افسردگی بارداری با یوگا بارداری

یوگا بارداری یکی از درمان‌‌های غیر دارویی برای پیشگیری و درمان افسردگی بعد از زایمان است. در واقع زنان در طول دوره‌های مختلف زندگی دچار افسردگی می‌شوند که یکی از این دوره‌ها بارداری است. اگرچه روش‌های دارویی برای مقابله با افسردگی وجود دارد، اما پیشنهاد ما درمان افسردگی با یوگا، در کنار رژیم غذایی مناسب است. در این مطلب می‌توانید درباره فواید یوگا در بارداری و درمان افسردگی بارداری با یوگا بیشتر بخوانید. بنابراین، تا انتهای مطلب با ما باشید.

افسردگی زنان و راه های درمان آن
شنبه 09 مرداد 1400 23:06 | موفقیت فردی
افسردگی زنان و راه های درمان آن

از افسردگی زنان ساده عبود نکنیم، چراکه ناراحتی و افسردگی در زنان، در تمامی ابعاد هستی تاثیر می‌گذارد، چراکه هستی، از زنان سرچشمه می‌گیرد. تصور کنید اگر این سرچشمه هستی اندوهگین باشد، آنگاه غم و اندوه نیز در تمامی بخش‌های حیات جاری خواهد شد. بنابراین، بهتر است با شکننده‌ترین بخش‌های احساسی‌ زنان آشنا شویم و برای بهبود حال روحی آنها تلاش کنیم. زنان نیز نباید از درمان افسردگی غافل شوند. فراموش نکنیم درمان افسردگی تلاش یک فرد نیست، بلکه علاوه بر خواست و تلاش فرد، همراهی خانواده و اطرافیان را می‌طلبد. در مطلب پیش رو درباره افسردگی زنان بیشتر خواهیم گفت.

افسردگی بی دلیل - چرا ناگهان دچار افسردگی می شویم؟
پنج‌شنبه 07 مرداد 1400 20:30 | موفقیت فردی
افسردگی بی دلیل - چرا ناگهان دچار افسردگی می شویم؟

افسردگی بی دلیل ممکن است برای بسیاری از افراد رخ دهد. به طور مثال در جمعی دوستانه نشسته‌اید و ناگهان احساس غم شما را در بر می‌گیرد. یا بدون هیچ دلیل خاصی احساس غم دارید و نمی‌توانید شاد باشید. در چنین شرایطی شما درچار افسردگی بی دلیل شده‌اید. در این مطلب درباره افسردگی ناگهانی نکاتی خواهیم نوشت. همچنین راه‌حل‌هایی به شما خواهیم گفت که با انجام آن می‌توانید از افسردگی بی دلیل و ناگهانی رهایی یابید.

معرفی ۴ راهکار موثر برای مقابله با استرس
چهارشنبه 06 مرداد 1400 22:42 | موفقیت فردی
معرفی ۴ راهکار موثر برای مقابله با استرس

متاسفانه این روزها همه ما با استرس‌های زیادی مواجه هستیم. بحران اقتصادی، بیماری کرونا و افزایش مرگ و میر و فشار های اجتماعی همگی عوامل استرس‌زایی هستند که زندگی روزانه ما را تحت تاثیر قرار می‌دهد. شاید راهایی از این مشکلات از توان و اراده ما خارج باشد، اما شاید بتوان با انجام چند راهکار ساده با استرس مقابله کرد. در این مطلب چندین راهکار برای مقابله با استرس پیشنهاد می‌شود که شاید برای برقراری آرامشتان کمی مفید باشد.

رژیم غذایی سالم برای درمان افسردگی - معرفی مواد غذایی ضد افسردگی
پنج‌شنبه 31 تیر 1400 23:56 | موفقیت فردی
رژیم غذایی سالم برای درمان افسردگی - معرفی مواد غذایی ضد افسردگی

رژیم غذایی سالم برای درمان افسردگی می‌تواند راهی غیردارویی و موثر در درمان افسردگی باشد. افسردگی یکی از بیماری‌های فراگیر قرن بیست و یکم است که حداقل در هر جمعی یک نفر با آن درگیر می‌شود. درمان افسردگی معمولا دارای عوارضی است که باعث می‌شود افراد از درمان خود ترس داشته باشند و هیچگاه به درمان آن اقدام نکنند. در این مقاله می‌خواهیم روش درمان غیردارویی افسردگی با تغذیه سالم را به شما معرفی کنیم.

