search

ورزش و نرمش

row view buttoncolumn view button
تمرینات تنفسی برای کرونا و تقویت ریه ها
جمعه, 28 شهریور 1399, 12:13 | درمان و بیماری
تمرینات تنفسی برای کرونا و تقویت ریه ها

تمرینات تنفسی برای کرونا می‌تواند در بهبود عملکرد ریه‌ها موثر باشد. از آنجایی که فعالیت روزمره منظم به شما کمک می‌کند تا از ریه‌های خود با ظرفیت کامل استفاده کنید، بنابراین باید ریه‌ها را با فعالیت شدیدتر به چالش کشید. تمرینات ریوی روش‌هایی را برای کمک به ریه‌های شما در کنترل کارایی جریان هوا و اکسیژن فراهم می‌کنند. در ادامه مروری کوتاه در مورد نحوه عملکرد ریه‌ها آورده می‌شود و سپس با چند روش آسان برای بهبود سلامت ریه آشنا می‌شوید. البته به پاسخ این سؤال که تقویت ریه با تمرینات تنفسی، تا چه حد ما را در برابر کرونا محافظت می‌کنند نیز می‌رسید.

ورزش بعد از زایمان + تمرینات پیشنهادی
شنبه, 22 شهریور 1399, 17:18 | ورزش و نرمش
ورزش بعد از زایمان + تمرینات پیشنهادی

ورزش بعد از زایمان اهمیت فراوانی دارد؛ زیرا علاوه بر لاغر شدن، برای مقابله با بیماری‌های بعد از زایمان به خصوص افسردگی، انجام تمرینات ورزشی می‌تواند بسیار مفید باشد. در این مقاله می‌توانید درباره بایدها و نبایدهای ورزش کردن بعد از زایمان بیشتر بخوانید و تمرینات پیشنهادی ما را انجام دهید. پس تا انتهای مطلب ما را همراهی کنید.

درمان چاقی کودکان با ورزش
یکشنبه, 16 شهریور 1399, 22:40 | ورزش و نرمش
درمان چاقی کودکان با ورزش

درمان چاقی کودکان با ورزش راهی مناسب برای کاهش وزن در کودکان است. برخی از والدین با دیدن اضافه وزن کودکشان، به شدت نگران می‌شوند و بدون مشورت با پزشک و متخصص تغذیه، انواع رژیم‌های غذایی سخت را برای کودک در نظر می‌گیرند. اما توصیه ما به شما این است که در قدم اول، در جست و جوی ورزش کودک برای لاغر شدن باشید و در کنار آن سعی کنید رژیم غذایی سالم برای لاغر شدن کودک را در نظر بگیرید. با این دو قدم ساده، علاوه بر حفظ سلامت کودک، سبک زندگی سالم را نیز در او نیز تقویت کرده‌اید. مطمئن باشید با خواندن این مطلب و دنبال کردن پیشنهادات ما، دیگر هرگز به سراغ گزینه‌های ناسالم نمی‌روید.

معرفی بهترین حرکات ورزشی برای کودکان دبستانی
پنجشنبه, 13 شهریور 1399, 00:48 | ورزش و نرمش
معرفی بهترین حرکات ورزشی برای کودکان دبستانی

انجام بهترین حرکات ورزشی برای کودکان دبستانی می‌تواند نقش موثری در سلامت کودک داشته باشد. اگر هر روز صبح، کودکتان را به انجام ورزش و بازی تشویق کنید، علاوه بر اینکه فرهنگ سالم و عادات سالمی را در او نهادینه کرده، کودک را برای ادامه روز و مدرسه و یادگیری آماده می‌کنید. کودکانی که صبح خود را با ورزش آغاز می‌کنند، نشاط بیشتر دارند و در انجام وظایف خود بهتر عمل می‌کنند. در این مطلب به بررسی این موضوع می‌پردازیم و چندین ورزش برای نشاط صبحگاهی کودک نیز معرفی می‌کنیم. پس تا انتهای مطلب با ما باشید.

نکاتی مهم و اصولی پیرامون ورزش کودکان که باید بدانید
سه شنبه, 11 شهریور 1399, 21:45 | ورزش و نرمش
نکاتی مهم و اصولی پیرامون ورزش کودکان که باید بدانید

ورزش کودکان دبستانی اصولی دارد که عدم توجه به این نکات ممکن است باعث دل‌زدگی و دلسردی کودکان از ورزش کردن شود. فراموش نکنیم که کودکان عاشق بازی کردن هستند و اگر ورزش را نیز همچوپن بازی و سرگرمی ببینند با اشتیاق بیشتری به انجام آن مایل خواهند بود. والدین و مربی‌ها باید با بایدها و نبایدهای ورزش کودکان دبستانی آشنا باشند و شرایطی را فراهم کنند تا کودک به انجام ورزش تشویق شود. در ادامه نکات مهم پیرامون ورزش کودکان دبستانی را مرور می‌کنیم.

