search

موفقیت فردی

row view buttoncolumn view button
۹ گام ساده برای افزایش اعتماد به نفس
سه شنبه, 27 آبان 1399, 23:16 | موفقیت فردی
۹ گام ساده برای افزایش اعتماد به نفس

بحران کمبود اعتماد به نفس در دنیای امروزی بحرانی جدی است. کودک و بزرگسال، زن و مرد، در تمامی نقاط جهان با این بحران درگیرند؛ افزایش آمار اضطراب، افسردگی و حتی خودکشی در سال‌های اخیر این موضوع غم‌انگیز را تایید می‌‏کند. اما به راستی اعتماد به نفس چیست؟ چرا داشتن اعتماد به نفس مهم است؟ از کجا بفهمیم که از اعتماد به نفس پایین رنج می‌‏بریم؟ ایا راه‌کارهایی برای افزایش اعتماد به نفس وجود دارد؟ برای مرور پاسخ‌‏های این سوالات با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

چگونه عزت نفس خود را بالا ببریم
دوشنبه, 26 آبان 1399, 17:31 | موفقیت فردی
چگونه عزت نفس خود را بالا ببریم

تا به حال درباره افزایش عزت نفس بسیار شنیده‌اید؛ این پرسش که چقدر عزت نفس در زندگی شما و روابطتان موثر است و تا چه اندازه عزت نفس می‌تواند نقش مهمی در میزان ارزشمندی شما برای خودتان ایفا کند. بله، عزت نفس به نوعی همان دوست داشتن خود است، اما با خودپسندی تفاوت دارد. همچنین این مفهوم را نباید با اعتماد به نفس مترادف دانست. برای اینکه بدانید از نظر روانشناسی عزت نفس چیست و چگونه عزت نفس خود را بالا ببریم تا انتهای مطلب با ما باشید.

درمان افسردگی بارداری با یوگا بارداری
جمعه, 14 شهریور 1399, 23:31 | ورزش درمانی
درمان افسردگی بارداری با یوگا بارداری

یوگا بارداری یکی از درمان‌‌های غیر دارویی ببرای پیشگیری و درمان افسردگی بعد از زایمان است. در واقع زنان در طول دوره‌های مختلف زندگی دچار افسردگی می‌شوند که یکی از این دوره‌ها بارداری است. اگرچه روش‌های دارویی برای مقابله با افسردگی وجود دارد، اما پیشنهاد ما درمان افسردگی با یوگا، در کنار رژیم غذایی مناسب است. در این مطلب می‌توانید درباره درمان افسردگی بارداری با یوگا بیشتر بخوانید. بنابراین، تا انتهای مطلب با ما باشید.

رژیم غذایی سالم برای درمان افسردگی - درمان غیردارویی افسردگی با تغذیه سالم
جمعه, 31 مرداد 1399, 22:35 | موفقیت فردی
رژیم غذایی سالم برای درمان افسردگی - درمان غیردارویی افسردگی با تغذیه سالم

رژیم غذایی سالم برای درمان افسردگی می‌تواند راهی غیردارویی و موثر در درمان افسردگی باشد. افسردگی یکی از بیماری‌های فراگیر قرن بیست و یکم است که حداقل در هر جمعی یک نفر با آن درگیر می‌شود. درمان افسردگی معمولا دارای عوارضی است که باعث می‌شود افراد از درمان خود ترس داشته باشند و هیچگاه به درمان آن اقدام نکنند. در این مقاله می‌خواهیم روش درمان غیردارویی افسردگی با تغذیه سالم را به شما معرفی کنیم.

درمان افسردگی با ورزش - نقش ورزش در پیشگیری و درمان افسردگی
چهارشنبه, 29 مرداد 1399, 23:58 | موفقیت فردی
درمان افسردگی با ورزش - نقش ورزش در پیشگیری و درمان افسردگی

درمان افسردگی با ورزش می‌تواند به عنوان یک درمان غیر دارویی مورد توجه قرار گیرد. افسردگی بیماری است که اغلب از مبارزه با آن می‌ترسند چرا که تصور می‌کنند باید انبوهی از قرص و دارو خواب‌آور مصرف کرده و بیشتر ساعات شبانه روز را در رختخواب سپری کنند. این تصویر کاملا غلط است، چرا که راه‌های کم خطرتر و کم عارضه‌تری برای مبارزه با افسردگی مثل درمان افسردگی با انجام تمرینات ورزشی وجود دارد.