درمان افسردگی با ورزش - نقش ورزش در پیشگیری و درمان افسردگی
چهارشنبه 30 تیر 1400 23:48 | موفقیت فردی
درمان افسردگی با ورزش - نقش ورزش در پیشگیری و درمان افسردگی

درمان افسردگی با ورزش می‌تواند به عنوان یک درمان غیر دارویی مورد توجه قرار گیرد. افسردگی بیماری است که اغلب از مبارزه با آن می‌ترسند چرا که تصور می‌کنند باید انبوهی از قرص و دارو خواب‌آور مصرف کرده و بیشتر ساعات شبانه روز را در رختخواب سپری کنند. این تصویر کاملا غلط است، چرا که راه‌های کم خطرتر و کم عارضه‌تری برای مبارزه با افسردگی مثل درمان قطعی افسردگی با ورزش وجود دارد.

چگونه دست از مقایسه خود با دیگران برداریم
سه‌شنبه 29 تیر 1400 16:58 | موفقیت فردی
چگونه دست از مقایسه خود با دیگران برداریم

با وجود همه‌گیر بودن عضویت در انواع شبکه‌های اجتماعی و همچنین تقلید انسان‌ها از یکدیگر، موضوع روان شناسی شناخت فردیت هر شخص و مقایسه خود با دیگران مورد بحث واقع می‌شود. زیرا انسان‌های زیادی برای یافتن حس بهتر از زندگی سعی در همرنگ کردن خود با افراد مشهور در جوامع مختلف و یا مورد تحسین در شبکه‌های اجتماعی هستند، همین امر به نوبه خود باعث فرار از خود و پناه بردن به غیر خود جهت افزایش اعتماد بنفس و مورد پسند واقع شدن در جامعه خواهد شد. دوری از شخصیت و ذات یک فرد و نقش بازی کردن می‌تواند، در ابعاد وسیع باعث ایجاد فاجعه در جامعه شود.

علائم و نشانه‌های پنهانی افسردگی مردان
دوشنبه 21 تیر 1400 23:24 | موفقیت فردی
علائم و نشانه‌های پنهانی افسردگی مردان

زن و مرد هردو افسردگی را تجربه می‌کنند، اما نشانه‌های افسردگی مردان با زنان بسیار متفاوت است. افسردگی مردان همراه با عصبی بودن و پرخاشگری است در صورتی که در زنان بیشتر به صورت غم و اندوه خود را نشان می‌دهد. اما با وجود این، به خاطر اینکه مردان کمتر اقدام به بروز احساسات خود می‌کنند ممکن است حتی کوچکترین علائم نیز در رفتار آن‌ها دیده نشود. تعداد زیادی از مردان با افسردگی سروکار دارند با این حال بسیار کمتر از زنان اقدام به مطالعه و جستجو درباره این موضوع می‌کنند. در این مقاله سعی شده به طور کامل مفهوم افسردگی در مردان پوشش داده شود.

علائم افسردگی کدامند و چگونه بر آن غلبه کنیم؟
سه‌شنبه 14 اردیبهشت 1400 23:14 | علم روانشناسی
علائم افسردگی کدامند و چگونه بر آن غلبه کنیم؟

احساس ناراحتی، شکست، از دست دادن علاقه یا اشتیاق به فعالیت‌های روزانه، این‌ها نشانه‌های آشنایی برای همه‌ ما هستند. اما اگر ماندگاری داشته باشند و تاثیر قابل توجهی بر زندگی ما داشته باشند، ممکن است علائم افسردگی باشند. طبق اطلاعات سازمان جهانی بهداشت (WHO) افسردگی رایج‌ترین بیماری در سراسر جهان است و دلیل اصلی ناتوانی به شمار می‌رود. این سازمان تخمین می‌زند که ۳۵۰ میلیون نفر در سراسر جهان مبتلا به افسردگی هستند. اما افسردگی چیست و چه نشانه‌هایی دارد؟

بی خوابی شبانه و افسردگی + معرفی ۵ درمان قطعی بی خوابی در شب
جمعه 27 فروردین 1400 22:59 | موفقیت فردی
بی خوابی شبانه و افسردگی + معرفی ۵ درمان قطعی بی خوابی در شب