اهمیت ورزش برای سلامت کودکان
دوشنبه, 10 شهریور 1399, 00:11 | ورزش و نرمش
اهمیت ورزش برای سلامت کودکان

ورزش کودک نقش مهمی در رشد، تقویت سیستم ایمنی بدن و در نهایت سلامت کودک ایفا می‌کند. از زمان بارداری مادر و ورزش در دوران بارداری، کودک با ورزش آشنا می‌شود. با ادامه فعالیت‌های ورزشی توسط والدین و همچنین کودک، سلامت کودک تضمین می‌شود و کودک رشد بهتری خواهد داشت. در ادامه این مطلب به ضرورت ورزش کودک و اهمیت آن بیشتر می‌پردازیم.

ورزش در محل کار - چند تمرین کاربردی برای پشت میز نشین‌ها
یکشنبه, 12 مرداد 1399, 23:50 | ورزش و نرمش
ورزش در محل کار - چند تمرین کاربردی برای پشت میز نشین‌ها

می‌دانیم ورزش علاوه بر سالم نگه‌داشتن بدن، می‌تواند سطح ترشح اندورفین را افزایش داده و مشکلات ناشی استرس را بهبود ببخشد. اما کار کردن، شش روز هفته و پشت میز نشینی برای اکثر آقایان و بانوان، در کنار مسئولیت‌های خانه و خانواده وقتی برای ورزش باقی نمی‌گذارد. بد نیست برای بهره بردن از این مزایا، به ورزش در محل کار نیز فکر کنید. در این مقاله تمریناتی ساده، اما موثر را به شما معرفی می‌کنیم که می‌توانید در محل کار و در پشت میز کار خود انجام دهید. بدون اینکه حتی نیازی به بلند شدن از روی صندلی داشته باشید.

34 تمرین خانگی در دوران کرونا + تصاویر
یکشنبه, 08 تیر 1399, 23:51 | ورزش و نرمش
34 تمرین خانگی در دوران کرونا + تصاویر

فاصله‌گذاری اجتماعی، بسته بودن باشگاه‌ها و قرنطینه خانگی به دلیل شیوع بیماری کرونا، باعث شده است تا بسیاری از افراد در خانه مانده و وقت خود را صرف تماشای تلویزیون و یا خواندن کتاب کنند. کم‌تحرکی و نداشتن فعالیت بدنی علاوه بر اضافه‌وزن، ممکن است بر سیستم ایمنی افراد نیز آثار منفی داشته باشد. ما در این مقاله تمرینات خانگی دوران کرونا را به شما معرفی کرده و شیوه‌ی انجام آن‌ها را به شما شرح می‌دهیم.

۱۵ ایده کاربردی برای بازی های ورزشی کودکان
چهارشنبه, 04 تیر 1399, 01:07 | ورزش و نرمش
۱۵ ایده کاربردی برای بازی های ورزشی کودکان

در دوره‌ای که اکثر کودکان با دسترسی به رایانه و تلفن‌های همراه هوشمند به بازی‌های کامپیوتری روی آورده‌اند و بازی‌های پر جنب و جوش به تدریج حذف می‌شوند، داشتن برنامه‌ای ثابت برای فعالیت و بازی های ورزشی با کودکان، می‌تواند تغییرات مثبت فراوانی را برای ما و کودکمان به دنبال داشته باشد. ما در این مطلب تعدادی از ایده‌های کاربردی و آسان برای بازی های ورزشی کودکان را برای شما آورده‌ایم.

همه چیز درباره ورزش پیاده‌روی؛ مزایا، آموزش و کفش مناسب
دوشنبه, 26 خرداد 1399, 12:38 | ورزش و نرمش
همه چیز درباره ورزش پیاده‌روی؛ مزایا، آموزش و کفش مناسب

شاید تصور کنید که پیاده‌روی نیاز به آموزش ندارد، اما این یک باور غلط است. پیاده‌روی هم مانند هر فعالیت ورزشی دیگری احتیاج به آموزش دارد. به اضافه اینکه ممکن است پیاده‌روی را به صورت صحیح انجام ندهید و آن اندازه که لازم است از پیاده‌روی خود بهره مورد نظر را نگیرید. با خواندن این مطلب و اطلاع از فواید پیاده روی آن را به سادگی در برنامه روزانه خود گنجانده و بدنی سالم‌تر داشته باشید.