علائم و نشانه‌های پنهانی افسردگی مردان
شنبه, 25 مرداد 1399, 20:38 | موفقیت فردی
علائم و نشانه‌های پنهانی افسردگی مردان

زن و مرد هردو افسردگی را تجربه می‌کنند، اما نشانه‌های افسردگی مردان با زنان بسیار متفاوت است. افسردگی مردان همراه با عصبی بودن و پرخاشگری است در صورتی که در زنان بیشتر به صورت غم و اندوه خود را نشان می‌دهد. اما با وجود این، به خاطر اینکه مردان کمتر اقدام به بروز احساسات خود می‌کنند ممکن است حتی کوچکترین علائم نیز در رفتار آن‌ها دیده نشود. تعداد زیادی از مردان با افسردگی سروکار دارند با این حال بسیار کمتر از زنان اقدام به مطالعه و جستجو درباره این موضوع می‌کنند. در این مقاله سعی شده به طور کامل مفهوم افسردگی در مردان پوشش داده شود.

افسردگی زنان و راه های درمان آن
چهارشنبه, 22 مرداد 1399, 23:27 | موفقیت فردی
افسردگی زنان و راه های درمان آن

از افسردگی زنان ساده عبود نکنیم، چراکه ناراحتی و افسردگی در زنان، در تمامی ابعاد هستی تاثیر می‌گذارد، چراکه هستی، از زنان سرچشمه می‌گیرد. تصور کنید اگر این سرچشمه هستی اندوهگین باشد، آنگاه غم و اندوه نیز در تمامی بخش‌های حیات جاری خواهد شد. بنابراین، بهتر است با شکننده‌ترین بخش‌های احساسی‌ زنان آشنا شویم و برای بهبود حال روحی آنها تلاش کنیم. زنان نیز نباید از درمان افسردگی غافل شوند. فراموش نکنیم درمان افسردگی تلاش یک فرد نیست، بلکه علاوه بر خواست و تلاش فرد، همراهی خانواده و اطرافیان را می‌طلبد. در مطلب پیش رو درباره افسردگی زنان بیشتر خواهیم گفت.

افسردگی مردان بعد از زایمان - روش‌های تشخیص و درمان افسردگی پدرانه
سه شنبه, 21 مرداد 1399, 18:22 | موفقیت فردی
افسردگی مردان بعد از زایمان - روش‌های تشخیص و درمان افسردگی پدرانه

افسردگی مردان بعد از زایمان موضوعی است که در سال‌های گذشته و با افزایش استرس و اضطراب ناشی از زندگی مدرن در محافل پزشکی و تخصصی مطرح شده و روز به ‌روز نیز بر آمار آن افزوده می‌شود. این عارضه می‌تواند با تحت الشعاع قرار دادن زندگی زناشویی بر مراقبت و نگهداری از فرزند شما نیز تاثیر بگذارد. برای پیشگیری از ابتلا به افسردگی پدرانه و از بین بردن عواقب آن حتما به شما توصیه می‌کنیم این مقاله را مطالعه کنید.

چرا باید کار دوم داشته باشیم
چهارشنبه, 21 خرداد 1399, 16:48 | موفقیت فردی
چرا باید کار دوم داشته باشیم

وکیلی دوست دارد در سازمان انرژی‌های تجدید پذیر کار کند، برنامه نویسی دوست دارد که رمان بنویسد و یا تدوین‌گری خیال طراح داخلی شدن را در سر می‌پروراند؛ هیچکدام چندان عجیب نیست. شاید شما هم به تغییر دادن شغل خود و انجام حرفه مورد علاقه‌تان بار‌ها فکر کرده باشید، اما تجربه ثابت کرده است که تقریبا تعداد انگشت شماری توانسته‌اند در آن شغلی که به آن علاقه دارند، موفق شوند. این مساله هزینه زیادی دارد و حتی ممکن است با موفقیت همراه نباشد. در ادامه جوانب مختلف داشتن شغل و کار دوم را از نگاه یک فرد موفق بررسی کرده‌ایم.

چگونه دورکاری در زمان کرونا را آسان‌تر کنیم
یکشنبه, 18 خرداد 1399, 13:03 | موفقیت فردی
چگونه دورکاری در زمان کرونا را آسان‌تر کنیم

آیا به دلیل شیوع بیماری کرونا مجبور هستید که در خانه بمانید؟ آیا نوع کار شما به گونه‌ای است که باید در منزل مانده و از خانه کارهای خود را انجام دهید؟ در این مقاله به شما یاد می‌دهیم که چگونه ضمن در خانه ماندن، عادت‌های سالم را در خودتان تقویت کنید.

هشت علامت نیاز به روان ‌درمانی
یکشنبه, 11 خرداد 1399, 15:56 | علم روانشناسی
هشت علامت نیاز به روان ‌درمانی

روان ‌درمانی، صحبت‌کردن یا حرف درمانی، مشاوره و یا درمان ساده یا مشاوره سلامت روان، می‌تواند برای افرادی که با مشکلات احساسی، چالش‌های زندگی و نگرانی‌های سلامت روان درگیر هستند مفید باشد. این درمان می‌تواند به بهبود علائم مشکلات سلامت روان کمک کند. در این درمان، افراد می‌توانند چگونگی کنار آمدن با علائمی که بلافاصله به درمان جواب نمی‌دهد را یاد بگیرند. در ادامه هشت علامتی که نشان می‌دهد فرد به روان ‌درمانی نیاز دارد را شرح داده‌ایم.