افسردگی (که با نام‌‏های تخصصی‏‌تر «اختلال افسردگی عمده» و «افسردگی بالینی» نیز شناخته می‏‌شود) اختلالی شایع، اما بسیار جدی است که سالیانه جان، مال و آرامش میلیون‏‌ها نفر را تهدید می‌‏کند. این اختلال علائمی را با خود به همراه خواهد داشت که بر تفکر و احساسات فرد تاثیر سو گذاشته و توانایی وی برای انجام فعالیت‏‌های روتین روزانه را مختل می‏‌کند. یکی از فعالیت‏‌هایی که تحت تاثیر افسردگی قرار می‏‌گیرد، خوابیدن است. اما به راستی رابطه‏ بی ‏خوابی و افسردگی چیست؟

۹ نکته درباره نحوه صحیح برنامه ریزی موفقیت آمیز
چهارشنبه 24 دی 1399 20:59 | موفقیت فردی
۹ نکته درباره نحوه صحیح برنامه ریزی موفقیت آمیز

امروزه به دلیل مشغله‌های زیاد، انجام کارها حتی کارهای روزمره بدون برنامه ریزی موفقیت آمیز غیر ممکن است. از این رو، نحوه صحیح برنامه ریزی به ما کمک می‌کند تا بتوانیم برای خواسته‌ها و اهداف خودمان قدم به قدم و موفق پیش برویم. اگر با یک برنامه ریزی خوب آشنایی ندارید، خواندن این محتوا را به شما توصیه می‌کنیم.

ایکیگای - روشی برای زندگی شادتر
جمعه 07 آذر 1399 20:07 | موفقیت فردی
ایکیگای - روشی برای زندگی شادتر

دلیل شما برای صبح زود از خواب بیدار شدن و بیرون آمدن از تخت چیست؟ اگر برای این سوال پاسخ مناسبی ندارید احتمالا در یک دوره رکود به سر می‌برید. مطالعات روانشناختی متعددی نشان می‌دهد که از دست دادن هدف در زندگی عوارض مخربی به همراه خواهد داشت. پیدا کردن اهداف و ارزش‌ها برای ادامه زندگی وتلاش کردن باعث می‌شود شما از یک زندگی طولانی و شاد برخوردار باشید. به این مفهوم در ژاپن ایکیگای گفته می‌شود.

۹ گام ساده برای افزایش اعتماد به نفس
سه‌شنبه 27 آبان 1399 23:16 | موفقیت فردی
۹ گام ساده برای افزایش اعتماد به نفس

بحران کمبود اعتماد به نفس در دنیای امروزی بحرانی جدی است. کودک و بزرگسال، زن و مرد، در تمامی نقاط جهان با این بحران درگیرند؛ افزایش آمار اضطراب، افسردگی و حتی خودکشی در سال‌های اخیر این موضوع غم‌انگیز را تایید می‌‏کند. اما به راستی اعتماد به نفس چیست؟ چرا داشتن اعتماد به نفس مهم است؟ از کجا بفهمیم که از اعتماد به نفس پایین رنج می‌‏بریم؟ ایا راه‌کارهایی برای افزایش اعتماد به نفس وجود دارد؟ برای مرور پاسخ‌‏های این سوالات با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

چگونه عزت نفس خود را بالا ببریم
دوشنبه 26 آبان 1399 17:31 | موفقیت فردی
چگونه عزت نفس خود را بالا ببریم

تا به حال درباره افزایش عزت نفس بسیار شنیده‌اید؛ این پرسش که چقدر عزت نفس در زندگی شما و روابطتان موثر است و تا چه اندازه عزت نفس می‌تواند نقش مهمی در میزان ارزشمندی شما برای خودتان ایفا کند. بله، عزت نفس به نوعی همان دوست داشتن خود است، اما با خودپسندی تفاوت دارد. همچنین این مفهوم را نباید با اعتماد به نفس مترادف دانست. برای اینکه بدانید از نظر روانشناسی عزت نفس چیست و چگونه عزت نفس خود را بالا ببریم تا انتهای مطلب با ما باشید.