نکات مهم درباره ورزش خارج از خانه در دوران کرونا
شنبه, 24 خرداد 1399, 11:18 | ورزش و نرمش
نکات مهم درباره ورزش خارج از خانه در دوران کرونا

ورزش در دوران کرونا که افراد متحمل فشار روانی و استرس زیادی هستند، راهی برای بهبود روحیه محسوب می‌شود. با این حال، در شرایط اپیدمی کرونا، انجام این کار مشکلات متعددی در پی دارد. در این مدت، شیوع ویروس کرونا، اغلب مراکز ورزشی و باشگاه‌های بدنسازی را برای زمانی طولانی به تعطیلی کشانده و با وجود گسترش این ویروس، کمتر کسی به حضور در مکان‌ها و سالن‌های دربسته و پر ازدحام ورزشی تمایل دارد. اما ورزش را نمی‌توان ترک کرد، برای همین چند توصیه داریم که چگونه ورزش را در این شرایط ادامه دهید.

۷ تمرین ساده برای تقویت عضلات و فرم دهی باسن در خانه + تصاویر آموزشی
یکشنبه, 11 خرداد 1399, 17:56 | ورزش و نرمش
۷ تمرین ساده برای تقویت عضلات و فرم دهی باسن در خانه + تصاویر آموزشی

اگر عضلات باسن شما می‌توانند وزن بسیار زیادی را تحمل کنند؛ احتمالا به همین خاطر است که وقتی به وزنه‌ دسترسی دارید، تنها به چالش کشیدن این عضلات فکر می‌کنید. اما زمان‌هایی که در خانه هستید و وقت کافی برای رفتن به باشگاه ورزشی ندارید، چه؟ ما در ادامه راه‌حل برای تقویت عضلات و فرم دهی باسن در خانه ارائه داده‌ایم.

تمرین برای فرم‌دهی و تقویت عضلات شکم در مردان + تصاویر
شنبه, 27 اردیبهشت 1399, 14:22 | ورزش و نرمش
تمرین برای فرم‌دهی و تقویت عضلات شکم در مردان + تصاویر

تناسب اندام بدون داشتن عضلات شکمی خوش‌فرم معنا ندارد. چربی‌های انباشته دور شکم مانع از آن می‌شود تا اندام متناسب و خوش فرمی داشته باشیم. از این رو، این حرکات به ما کمک می‌کنند تا بدون انجام ورزش‌های سخت در باشگاه‌های بدنسازی برای تقویت عضلات شکم خود تمرین کنیم. همچنین، کاهش سایز کمر، خطر بیمار‌ی‌­های قلبی و دیابت را کمتر می­‌کند.

تمریناتی برای لاغری باسن
سه شنبه, 23 اردیبهشت 1399, 13:40 | تناسب اندام
تمریناتی برای لاغری باسن

اگرچه بیشتر افراد تلاش خود را بر داشتن شکمی صاف‌تر متمرکز می‌کنند، اما به نظر می‌رسد بعضی از افراد هر چیزی که می‌خورند، مستقیما به سمت ران‌هایشان می‌رود. اگر شما هم این مشکل را دارید، جای نگرانی نیست؛ با انتخاب‌های هوشمندانه در نوع تغذیه و انجام تعداد مناسبی تمرینات قلبی عروقی برای سوزاندن چربی اضافی، پایین تنه لاغری خواهید داشت. همه آنچه که نیاز دارید لباس ورزشی، کمی فضا و این راهنمای تمرینی است.

۱۱ ورزش برای سالمندان که می‌توانند هر روز انجام دهند
یکشنبه, 14 اردیبهشت 1399, 12:28 | ورزش و نرمش
۱۱ ورزش برای سالمندان که می‌توانند هر روز انجام دهند

در هر سنی، فعال بودن فرد می‌تواند به بهتر شدن روحیه و نوع نگاه او به زندگی تاثیر بگذارد. داشتن یک شیوه زندگی فعال و ورزش برای سالمندان مهم است، زیرا فعالیت بدنی منظم می‌تواند به جلوگیری از بیماری‌های قلبی، دیابت و برخی از سرطان‌ها کمک کند.

بهترین حرکت‌های یوگا برای افسردگی + تصاویر
شنبه, 13 اردیبهشت 1399, 08:59 | ورزش درمانی
بهترین حرکت‌های یوگا برای افسردگی + تصاویر

​​​​​​​درمان افسردگی ممکن است پیچیده و نیازمند درمان‌های دارویی و تغییر در سبک زندگی باشد. یکی از بهترین و بی خطرترین روش‌ها انجام تمرینات یوگا برای افسردگی است.

تاثیر ورزش بر رژیم غذایی
شنبه, 06 اردیبهشت 1399, 11:11 | رژیم لاغری
تاثیر ورزش بر رژیم غذایی

رژیم غذایی و ورزش متمم و مکمل یکدیگر هستند. در واقع، اضافه‌کردن فعالیت فیزیکی به زندگی روزمره‌تان می‌تواند بیش از تغییر آنچه که می خورید عمل کند. مطالعات نشان تاثیر ورزش بر رژیم غذایی بیش از چیزی است که پیش از این تصور می‌شد.