چگونه شاد باشیم و بیشتر بخندیم؟ شش ترفند ساده
جمعه, 09 خرداد 1399, 11:26 | موفقیت فردی
چگونه شاد باشیم و بیشتر بخندیم؟ شش ترفند ساده

هنگامی که در زندگی گرفتار مشکلات نگران کننده بی‌شماری قرار می‌گیریم، نیاز ما به شادی افزایش می‌یابد. تحقیقات نشان می‌دهد شاد بودن نه تنها برای فرد مزیت‌های فراوانی دارد بلکه می‌تواند به سایرین نیز سرایت کند. اما همچنان سوال بسیاری این است که چگونه شاد باشیم و خوشحالی را در آغوش بگیریم. ممکن است تصور کنید تا زمانی که موقعیت اجتماعی آنچنانی و پول فراوان نداشته باشید رسیدن به شادی ممکن نیست. اما چند ترفند ساده وجود دارد تا حال‌تان بهتر شود.

راهکارهای مدیریت زمان در محل کار
یکشنبه, 28 اردیبهشت 1399, 12:01 | موفقیت فردی
راهکارهای مدیریت زمان در محل کار

شرایطی مانند جلسه طولانی، در حالی‌که عجله دارید، می‌تواند ناراحت کننده باشد. درخواست‌های غیر منتظره همکاران در وقت کاری ممکن است شما را از انجام یک کار مهم باز دارد و باعث شود دیرتر محل کار را ترک کنید. سوالی که پیش می‌آید این است؛ در این شرایط، چگونه می‌توانیم با مدیریت زمان و ایجاد مرزبندی‌های کاری، از بی‌ارزش تلقی شدن وقت خود جلوگیری کنیم؟ این مقاله به شما کمک می‌کند تا زمان‌تان را بهتر مدیریت کنید.

با از دست دادن شغل چگونه کار پیدا کنیم
چهارشنبه, 24 اردیبهشت 1399, 13:35 | موفقیت فردی
با از دست دادن شغل چگونه کار پیدا کنیم

تاکنون برای بسیاری از افراد پیش آمده است که به دلایل مختلفی شغل خود را از دست داده‌اند. از دست دادن حرفه‌ای که دوست داریم و همچنین منبع درآمد، شرایط دشواری را برای ما به وجود می‌آورد. اما با رعایت چند تکنیک ساده می‌توانیم به زودی بر خودمان مسلط شویم. در ادامه این تکنیک‌ها را بررسی می‌کنیم.

۴ گام تا ترک اعتیاد به شبکه‌های اجتماعی
سه شنبه, 23 اردیبهشت 1399, 11:39 | موفقیت فردی
۴ گام تا ترک اعتیاد به شبکه‌های اجتماعی

اکثر ما برای گذراندن بخش زیادی از زمان خود در اینستاگرام، توییتر و دیگر شبکه های مجازی‌، دچار عذاب وجدان می‌شویم و دوست داریم وقت خود را صرف انجام فعالیت‌های مفیدتری کنیم، ولی نمی‌توانیم. درست مانند فرد معتادی که می‌داند اعتیادش ضرر دارد، اما توان دست کشیدن از آن را هم در خود نمی‌بیند. اما هیچ اعتیادی نیست که راه حل نداشته باشد. ما در این مطلب چهار گام برای ترک اعتیاد به شبکه های اجتماعی را برای شما آورده‌ایم.

چگونه مصاحبه شغلی موفق داشته باشیم؟
شنبه, 20 اردیبهشت 1399, 12:25 | موفقیت فردی
چگونه مصاحبه شغلی موفق داشته باشیم؟

مصاحبه شغلی موفق بخش مهمی از استخدام است؛ چرا که به شما این امکان را می‌دهد تا در اولین برخورد مهارت‌های خود را اثبات و از آن‌ها دفاع کنید. هر چقدر تجربه و مهارت داشته باشید، بدون داشتن مصاحبه کاری موفق، شانس زیادی برای استخدام نخواهید داشت. از این رو، در این مقاله نکته‌هایی برای داشتن یک مصاحبه کاری حرفه‌ای ارائه شده است که به کار شما می‌آید.

عاداتی که برای موفقیت در محیط کار باید از آن‌ها پرهیز کنید
چهارشنبه, 17 اردیبهشت 1399, 15:42 | موفقیت فردی
عاداتی که برای موفقیت در محیط کار باید از آن‌ها پرهیز کنید

درباره استفاده افراد از بیشترین توان‌شان در محیط کار بحث بسیار است، اما عملکرد خوب به ندرت به پسرفت و مشکل شغلی منجر می‌شود. چه کارمند باشید چه کارفرما، شناخت عادات ناسالم در محیط کار و راه‌های مقابله با آن به شما کمک می‌کند تا در محیط کار رفتاری حرفه‌ای داشته باشید. ما در اینجا مجموعه کاملی از نکات موفقیت در محیط کار را به شما ارائه کرده‌ایم که اگر خوب آنها را رعایت کنید، کارایی فردی و مجموعه تحت رهبری شما افزایش می‌یابد.

