search

به راحتی نان سبوس دار بپزیم

طرز تهیه نان لواش در خانه

clock icon زمان خواندن ۲ دقیقه مهتاب خلیف پور جمعه ۰۱ فروردین ۱۳۹۹ ۰۰:۱۸

طرز تهیه نان لواش در خانه
۵/ ۵.۰۰
امتیاز دهید
شاید فکر کنید که برای پختن نان لواش در خانه احتیاج به تنور هست، اما ما یک روش ساده را آموزش می‌دهیم که به راحتی بتوانید در خانه نان بپزید.

ارزش غذایی

انرژی63 کیلوکالری
کربوهیدرات27 گرم
پروتئین6 گرم
چربی کل2 گرم
کلسترول0 میلی گرم
فیبر خوراکی5 گرم
preparation time icon

زمان آماده سازی

10 دقیقه

cooking time icon

زمان پخت

10 دقیقه

serve icon

تعداد سرو

8 نفر

مواد لازم

روغن کلزا 4 قاشق غذاخوری
آرد سبوس دار 350 گرم

این روزها بسیاری تصمیم گرفته‌اند در خانه نان بپزند. به نظر کار سختی می‌رسد اما تضمین می‌دهیم چنین نیست. به اضافه اینکه در پخت این نان از روغن کلزا استفاده می‌شود که به دلیل نداشتن کلسترول از ارزش غذایی زیادی برخوردار است. پس دست به کار شوید.


طرز تهیه نان لواش در خانه 

  1.  آرد را در یک کاسه متوسط بریزید و روغن را به آن اضافه کنید. با نوک انگشتان‌تان خمیر را به خوبی مخلوط کنید و به آن یک چهارم لیتر آب گرم اضافه کنید و کاملا مخلوط کرده، سپس ورز دهید تا خمیر صاف و یک‌دست شود.
  2. روی سطحی که از قبل آرد پاشیده شده، خمیر را به هشت توپ تقسیم کنید (چانه بگیرید). روی آن‌ها کمی آرد بریزید و با استفاده از یک وردنه خمیر را به قطر ۲۲ سانتی‌متر پهن کنید. خمیر را به‌طور مرتب در دست‌هایتان بچرخانید و اگر چسبناک شد، آرد اضافه کنید. مابقی توپ‌ها را نیز به همین حالت صاف کنید و کنار بگذارید. در صورت داشتن زمان بهتر است قبل از پختن آن‌ها را در فریز قرار دهید تا یخ بزنند.
  3.  یک ماهیتابه نچسب را روی حرارت زیاد قرار داده و هنگامی که داغ شد به آن نان لواش‌ ها را اضافه کنید. هر طرف باید به مدت سی ثانیه پخته شود. در هنگام پخت با کف‌گیر روی نان را فشار دهید که خمیر به درستی پخته شود و هنگامی که رنگ نان‌ها متمایل به قهوه‌ای شد آن‌ها را در یک پارچه تمیز گذاشته و گرم نگه دارید.
محبوب‌ترین‌ها
نظرات کاربران