برای سرد کردن بعد از ورزش، کدام حرکات کششی را انجام دهیم؟
سه شنبه, 02 اردیبهشت 1399, 16:25 | ورزش و نرمش
برای سرد کردن بعد از ورزش، کدام حرکات کششی را انجام دهیم؟

از این نرمش‌ها برای سرد کردن بعد از ورزش استفاده کنید تا به تدریج عضلات خود را شل کرده، انعطاف‌پذیری بدن را بهبود بخشیده و ضربان قلب خود را آرام کنید.

ورزش‌های هوازی راهی برای توقف روند پیری؟
دوشنبه, 18 فروردین 1399, 15:48 | ورزش و نرمش
ورزش‌های هوازی راهی برای توقف روند پیری؟

نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد دویدن در معکوس‌کردن علائم پیری از تمرینات وزنه‌ای و سنگین بهتر است. نتایجی که می‌تواند بر سبک زندگی افراد میانسال و مسن تاثیر بگذارد.

پنج تمرین برای کاهش قوز کمر ناشی از نشستن زیاد
پنجشنبه, 07 فروردین 1399, 12:39 | ورزش و نرمش
پنج تمرین برای کاهش قوز کمر ناشی از نشستن زیاد

آیا شما روی صندلی محل کارتان خم می‌شوید؟ آیا به تازگی متوجه خمیدگی شانه‌هایتان به سمت جلو شده‌اید؟ پس از ساعت‌ها پشت میز نشستن و کار کردن در یک روز، زمانی که می‌ایستید آیا فکر می‌کنید بدنتان خمیده شده و حالت قوز دارد؟ اگر جواب شما به این پرسش‌ها «بله» است، از جمله افرادی هستید که قوز کمر دارد. به عبارت دیگر ، شما به شکل گوژپشت (با کمری خمیده) دیده خواهید شد و همچنین ممکن است در نواحی گردن، کمر، بازوها و حتی پاها احساس در داشته باشید.

مزایای حرکت پروانه و روش انجام آن
پنجشنبه, 07 فروردین 1399, 12:26 | ورزش و نرمش
مزایای حرکت پروانه و روش انجام آن

همه ما با حرکت پروانه آشنا هستیم و با شنیدن نام آن به یاد ورزش صبحگاهی دوران دبستان و شور و نشاط آن دوران می‌افتیم. اگرچه آن روزها برای نشاط صبحگاهی این ورزش را انجام می‌دادیم، اما می‌دانیم که ورزش پروانه، با وجود آسانی، فواید بسیاری برای تناسب اندام و سلامت ماهیچه‌های بدن دارد. انجام ده دقیقه حرکت ورزشی پروانه، علاوه بر افزایش انرژی و نشاط، ۹۴ کالری می‌سوزاند و در چربی‌سوزی و تناسب اندام موثر است. برای یادگیری فواید حرکت پروانه و نحوه صحیح انجام آن، این مطلب را تا انتها بخوانید.

پنج تمرین آسان برای تسکین درد سیاتیک + تصویر
پنجشنبه, 07 فروردین 1399, 12:25 | ورزش و نرمش
پنج تمرین آسان برای تسکین درد سیاتیک + تصویر

سیاتیک یک بیماری نیست، بلکه مجموعه ای از علائم و نشانه‌هاست و از مشکلات احتمالی فراوانی در ران، لگن و یا کمر شما حکایت دارد. اگر سیاتیک دارید ممکن است دردی را تجربه کنید که از میان ران‌ها عبور می‌کند و از پشت پا به سمت پایین حرکت می‌کند.

با هفت دقیقه ورزش به وزن ایده‌آل برسید + تصویر
جمعه, 01 فروردین 1399, 00:19 | ورزش و نرمش
با هفت دقیقه ورزش به وزن ایده‌آل برسید + تصویر

اگر شما تا­ به­ حال چندین بار به خود قول داده‌­اید که به محض پیدا کردن فرصت کافی به وزن ایده­‌آ‌‌ل برگردید، هفت دقیقه تمرین­‌های ورزشی که در ادامه به شما معرفی می­‌شوند راه‌حل مشکل شماست. این هفت تمرین، کوتاه و ساده است که برای انجام آن‌ها فقط از وزن بدن استفاده می‌شود.

آموزش گرم کردن بدن پیش از ورزش کردن به همراه تصاویر
جمعه, 01 فروردین 1399, 00:17 | ورزش و نرمش
آموزش گرم کردن بدن پیش از ورزش کردن به همراه تصاویر

قبل از ورزش به طور صحیح بدن خود را گرم کنید تا از آسیب‌دیدگی جلوگیری کرده و تمرینات تاثیر بهتری داشته باشند.