علائم افسردگی کدامند و چگونه بر آن غلبه کنیم؟
سه شنبه, 09 اردیبهشت 1399, 14:02 | علم روانشناسی
علائم افسردگی کدامند و چگونه بر آن غلبه کنیم؟

احساس ناراحتی، شکست، از دست دادن علاقه یا اشتیاق به فعالیت‌های روزانه، این‌ها نشانه‌های آشنایی برای همه‌ ما هستند. اما اگر ماندگاری داشته باشند و تاثیر قابل توجهی بر زندگی ما داشته باشند، ممکن است علائم افسردگی باشند. طبق اطلاعات سازمان جهانی بهداشت (WHO) افسردگی رایج‌ترین بیماری در سراسر جهان است و دلیل اصلی ناتوانی به شمار می‌رود. این سازمان تخمین می‌زند که ۳۵۰ میلیون نفر در سراسر جهان مبتلا به افسردگی هستند. اما افسردگی چیست و چه نشانه‌هایی دارد؟

ایکیگای چیست؟
شنبه, 06 اردیبهشت 1399, 14:44 | موفقیت فردی
ایکیگای چیست؟

ایکیگای فراتر از انواع سبک‌های زندگی، در تلاش است تا بین روح و عمل تعادل برقرار کند. تعادل جایی وجود دارد که اشتیاق‌ها و استعدادها با چیزهایی که جهان نیاز دارد و برایش هزینه می‌کند، همگرا شوند.

آشنایی و مقابله با مهم‌ترین عوامل کاهش تمرکز
سه شنبه, 02 اردیبهشت 1399, 14:43 | موفقیت فردی
آشنایی و مقابله با مهم‌ترین عوامل کاهش تمرکز

​​​​​​​فارغ از اینکه دچار اختلال کم‌توجهی یا بیش‌فعالی (ADHD) بوده یا تنها هر از چندی با مشکل عدم تمرکز دست به گریبان هستید، بهتر است بدانید که دنیای امروز سرشار از عواملی است که روند تمرکز را مختل می‌کنند.

چند راه برای مقابله با استرس
شنبه, 23 فروردین 1399, 09:28 | موفقیت فردی
چند راه برای مقابله با استرس

تحقیقات نشان می‌دهد، که واکنش‌های استرس فراتر از آماده شدن بدن برای مبارزه یا فرار است. مطالعه‌ای در سال ۲۰۱۴ در مجله «عصب‌شناسی یادگیری و حافظه» نشان داد که استرس باعث تغییر هورمون‌ها در مغز و تحریک خاطرات طولانی‌مدت از این تجربه می‌شود. این امر از دیدگاه تکاملی معنا پیدا می‌کند. اگر ما با یک تهدید روبه‌رو باشیم، یادآوری جزئیات آن برای اجتناب از آن در آینده مفید است.

زنان سحرخیز کمتر دچار افسردگی می‌شوند؟
جمعه, 08 فروردین 1399, 01:51 | تازه‌‌های پزشکی
زنان سحرخیز کمتر دچار افسردگی می‌شوند؟

زنانی که صبح‌ها زود از خواب بیدار می‌شوند، به مرور زمان، در مقایسه با زنانی که علاقه دارند تا کمی بیشتر در بستر بمانند، کمتر در معرض احتمال ابتلا به افسردگی هستند.

یازده راهکار برای اینکه اولین قرار ملاقات خوبی داشته باشید
پنجشنبه, 07 فروردین 1399, 12:52 | موفقیت فردی
یازده راهکار برای اینکه اولین قرار ملاقات خوبی داشته باشید

​​​​​​​برنامه‌ریزی برای قرار اول کمی سخت به نظر می‌رسد. شما می‌خواهید برای قرارتان برنامه‌ریزی کنید تا مطمئن باشید اوقات خوشی را خواهید گذراند و به طرف مقابل نشان دهید چقدر به او علاقه دارد. از طرفی نمی‌خواهید اینطور به نظر برسد که خیلی سخت تلاش کرده‌اید.

مقابله با شکست
پنجشنبه, 07 فروردین 1399, 12:49 | موفقیت فردی
مقابله با شکست

واکنش همه آدم‌ها در مقابله با شکست یکسان نیست. برخی خود را می‌بازند و آماده شکست‌های بعدی می‌شوند و برخی دیگر از شکست پلی می‌سازند به سوی پیروزی. ما در اینجا پنج اقدام ضروری را که باید پس از شکست صورت دهید با شما در میان گذاشته‌ایم.