افسردگی مردان بعد از زایمان - روش‌های تشخیص و درمان افسردگی پدرانه
سه‌شنبه 21 مرداد 1399 18:22 | موفقیت فردی
افسردگی مردان بعد از زایمان - روش‌های تشخیص و درمان افسردگی پدرانه

افسردگی مردان بعد از زایمان موضوعی است که در سال‌های گذشته و با افزایش استرس و اضطراب ناشی از زندگی مدرن در محافل پزشکی و تخصصی مطرح شده و روز به ‌روز نیز بر آمار آن افزوده می‌شود. این عارضه می‌تواند با تحت الشعاع قرار دادن زندگی زناشویی بر مراقبت و نگهداری از فرزند شما نیز تاثیر بگذارد. برای پیشگیری از ابتلا به افسردگی پدرانه و از بین بردن عواقب آن حتما به شما توصیه می‌کنیم این مقاله را مطالعه کنید.

چرا باید کار دوم داشته باشیم
چهارشنبه 21 خرداد 1399 16:48 | موفقیت فردی
چرا باید کار دوم داشته باشیم

وکیلی دوست دارد در سازمان انرژی‌های تجدید پذیر کار کند، برنامه نویسی دوست دارد که رمان بنویسد و یا تدوین‌گری خیال طراح داخلی شدن را در سر می‌پروراند؛ هیچکدام چندان عجیب نیست. شاید شما هم به تغییر دادن شغل خود و انجام حرفه مورد علاقه‌تان بار‌ها فکر کرده باشید، اما تجربه ثابت کرده است که تقریبا تعداد انگشت شماری توانسته‌اند در آن شغلی که به آن علاقه دارند، موفق شوند. این مساله هزینه زیادی دارد و حتی ممکن است با موفقیت همراه نباشد. در ادامه جوانب مختلف داشتن شغل و کار دوم را از نگاه یک فرد موفق بررسی کرده‌ایم.

هشت علامت نیاز به روان ‌درمانی
یک‌شنبه 11 خرداد 1399 15:56 | علم روانشناسی
هشت علامت نیاز به روان ‌درمانی

روان ‌درمانی، صحبت‌کردن یا حرف درمانی، مشاوره و یا درمان ساده یا مشاوره سلامت روان، می‌تواند برای افرادی که با مشکلات احساسی، چالش‌های زندگی و نگرانی‌های سلامت روان درگیر هستند مفید باشد. این درمان می‌تواند به بهبود علائم مشکلات سلامت روان کمک کند. در این درمان، افراد می‌توانند چگونگی کنار آمدن با علائمی که بلافاصله به درمان جواب نمی‌دهد را یاد بگیرند. در ادامه هشت علامتی که نشان می‌دهد فرد به روان ‌درمانی نیاز دارد را شرح داده‌ایم.

چگونه شاد باشیم و بیشتر بخندیم؟ شش ترفند ساده
جمعه 09 خرداد 1399 11:26 | موفقیت فردی
چگونه شاد باشیم و بیشتر بخندیم؟ شش ترفند ساده

هنگامی که در زندگی گرفتار مشکلات نگران کننده بی‌شماری قرار می‌گیریم، نیاز ما به شادی افزایش می‌یابد. تحقیقات نشان می‌دهد شاد بودن نه تنها برای فرد مزیت‌های فراوانی دارد بلکه می‌تواند به سایرین نیز سرایت کند. اما همچنان سوال بسیاری این است که چگونه شاد باشیم و خوشحالی را در آغوش بگیریم. ممکن است تصور کنید تا زمانی که موقعیت اجتماعی آنچنانی و پول فراوان نداشته باشید رسیدن به شادی ممکن نیست. اما چند ترفند ساده وجود دارد تا حال‌تان بهتر شود.

راهکارهای مدیریت زمان در محل کار
یک‌شنبه 28 اردیبهشت 1399 12:01 | موفقیت فردی
راهکارهای مدیریت زمان در محل کار

شرایطی مانند جلسه طولانی، در حالی‌که عجله دارید، می‌تواند ناراحت کننده باشد. درخواست‌های غیر منتظره همکاران در وقت کاری ممکن است شما را از انجام یک کار مهم باز دارد و باعث شود دیرتر محل کار را ترک کنید. سوالی که پیش می‌آید این است؛ در این شرایط، چگونه می‌توانیم با مدیریت زمان و ایجاد مرزبندی‌های کاری، از بی‌ارزش تلقی شدن وقت خود جلوگیری کنیم؟ این مقاله به شما کمک می‌کند تا زمان‌تان را بهتر مدیریت کنید.