تمرینات تنفسی برای کرونا و تقویت ریه ها
جمعه, 28 شهریور 1399, 12:13 | درمان و بیماری
تمرینات تنفسی برای کرونا و تقویت ریه ها

تمرینات تنفسی برای کرونا می‌تواند در بهبود عملکرد ریه‌ها موثر باشد. از آنجایی که فعالیت روزمره منظم به شما کمک می‌کند تا از ریه‌های خود با ظرفیت کامل استفاده کنید، بنابراین باید ریه‌ها را با فعالیت شدیدتر به چالش کشید. تمرینات ریوی روش‌هایی را برای کمک به ریه‌های شما در کنترل کارایی جریان هوا و اکسیژن فراهم می‌کنند. در ادامه مروری کوتاه در مورد نحوه عملکرد ریه‌ها آورده می‌شود و سپس با چند روش آسان برای بهبود سلامت ریه آشنا می‌شوید. البته به پاسخ این سؤال که تقویت ریه با تمرینات تنفسی، تا چه حد ما را در برابر کرونا محافظت می‌کنند نیز می‌رسید.

ورزش بعد از زایمان + تمرینات پیشنهادی
شنبه, 22 شهریور 1399, 17:18 | ورزش و نرمش
ورزش بعد از زایمان + تمرینات پیشنهادی

ورزش بعد از زایمان اهمیت فراوانی دارد؛ زیرا علاوه بر لاغر شدن، برای مقابله با بیماری‌های بعد از زایمان به خصوص افسردگی، انجام تمرینات ورزشی می‌تواند بسیار مفید باشد. در این مقاله می‌توانید درباره بایدها و نبایدهای ورزش کردن بعد از زایمان بیشتر بخوانید و تمرینات پیشنهادی ما را انجام دهید. پس تا انتهای مطلب ما را همراهی کنید.

درمان چاقی کودکان با ورزش
یکشنبه, 16 شهریور 1399, 22:40 | ورزش و نرمش
درمان چاقی کودکان با ورزش

درمان چاقی کودکان با ورزش راهی مناسب برای کاهش وزن در کودکان است. برخی از والدین با دیدن اضافه وزن کودکشان، به شدت نگران می‌شوند و بدون مشورت با پزشک و متخصص تغذیه، انواع رژیم‌های غذایی سخت را برای کودک در نظر می‌گیرند. اما توصیه ما به شما این است که در قدم اول، در جست و جوی ورزش کودک برای لاغر شدن باشید و در کنار آن سعی کنید رژیم غذایی سالم برای لاغر شدن کودک را در نظر بگیرید. با این دو قدم ساده، علاوه بر حفظ سلامت کودک، سبک زندگی سالم را نیز در او نیز تقویت کرده‌اید. مطمئن باشید با خواندن این مطلب و دنبال کردن پیشنهادات ما، دیگر هرگز به سراغ گزینه‌های ناسالم نمی‌روید.

معرفی بهترین حرکات ورزشی برای کودکان دبستانی
پنجشنبه, 13 شهریور 1399, 00:48 | ورزش و نرمش
معرفی بهترین حرکات ورزشی برای کودکان دبستانی

انجام بهترین حرکات ورزشی برای کودکان دبستانی می‌تواند نقش موثری در سلامت کودک داشته باشد. اگر هر روز صبح، کودکتان را به انجام ورزش و بازی تشویق کنید، علاوه بر اینکه فرهنگ سالم و عادات سالمی را در او نهادینه کرده، کودک را برای ادامه روز و مدرسه و یادگیری آماده می‌کنید. کودکانی که صبح خود را با ورزش آغاز می‌کنند، نشاط بیشتر دارند و در انجام وظایف خود بهتر عمل می‌کنند. در این مطلب به بررسی این موضوع می‌پردازیم و چندین ورزش برای نشاط صبحگاهی کودک نیز معرفی می‌کنیم. پس تا انتهای مطلب با ما باشید.

نکاتی مهم و اصولی پیرامون ورزش کودکان که باید بدانید
سه شنبه, 11 شهریور 1399, 21:45 | ورزش و نرمش
نکاتی مهم و اصولی پیرامون ورزش کودکان که باید بدانید

ورزش کودکان دبستانی اصولی دارد که عدم توجه به این نکات ممکن است باعث دل‌زدگی و دلسردی کودکان از ورزش کردن شود. فراموش نکنیم که کودکان عاشق بازی کردن هستند و اگر ورزش را نیز همچوپن بازی و سرگرمی ببینند با اشتیاق بیشتری به انجام آن مایل خواهند بود. والدین و مربی‌ها باید با بایدها و نبایدهای ورزش کودکان دبستانی آشنا باشند و شرایطی را فراهم کنند تا کودک به انجام ورزش تشویق شود. در ادامه نکات مهم پیرامون ورزش کودکان دبستانی را مرور می‌کنیم.