۹ گام ساده برای افزایش اعتماد به نفس
سه شنبه, 27 آبان 1399, 23:16 | موفقیت فردی
۹ گام ساده برای افزایش اعتماد به نفس

بحران کمبود اعتماد به نفس در دنیای امروزی بحرانی جدی است. کودک و بزرگسال، زن و مرد، در تمامی نقاط جهان با این بحران درگیرند؛ افزایش آمار اضطراب، افسردگی و حتی خودکشی در سال‌های اخیر این موضوع غم‌انگیز را تایید می‌‏کند. اما به راستی اعتماد به نفس چیست؟ چرا داشتن اعتماد به نفس مهم است؟ از کجا بفهمیم که از اعتماد به نفس پایین رنج می‌‏بریم؟ ایا راه‌کارهایی برای افزایش اعتماد به نفس وجود دارد؟ برای مرور پاسخ‌‏های این سوالات با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

چگونه عزت نفس خود را بالا ببریم
دوشنبه, 26 آبان 1399, 17:31 | موفقیت فردی
چگونه عزت نفس خود را بالا ببریم

تا به حال درباره افزایش عزت نفس بسیار شنیده‌اید؛ این پرسش که چقدر عزت نفس در زندگی شما و روابطتان موثر است و تا چه اندازه عزت نفس می‌تواند نقش مهمی در میزان ارزشمندی شما برای خودتان ایفا کند. بله، عزت نفس به نوعی همان دوست داشتن خود است، اما با خودپسندی تفاوت دارد. همچنین این مفهوم را نباید با اعتماد به نفس مترادف دانست. برای اینکه بدانید از نظر روانشناسی عزت نفس چیست و چگونه عزت نفس خود را بالا ببریم تا انتهای مطلب با ما باشید.

درمان افسردگی بارداری با یوگا بارداری
جمعه, 14 شهریور 1399, 23:31 | ورزش درمانی
درمان افسردگی بارداری با یوگا بارداری

یوگا بارداری یکی از درمان‌‌های غیر دارویی ببرای پیشگیری و درمان افسردگی بعد از زایمان است. در واقع زنان در طول دوره‌های مختلف زندگی دچار افسردگی می‌شوند که یکی از این دوره‌ها بارداری است. اگرچه روش‌های دارویی برای مقابله با افسردگی وجود دارد، اما پیشنهاد ما درمان افسردگی با یوگا، در کنار رژیم غذایی مناسب است. در این مطلب می‌توانید درباره درمان افسردگی بارداری با یوگا بیشتر بخوانید. بنابراین، تا انتهای مطلب با ما باشید.

رژیم غذایی سالم برای درمان افسردگی - درمان غیردارویی افسردگی با تغذیه سالم
جمعه, 31 مرداد 1399, 22:35 | موفقیت فردی
رژیم غذایی سالم برای درمان افسردگی - درمان غیردارویی افسردگی با تغذیه سالم

رژیم غذایی سالم برای درمان افسردگی می‌تواند راهی غیردارویی و موثر در درمان افسردگی باشد. افسردگی یکی از بیماری‌های فراگیر قرن بیست و یکم است که حداقل در هر جمعی یک نفر با آن درگیر می‌شود. درمان افسردگی معمولا دارای عوارضی است که باعث می‌شود افراد از درمان خود ترس داشته باشند و هیچگاه به درمان آن اقدام نکنند. در این مقاله می‌خواهیم روش درمان غیردارویی افسردگی با تغذیه سالم را به شما معرفی کنیم.

درمان افسردگی با ورزش - نقش ورزش در پیشگیری و درمان افسردگی
چهارشنبه, 29 مرداد 1399, 23:58 | موفقیت فردی
درمان افسردگی با ورزش - نقش ورزش در پیشگیری و درمان افسردگی

درمان افسردگی با ورزش می‌تواند به عنوان یک درمان غیر دارویی مورد توجه قرار گیرد. افسردگی بیماری است که اغلب از مبارزه با آن می‌ترسند چرا که تصور می‌کنند باید انبوهی از قرص و دارو خواب‌آور مصرف کرده و بیشتر ساعات شبانه روز را در رختخواب سپری کنند. این تصویر کاملا غلط است، چرا که راه‌های کم خطرتر و کم عارضه‌تری برای مبارزه با افسردگی مثل درمان افسردگی با انجام تمرینات ورزشی وجود دارد.