با از دست دادن شغل چگونه کار پیدا کنیم
چهارشنبه 24 اردیبهشت 1399 13:35 | موفقیت فردی
با از دست دادن شغل چگونه کار پیدا کنیم

تاکنون برای بسیاری از افراد پیش آمده است که به دلایل مختلفی شغل خود را از دست داده‌اند. از دست دادن حرفه‌ای که دوست داریم و همچنین منبع درآمد، شرایط دشواری را برای ما به وجود می‌آورد. اما با رعایت چند تکنیک ساده می‌توانیم به زودی بر خودمان مسلط شویم. در ادامه این تکنیک‌ها را بررسی می‌کنیم.

چگونه مصاحبه شغلی موفق داشته باشیم؟
شنبه 20 اردیبهشت 1399 12:25 | موفقیت فردی
چگونه مصاحبه شغلی موفق داشته باشیم؟

مصاحبه شغلی موفق بخش مهمی از استخدام است؛ چرا که به شما این امکان را می‌دهد تا در اولین برخورد مهارت‌های خود را اثبات و از آن‌ها دفاع کنید. هر چقدر تجربه و مهارت داشته باشید، بدون داشتن مصاحبه کاری موفق، شانس زیادی برای استخدام نخواهید داشت. از این رو، در این مقاله نکته‌هایی برای داشتن یک مصاحبه کاری حرفه‌ای ارائه شده است که به کار شما می‌آید.

عاداتی که برای موفقیت در محیط کار باید از آن‌ها پرهیز کنید
چهارشنبه 17 اردیبهشت 1399 15:42 | موفقیت فردی
عاداتی که برای موفقیت در محیط کار باید از آن‌ها پرهیز کنید

درباره استفاده افراد از بیشترین توان‌شان در محیط کار بحث بسیار است، اما عملکرد خوب به ندرت به پسرفت و مشکل شغلی منجر می‌شود. چه کارمند باشید چه کارفرما، شناخت عادات ناسالم در محیط کار و راه‌های مقابله با آن به شما کمک می‌کند تا در محیط کار رفتاری حرفه‌ای داشته باشید. ما در اینجا مجموعه کاملی از نکات موفقیت در محیط کار را به شما ارائه کرده‌ایم که اگر خوب آنها را رعایت کنید، کارایی فردی و مجموعه تحت رهبری شما افزایش می‌یابد.

آشنایی و مقابله با مهم‌ترین عوامل کاهش تمرکز
سه‌شنبه 02 اردیبهشت 1399 14:43 | موفقیت فردی
آشنایی و مقابله با مهم‌ترین عوامل کاهش تمرکز

​​​​​​​فارغ از اینکه دچار اختلال کم‌توجهی یا بیش‌فعالی (ADHD) بوده یا تنها هر از چندی با مشکل عدم تمرکز دست به گریبان هستید، بهتر است بدانید که دنیای امروز سرشار از عواملی است که روند تمرکز را مختل می‌کنند.

زنان سحرخیز کمتر دچار افسردگی می‌شوند؟
جمعه 08 فروردین 1399 01:51 | تازه‌‌های پزشکی
زنان سحرخیز کمتر دچار افسردگی می‌شوند؟

زنانی که صبح‌ها زود از خواب بیدار می‌شوند، به مرور زمان، در مقایسه با زنانی که علاقه دارند تا کمی بیشتر در بستر بمانند، کمتر در معرض احتمال ابتلا به افسردگی هستند.

یازده راهکار برای اینکه اولین قرار ملاقات خوبی داشته باشید
پنج‌شنبه 07 فروردین 1399 12:52 | موفقیت فردی
یازده راهکار برای اینکه اولین قرار ملاقات خوبی داشته باشید

​​​​​​​برنامه‌ریزی برای قرار اول کمی سخت به نظر می‌رسد. شما می‌خواهید برای قرارتان برنامه‌ریزی کنید تا مطمئن باشید اوقات خوشی را خواهید گذراند و به طرف مقابل نشان دهید چقدر به او علاقه دارد. از طرفی نمی‌خواهید اینطور به نظر برسد که خیلی سخت تلاش کرده‌اید.

مقابله با شکست
پنج‌شنبه 07 فروردین 1399 12:49 | موفقیت فردی
مقابله با شکست

واکنش همه آدم‌ها در مقابله با شکست یکسان نیست. برخی خود را می‌بازند و آماده شکست‌های بعدی می‌شوند و برخی دیگر از شکست پلی می‌سازند به سوی پیروزی. ما در اینجا پنج اقدام ضروری را که باید پس از شکست صورت دهید با شما در میان گذاشته‌ایم.