اهمیت ورزش برای سلامت کودکان
دوشنبه, 10 شهریور 1399, 00:11 | ورزش و نرمش
اهمیت ورزش برای سلامت کودکان

ورزش کودک نقش مهمی در رشد، تقویت سیستم ایمنی بدن و در نهایت سلامت کودک ایفا می‌کند. از زمان بارداری مادر و ورزش در دوران بارداری، کودک با ورزش آشنا می‌شود. با ادامه فعالیت‌های ورزشی توسط والدین و همچنین کودک، سلامت کودک تضمین می‌شود و کودک رشد بهتری خواهد داشت. در ادامه این مطلب به ضرورت ورزش کودک و اهمیت آن بیشتر می‌پردازیم.

ورزش در محل کار - چند تمرین کاربردی برای پشت میز نشین‌ها
یکشنبه, 12 مرداد 1399, 23:50 | ورزش و نرمش
ورزش در محل کار - چند تمرین کاربردی برای پشت میز نشین‌ها

می‌دانیم ورزش علاوه بر سالم نگه‌داشتن بدن، می‌تواند سطح ترشح اندورفین را افزایش داده و مشکلات ناشی استرس را بهبود ببخشد. اما کار کردن، شش روز هفته و پشت میز نشینی برای اکثر آقایان و بانوان، در کنار مسئولیت‌های خانه و خانواده وقتی برای ورزش باقی نمی‌گذارد. بد نیست برای بهره بردن از این مزایا، به ورزش در محل کار نیز فکر کنید. در این مقاله تمریناتی ساده، اما موثر را به شما معرفی می‌کنیم که می‌توانید در محل کار و در پشت میز کار خود انجام دهید. بدون اینکه حتی نیازی به بلند شدن از روی صندلی داشته باشید.

34 تمرین خانگی در دوران کرونا + تصاویر
یکشنبه, 08 تیر 1399, 23:51 | ورزش و نرمش
34 تمرین خانگی در دوران کرونا + تصاویر

فاصله‌گذاری اجتماعی، بسته بودن باشگاه‌ها و قرنطینه خانگی به دلیل شیوع بیماری کرونا، باعث شده است تا بسیاری از افراد در خانه مانده و وقت خود را صرف تماشای تلویزیون و یا خواندن کتاب کنند. کم‌تحرکی و نداشتن فعالیت بدنی علاوه بر اضافه‌وزن، ممکن است بر سیستم ایمنی افراد نیز آثار منفی داشته باشد. ما در این مقاله تمرینات خانگی دوران کرونا را به شما معرفی کرده و شیوه‌ی انجام آن‌ها را به شما شرح می‌دهیم.

۱۵ ایده کاربردی برای بازی های ورزشی کودکان
چهارشنبه, 04 تیر 1399, 01:07 | ورزش و نرمش
۱۵ ایده کاربردی برای بازی های ورزشی کودکان

در دوره‌ای که اکثر کودکان با دسترسی به رایانه و تلفن‌های همراه هوشمند به بازی‌های کامپیوتری روی آورده‌اند و بازی‌های پر جنب و جوش به تدریج حذف می‌شوند، داشتن برنامه‌ای ثابت برای فعالیت و بازی های ورزشی با کودکان، می‌تواند تغییرات مثبت فراوانی را برای ما و کودکمان به دنبال داشته باشد. ما در این مطلب تعدادی از ایده‌های کاربردی و آسان برای بازی های ورزشی کودکان را برای شما آورده‌ایم.

همه چیز درباره ورزش پیاده‌روی؛ مزایا، آموزش و کفش مناسب
دوشنبه, 26 خرداد 1399, 12:38 | ورزش و نرمش
همه چیز درباره ورزش پیاده‌روی؛ مزایا، آموزش و کفش مناسب

شاید تصور کنید که پیاده‌روی نیاز به آموزش ندارد، اما این یک باور غلط است. پیاده‌روی هم مانند هر فعالیت ورزشی دیگری احتیاج به آموزش دارد. به اضافه اینکه ممکن است پیاده‌روی را به صورت صحیح انجام ندهید و آن اندازه که لازم است از پیاده‌روی خود بهره مورد نظر را نگیرید. با خواندن این مطلب و اطلاع از فواید پیاده روی آن را به سادگی در برنامه روزانه خود گنجانده و بدنی سالم‌تر داشته باشید.