علائم و نشانه‌های پنهانی افسردگی مردان
شنبه, 25 مرداد 1399, 20:38 | موفقیت فردی
علائم و نشانه‌های پنهانی افسردگی مردان

زن و مرد هردو افسردگی را تجربه می‌کنند، اما نشانه‌های افسردگی مردان با زنان بسیار متفاوت است. افسردگی مردان همراه با عصبی بودن و پرخاشگری است در صورتی که در زنان بیشتر به صورت غم و اندوه خود را نشان می‌دهد. اما با وجود این، به خاطر اینکه مردان کمتر اقدام به بروز احساسات خود می‌کنند ممکن است حتی کوچکترین علائم نیز در رفتار آن‌ها دیده نشود. تعداد زیادی از مردان با افسردگی سروکار دارند با این حال بسیار کمتر از زنان اقدام به مطالعه و جستجو درباره این موضوع می‌کنند. در این مقاله سعی شده به طور کامل مفهوم افسردگی در مردان پوشش داده شود.

افسردگی زنان و راه های درمان آن
چهارشنبه, 22 مرداد 1399, 23:27 | موفقیت فردی
افسردگی زنان و راه های درمان آن

از افسردگی زنان ساده عبود نکنیم، چراکه ناراحتی و افسردگی در زنان، در تمامی ابعاد هستی تاثیر می‌گذارد، چراکه هستی، از زنان سرچشمه می‌گیرد. تصور کنید اگر این سرچشمه هستی اندوهگین باشد، آنگاه غم و اندوه نیز در تمامی بخش‌های حیات جاری خواهد شد. بنابراین، بهتر است با شکننده‌ترین بخش‌های احساسی‌ زنان آشنا شویم و برای بهبود حال روحی آنها تلاش کنیم. زنان نیز نباید از درمان افسردگی غافل شوند. فراموش نکنیم درمان افسردگی تلاش یک فرد نیست، بلکه علاوه بر خواست و تلاش فرد، همراهی خانواده و اطرافیان را می‌طلبد. در مطلب پیش رو درباره افسردگی زنان بیشتر خواهیم گفت.

افسردگی مردان بعد از زایمان - روش‌های تشخیص و درمان افسردگی پدرانه
سه شنبه, 21 مرداد 1399, 18:22 | موفقیت فردی
افسردگی مردان بعد از زایمان - روش‌های تشخیص و درمان افسردگی پدرانه

افسردگی مردان بعد از زایمان موضوعی است که در سال‌های گذشته و با افزایش استرس و اضطراب ناشی از زندگی مدرن در محافل پزشکی و تخصصی مطرح شده و روز به ‌روز نیز بر آمار آن افزوده می‌شود. این عارضه می‌تواند با تحت الشعاع قرار دادن زندگی زناشویی بر مراقبت و نگهداری از فرزند شما نیز تاثیر بگذارد. برای پیشگیری از ابتلا به افسردگی پدرانه و از بین بردن عواقب آن حتما به شما توصیه می‌کنیم این مقاله را مطالعه کنید.

چرا باید کار دوم داشته باشیم
چهارشنبه, 21 خرداد 1399, 16:48 | موفقیت فردی
چرا باید کار دوم داشته باشیم

وکیلی دوست دارد در سازمان انرژی‌های تجدید پذیر کار کند، برنامه نویسی دوست دارد که رمان بنویسد و یا تدوین‌گری خیال طراح داخلی شدن را در سر می‌پروراند؛ هیچکدام چندان عجیب نیست. شاید شما هم به تغییر دادن شغل خود و انجام حرفه مورد علاقه‌تان بار‌ها فکر کرده باشید، اما تجربه ثابت کرده است که تقریبا تعداد انگشت شماری توانسته‌اند در آن شغلی که به آن علاقه دارند، موفق شوند. این مساله هزینه زیادی دارد و حتی ممکن است با موفقیت همراه نباشد. در ادامه جوانب مختلف داشتن شغل و کار دوم را از نگاه یک فرد موفق بررسی کرده‌ایم.

چگونه دورکاری در زمان کرونا را آسان‌تر کنیم
یکشنبه, 18 خرداد 1399, 13:03 | موفقیت فردی
چگونه دورکاری در زمان کرونا را آسان‌تر کنیم

آیا به دلیل شیوع بیماری کرونا مجبور هستید که در خانه بمانید؟ آیا نوع کار شما به گونه‌ای است که باید در منزل مانده و از خانه کارهای خود را انجام دهید؟ در این مقاله به شما یاد می‌دهیم که چگونه ضمن در خانه ماندن، عادت‌های سالم را در خودتان تقویت کنید.

هشت علامت نیاز به روان ‌درمانی
یکشنبه, 11 خرداد 1399, 15:56 | علم روانشناسی
هشت علامت نیاز به روان ‌درمانی

روان ‌درمانی، صحبت‌کردن یا حرف درمانی، مشاوره و یا درمان ساده یا مشاوره سلامت روان، می‌تواند برای افرادی که با مشکلات احساسی، چالش‌های زندگی و نگرانی‌های سلامت روان درگیر هستند مفید باشد. این درمان می‌تواند به بهبود علائم مشکلات سلامت روان کمک کند. در این درمان، افراد می‌توانند چگونگی کنار آمدن با علائمی که بلافاصله به درمان جواب نمی‌دهد را یاد بگیرند. در ادامه هشت علامتی که نشان می‌دهد فرد به روان ‌درمانی نیاز دارد را شرح داده‌ایم.