نکات مهم درباره ورزش خارج از خانه در دوران کرونا
شنبه, 24 خرداد 1399, 11:18 | ورزش و نرمش
نکات مهم درباره ورزش خارج از خانه در دوران کرونا

ورزش در دوران کرونا که افراد متحمل فشار روانی و استرس زیادی هستند، راهی برای بهبود روحیه محسوب می‌شود. با این حال، در شرایط اپیدمی کرونا، انجام این کار مشکلات متعددی در پی دارد. در این مدت، شیوع ویروس کرونا، اغلب مراکز ورزشی و باشگاه‌های بدنسازی را برای زمانی طولانی به تعطیلی کشانده و با وجود گسترش این ویروس، کمتر کسی به حضور در مکان‌ها و سالن‌های دربسته و پر ازدحام ورزشی تمایل دارد. اما ورزش را نمی‌توان ترک کرد، برای همین چند توصیه داریم که چگونه ورزش را در این شرایط ادامه دهید.

۷ تمرین ساده برای تقویت عضلات و فرم دهی باسن در خانه + تصاویر آموزشی
یکشنبه, 11 خرداد 1399, 17:56 | ورزش و نرمش
۷ تمرین ساده برای تقویت عضلات و فرم دهی باسن در خانه + تصاویر آموزشی

اگر عضلات باسن شما می‌توانند وزن بسیار زیادی را تحمل کنند؛ احتمالا به همین خاطر است که وقتی به وزنه‌ دسترسی دارید، تنها به چالش کشیدن این عضلات فکر می‌کنید. اما زمان‌هایی که در خانه هستید و وقت کافی برای رفتن به باشگاه ورزشی ندارید، چه؟ ما در ادامه راه‌حل برای تقویت عضلات و فرم دهی باسن در خانه ارائه داده‌ایم.

تمرین برای فرم‌دهی و تقویت عضلات شکم در مردان + تصاویر
شنبه, 27 اردیبهشت 1399, 14:22 | ورزش و نرمش
تمرین برای فرم‌دهی و تقویت عضلات شکم در مردان + تصاویر

تناسب اندام بدون داشتن عضلات شکمی خوش‌فرم معنا ندارد. چربی‌های انباشته دور شکم مانع از آن می‌شود تا اندام متناسب و خوش فرمی داشته باشیم. از این رو، این حرکات به ما کمک می‌کنند تا بدون انجام ورزش‌های سخت در باشگاه‌های بدنسازی برای تقویت عضلات شکم خود تمرین کنیم. همچنین، کاهش سایز کمر، خطر بیمار‌ی‌­های قلبی و دیابت را کمتر می­‌کند.

تمریناتی برای لاغری باسن
سه شنبه, 23 اردیبهشت 1399, 13:40 | تناسب اندام
تمریناتی برای لاغری باسن

اگرچه بیشتر افراد تلاش خود را بر داشتن شکمی صاف‌تر متمرکز می‌کنند، اما به نظر می‌رسد بعضی از افراد هر چیزی که می‌خورند، مستقیما به سمت ران‌هایشان می‌رود. اگر شما هم این مشکل را دارید، جای نگرانی نیست؛ با انتخاب‌های هوشمندانه در نوع تغذیه و انجام تعداد مناسبی تمرینات قلبی عروقی برای سوزاندن چربی اضافی، پایین تنه لاغری خواهید داشت. همه آنچه که نیاز دارید لباس ورزشی، کمی فضا و این راهنمای تمرینی است.

۱۱ ورزش برای سالمندان که می‌توانند هر روز انجام دهند
یکشنبه, 14 اردیبهشت 1399, 12:28 | ورزش و نرمش
۱۱ ورزش برای سالمندان که می‌توانند هر روز انجام دهند

در هر سنی، فعال بودن فرد می‌تواند به بهتر شدن روحیه و نوع نگاه او به زندگی تاثیر بگذارد. داشتن یک شیوه زندگی فعال و ورزش برای سالمندان مهم است، زیرا فعالیت بدنی منظم می‌تواند به جلوگیری از بیماری‌های قلبی، دیابت و برخی از سرطان‌ها کمک کند.

بهترین حرکت‌های یوگا برای افسردگی + تصاویر
شنبه, 13 اردیبهشت 1399, 08:59 | ورزش درمانی
بهترین حرکت‌های یوگا برای افسردگی + تصاویر

​​​​​​​درمان افسردگی ممکن است پیچیده و نیازمند درمان‌های دارویی و تغییر در سبک زندگی باشد. یکی از بهترین و بی خطرترین روش‌ها انجام تمرینات یوگا برای افسردگی است.

تاثیر ورزش بر رژیم غذایی
شنبه, 06 اردیبهشت 1399, 11:11 | رژیم لاغری
تاثیر ورزش بر رژیم غذایی

رژیم غذایی و ورزش متمم و مکمل یکدیگر هستند. در واقع، اضافه‌کردن فعالیت فیزیکی به زندگی روزمره‌تان می‌تواند بیش از تغییر آنچه که می خورید عمل کند. مطالعات نشان تاثیر ورزش بر رژیم غذایی بیش از چیزی است که پیش از این تصور می‌شد.