چگونه شاد باشیم و بیشتر بخندیم؟ شش ترفند ساده
جمعه, 09 خرداد 1399, 11:26 | موفقیت فردی
چگونه شاد باشیم و بیشتر بخندیم؟ شش ترفند ساده

هنگامی که در زندگی گرفتار مشکلات نگران کننده بی‌شماری قرار می‌گیریم، نیاز ما به شادی افزایش می‌یابد. تحقیقات نشان می‌دهد شاد بودن نه تنها برای فرد مزیت‌های فراوانی دارد بلکه می‌تواند به سایرین نیز سرایت کند. اما همچنان سوال بسیاری این است که چگونه شاد باشیم و خوشحالی را در آغوش بگیریم. ممکن است تصور کنید تا زمانی که موقعیت اجتماعی آنچنانی و پول فراوان نداشته باشید رسیدن به شادی ممکن نیست. اما چند ترفند ساده وجود دارد تا حال‌تان بهتر شود.

راهکارهای مدیریت زمان در محل کار
یکشنبه, 28 اردیبهشت 1399, 12:01 | موفقیت فردی
راهکارهای مدیریت زمان در محل کار

شرایطی مانند جلسه طولانی، در حالی‌که عجله دارید، می‌تواند ناراحت کننده باشد. درخواست‌های غیر منتظره همکاران در وقت کاری ممکن است شما را از انجام یک کار مهم باز دارد و باعث شود دیرتر محل کار را ترک کنید. سوالی که پیش می‌آید این است؛ در این شرایط، چگونه می‌توانیم با مدیریت زمان و ایجاد مرزبندی‌های کاری، از بی‌ارزش تلقی شدن وقت خود جلوگیری کنیم؟ این مقاله به شما کمک می‌کند تا زمان‌تان را بهتر مدیریت کنید.

با از دست دادن شغل چگونه کار پیدا کنیم
چهارشنبه, 24 اردیبهشت 1399, 13:35 | موفقیت فردی
با از دست دادن شغل چگونه کار پیدا کنیم

تاکنون برای بسیاری از افراد پیش آمده است که به دلایل مختلفی شغل خود را از دست داده‌اند. از دست دادن حرفه‌ای که دوست داریم و همچنین منبع درآمد، شرایط دشواری را برای ما به وجود می‌آورد. اما با رعایت چند تکنیک ساده می‌توانیم به زودی بر خودمان مسلط شویم. در ادامه این تکنیک‌ها را بررسی می‌کنیم.

۴ گام تا ترک اعتیاد به شبکه‌های اجتماعی
سه شنبه, 23 اردیبهشت 1399, 11:39 | موفقیت فردی
۴ گام تا ترک اعتیاد به شبکه‌های اجتماعی

اکثر ما برای گذراندن بخش زیادی از زمان خود در اینستاگرام، توییتر و دیگر شبکه های مجازی‌، دچار عذاب وجدان می‌شویم و دوست داریم وقت خود را صرف انجام فعالیت‌های مفیدتری کنیم، ولی نمی‌توانیم. درست مانند فرد معتادی که می‌داند اعتیادش ضرر دارد، اما توان دست کشیدن از آن را هم در خود نمی‌بیند. اما هیچ اعتیادی نیست که راه حل نداشته باشد. ما در این مطلب چهار گام برای ترک اعتیاد به شبکه های اجتماعی را برای شما آورده‌ایم.

چگونه مصاحبه شغلی موفق داشته باشیم؟
شنبه, 20 اردیبهشت 1399, 12:25 | موفقیت فردی
چگونه مصاحبه شغلی موفق داشته باشیم؟

مصاحبه شغلی موفق بخش مهمی از استخدام است؛ چرا که به شما این امکان را می‌دهد تا در اولین برخورد مهارت‌های خود را اثبات و از آن‌ها دفاع کنید. هر چقدر تجربه و مهارت داشته باشید، بدون داشتن مصاحبه کاری موفق، شانس زیادی برای استخدام نخواهید داشت. از این رو، در این مقاله نکته‌هایی برای داشتن یک مصاحبه کاری حرفه‌ای ارائه شده است که به کار شما می‌آید.

عاداتی که برای موفقیت در محیط کار باید از آن‌ها پرهیز کنید
چهارشنبه, 17 اردیبهشت 1399, 15:42 | موفقیت فردی
عاداتی که برای موفقیت در محیط کار باید از آن‌ها پرهیز کنید

درباره استفاده افراد از بیشترین توان‌شان در محیط کار بحث بسیار است، اما عملکرد خوب به ندرت به پسرفت و مشکل شغلی منجر می‌شود. چه کارمند باشید چه کارفرما، شناخت عادات ناسالم در محیط کار و راه‌های مقابله با آن به شما کمک می‌کند تا در محیط کار رفتاری حرفه‌ای داشته باشید. ما در اینجا مجموعه کاملی از نکات موفقیت در محیط کار را به شما ارائه کرده‌ایم که اگر خوب آنها را رعایت کنید، کارایی فردی و مجموعه تحت رهبری شما افزایش می‌یابد.

علائم افسردگی کدامند و چگونه بر آن غلبه کنیم؟
سه شنبه, 09 اردیبهشت 1399, 14:02 | علم روانشناسی
علائم افسردگی کدامند و چگونه بر آن غلبه کنیم؟

احساس ناراحتی، شکست، از دست دادن علاقه یا اشتیاق به فعالیت‌های روزانه، این‌ها نشانه‌های آشنایی برای همه‌ ما هستند. اما اگر ماندگاری داشته باشند و تاثیر قابل توجهی بر زندگی ما داشته باشند، ممکن است علائم افسردگی باشند. طبق اطلاعات سازمان جهانی بهداشت (WHO) افسردگی رایج‌ترین بیماری در سراسر جهان است و دلیل اصلی ناتوانی به شمار می‌رود. این سازمان تخمین می‌زند که ۳۵۰ میلیون نفر در سراسر جهان مبتلا به افسردگی هستند. اما افسردگی چیست و چه نشانه‌هایی دارد؟

ایکیگای چیست؟
شنبه, 06 اردیبهشت 1399, 14:44 | موفقیت فردی
ایکیگای چیست؟

ایکیگای فراتر از انواع سبک‌های زندگی، در تلاش است تا بین روح و عمل تعادل برقرار کند. تعادل جایی وجود دارد که اشتیاق‌ها و استعدادها با چیزهایی که جهان نیاز دارد و برایش هزینه می‌کند، همگرا شوند.

آشنایی و مقابله با مهم‌ترین عوامل کاهش تمرکز
سه شنبه, 02 اردیبهشت 1399, 14:43 | موفقیت فردی
آشنایی و مقابله با مهم‌ترین عوامل کاهش تمرکز

​​​​​​​فارغ از اینکه دچار اختلال کم‌توجهی یا بیش‌فعالی (ADHD) بوده یا تنها هر از چندی با مشکل عدم تمرکز دست به گریبان هستید، بهتر است بدانید که دنیای امروز سرشار از عواملی است که روند تمرکز را مختل می‌کنند.

چند راه برای مقابله با استرس
شنبه, 23 فروردین 1399, 09:28 | موفقیت فردی
چند راه برای مقابله با استرس

تحقیقات نشان می‌دهد، که واکنش‌های استرس فراتر از آماده شدن بدن برای مبارزه یا فرار است. مطالعه‌ای در سال ۲۰۱۴ در مجله «عصب‌شناسی یادگیری و حافظه» نشان داد که استرس باعث تغییر هورمون‌ها در مغز و تحریک خاطرات طولانی‌مدت از این تجربه می‌شود. این امر از دیدگاه تکاملی معنا پیدا می‌کند. اگر ما با یک تهدید روبه‌رو باشیم، یادآوری جزئیات آن برای اجتناب از آن در آینده مفید است.

زنان سحرخیز کمتر دچار افسردگی می‌شوند؟
جمعه, 08 فروردین 1399, 01:51 | تازه‌‌های پزشکی
زنان سحرخیز کمتر دچار افسردگی می‌شوند؟

زنانی که صبح‌ها زود از خواب بیدار می‌شوند، به مرور زمان، در مقایسه با زنانی که علاقه دارند تا کمی بیشتر در بستر بمانند، کمتر در معرض احتمال ابتلا به افسردگی هستند.

یازده راهکار برای اینکه اولین قرار ملاقات خوبی داشته باشید
پنجشنبه, 07 فروردین 1399, 12:52 | موفقیت فردی
یازده راهکار برای اینکه اولین قرار ملاقات خوبی داشته باشید

​​​​​​​برنامه‌ریزی برای قرار اول کمی سخت به نظر می‌رسد. شما می‌خواهید برای قرارتان برنامه‌ریزی کنید تا مطمئن باشید اوقات خوشی را خواهید گذراند و به طرف مقابل نشان دهید چقدر به او علاقه دارد. از طرفی نمی‌خواهید اینطور به نظر برسد که خیلی سخت تلاش کرده‌اید.

مقابله با شکست
پنجشنبه, 07 فروردین 1399, 12:49 | موفقیت فردی
مقابله با شکست

واکنش همه آدم‌ها در مقابله با شکست یکسان نیست. برخی خود را می‌بازند و آماده شکست‌های بعدی می‌شوند و برخی دیگر از شکست پلی می‌سازند به سوی پیروزی. ما در اینجا پنج اقدام ضروری را که باید پس از شکست صورت دهید با شما در میان گذاشته‌ایم.