برای سرد کردن بعد از ورزش، کدام حرکات کششی را انجام دهیم؟
سه شنبه, 02 اردیبهشت 1399, 16:25 | ورزش و نرمش
برای سرد کردن بعد از ورزش، کدام حرکات کششی را انجام دهیم؟

از این نرمش‌ها برای سرد کردن بعد از ورزش استفاده کنید تا به تدریج عضلات خود را شل کرده، انعطاف‌پذیری بدن را بهبود بخشیده و ضربان قلب خود را آرام کنید.

ورزش‌های هوازی راهی برای توقف روند پیری؟
دوشنبه, 18 فروردین 1399, 15:48 | ورزش و نرمش
ورزش‌های هوازی راهی برای توقف روند پیری؟

نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد دویدن در معکوس‌کردن علائم پیری از تمرینات وزنه‌ای و سنگین بهتر است. نتایجی که می‌تواند بر سبک زندگی افراد میانسال و مسن تاثیر بگذارد.

پنج تمرین برای کاهش قوز کمر ناشی از نشستن زیاد
پنجشنبه, 07 فروردین 1399, 12:39 | ورزش و نرمش
پنج تمرین برای کاهش قوز کمر ناشی از نشستن زیاد

آیا شما روی صندلی محل کارتان خم می‌شوید؟ آیا به تازگی متوجه خمیدگی شانه‌هایتان به سمت جلو شده‌اید؟ پس از ساعت‌ها پشت میز نشستن و کار کردن در یک روز، زمانی که می‌ایستید آیا فکر می‌کنید بدنتان خمیده شده و حالت قوز دارد؟ اگر جواب شما به این پرسش‌ها «بله» است، از جمله افرادی هستید که قوز کمر دارد. به عبارت دیگر ، شما به شکل گوژپشت (با کمری خمیده) دیده خواهید شد و همچنین ممکن است در نواحی گردن، کمر، بازوها و حتی پاها احساس در داشته باشید.

مزایای حرکت پروانه و روش انجام آن
پنجشنبه, 07 فروردین 1399, 12:26 | ورزش و نرمش
مزایای حرکت پروانه و روش انجام آن

همه ما با حرکت پروانه آشنا هستیم و با شنیدن نام آن به یاد ورزش صبحگاهی دوران دبستان و شور و نشاط آن دوران می‌افتیم. اگرچه آن روزها برای نشاط صبحگاهی این ورزش را انجام می‌دادیم، اما می‌دانیم که ورزش پروانه، با وجود آسانی، فواید بسیاری برای تناسب اندام و سلامت ماهیچه‌های بدن دارد. انجام ده دقیقه حرکت ورزشی پروانه، علاوه بر افزایش انرژی و نشاط، ۹۴ کالری می‌سوزاند و در چربی‌سوزی و تناسب اندام موثر است. برای یادگیری فواید حرکت پروانه و نحوه صحیح انجام آن، این مطلب را تا انتها بخوانید.

پنج تمرین آسان برای تسکین درد سیاتیک + تصویر
پنجشنبه, 07 فروردین 1399, 12:25 | ورزش و نرمش
پنج تمرین آسان برای تسکین درد سیاتیک + تصویر

سیاتیک یک بیماری نیست، بلکه مجموعه ای از علائم و نشانه‌هاست و از مشکلات احتمالی فراوانی در ران، لگن و یا کمر شما حکایت دارد. اگر سیاتیک دارید ممکن است دردی را تجربه کنید که از میان ران‌ها عبور می‌کند و از پشت پا به سمت پایین حرکت می‌کند.

با هفت دقیقه ورزش به وزن ایده‌آل برسید + تصویر
جمعه, 01 فروردین 1399, 00:19 | ورزش و نرمش
با هفت دقیقه ورزش به وزن ایده‌آل برسید + تصویر

اگر شما تا­ به­ حال چندین بار به خود قول داده‌­اید که به محض پیدا کردن فرصت کافی به وزن ایده­‌آ‌‌ل برگردید، هفت دقیقه تمرین­‌های ورزشی که در ادامه به شما معرفی می­‌شوند راه‌حل مشکل شماست. این هفت تمرین، کوتاه و ساده است که برای انجام آن‌ها فقط از وزن بدن استفاده می‌شود.

آموزش گرم کردن بدن پیش از ورزش کردن به همراه تصاویر
جمعه, 01 فروردین 1399, 00:17 | ورزش و نرمش
آموزش گرم کردن بدن پیش از ورزش کردن به همراه تصاویر

قبل از ورزش به طور صحیح بدن خود را گرم کنید تا از آسیب‌دیدگی جلوگیری کرده و تمرینات تاثیر بهتری داشته باشند.