search

ورزش و نرمش

row view buttoncolumn view button
ورزش در بارداری و اصولی که باید بدانید + تصاویر
دوشنبه 26 مهر 1400 23:19 | ورزش و نرمش
ورزش در بارداری و اصولی که باید بدانید + تصاویر

ممکن است بعضی از زنان با شروع دوران بارداری و تغییرات احساسی و فیزیکی که در طول آن رخ می‌دهد، به داشتن تحرک بدنی و ورزش در بارداری بی‌توجهی کنند. ممکن است خیلی از آن‌ها ورزش در بارداری را برای جنین خطرناک بدانند. اما واقعیت این است که تحقیقات ثابت کرده که ورزش در بارداری نتیجه‌ی بسیار مثبتی بر سلامتی مادر و جنین دارد. پس ما در این متن به سراغ ورزش در دوران بارداری رفته‌ایم.

موثرترین و بهترین نرمش های بارداری کدامند
شنبه 03 مهر 1400 22:25 | ورزش و نرمش
موثرترین و بهترین نرمش های بارداری کدامند

برخلاف باور عده‌ای تحرک و انجام حرکات سبک ورزشی در دوران بارداری به جنین آسیب نمی‌زند و باعث سلامت مادر و زایمانی آسان‌تر می‌شود. در دوران باردای، تحرک کم ممکن است باعث افزایش فشار خون و دردهای شکم، کمر، پا و ستون فقرات شود. برخی از نرمش‌های سبک در دوران بارداری می‌توانند به کاهش دردها در پشت، کمر، ران‌ها و شکم کمک کنند و ماهیچه و عضلات تحلیل رفته را تقویت نمایند. همچنین نرمش‌ های بارداری باعث آسان‌تر شدن زایمان طبیعی می‌شود و بدن را برای وضع حمل آماده می‌کند.

توجه به تاثیر ورزش بر رژیم غذایی ، راز لاغری و تناسب اندام
سه شنبه 30 شهریور 1400 14:16 | رژیم لاغری
توجه به تاثیر ورزش بر رژیم غذایی ، راز لاغری و تناسب اندام

در حالی‌که اطلاعات و توصیه‌های زیادی درباره چگونگی به حداکثر رساندن تاثیر تغذیه سالم وجود دارد، مقالات زیادی هم هستند که درباره تاثیر ورزش بر رژیم غذایی توضیحات دقیقی ارائه داده‌اند. رژیم غذایی و ورزش متمم و مکمل یکدیگر هستند. در واقع، اضافه‌کردن فعالیت فیزیکی به زندگی روزمره‌ می‌تواند بیش از تغییر آنچه که می خورید، عمل کند. مطالعات نشان تاثیر ورزش بر رژیم غذایی بیش از چیزی است که پیش از این تصور می‌شد.

ورزش برای عضله سازی + ۷ تمرین ورزشی
دوشنبه 29 شهریور 1400 22:30 | ورزش و نرمش
ورزش برای عضله سازی + ۷ تمرین ورزشی

هنگامی که درباره عضله سازی و تقویت ماهیچه ها می گوییم، بدون شک، ورزش اولین چیزی است که به ذهن ما می‌اید. اما باید بدانید انجام ورزش برای عضله سازی اصولی دارد که باید به خوبی آنها را بشناسید و رعایت کنید.

۹ تمرین آسان و موثر برای عضله سازی در خانه
شنبه 27 شهریور 1400 16:54 | ورزش و نرمش
۹ تمرین آسان و موثر برای عضله سازی در خانه

اگر امکان رفتن به باشگاه های ورزشی را ندارید و به دلیل شیوع بیماری کررنا یا زمان کم نمی‌توانید خارج از منزل ورزش کنید، ما به شما عضله سازی در خانه را پیشنهاد می‌دهیم. در این مقاله تمریناتی را معرفی می کنیم که می‌توانید با هر سطح از آمادگی جسمانی انجام دهید.

آیا اصول ورزش قدرتی و ورزش استقامتی را می‌دانید؟!
دوشنبه 22 شهریور 1400 21:03 | ورزش و نرمش
آیا اصول ورزش قدرتی و ورزش استقامتی را می‌دانید؟!

ورزش قدرتی استقامتی یکی از انواع تمرینات ورزشی است که با وزن بدن مانند یوگا یا پیلاتس یا وزنه همجون تمرینات بدنسازی انجام می‌شود. انجام این نوع از تمرینات ورزشی، نیازمند شناخت اصولی است که بایستی بشناسید و رعایت کنید. مشورت از مربی می‌تواند به شما کمک کننده باشد.

بهترین حرکت‌های یوگا برای افسردگی + آموزش تصویری حرکات یوگا
پنجشنبه 14 مرداد 1400 23:54 | موفقیت فردی
بهترین حرکت‌های یوگا برای افسردگی + آموزش تصویری حرکات یوگا

افسردگی انواع مختلفی دارد و افراد ممکن است به یکی از انواع افسردگی مبتلا شود، اما روش‌های درمانی مختلفی برای درمان این بیماری وجود دارد. ​​​​​​​درمان افسردگی ممکن است پیچیده و نیازمند درمان‌های دارویی و تغییر در سبک زندگی باشد. یکی از بهترین و بی‌خطرترین روش‌ها انجام تمرینات یوگا برای افسردگی است. در این مطلب درباره تاثیر یوگا بر افسردگی بیشتر می‌خوانید و با آموزش یوگا برای رفع افسردگی آشنا می‌شوید.

لاغر کردن ران با ورزش - معرفی حركات ورزشی برای آب كردن ران
دوشنبه 31 خرداد 1400 13:48 | ورزش و نرمش
لاغر کردن ران با ورزش - معرفی حركات ورزشی برای آب كردن ران

وجود توده چربی برای حفاظت از بدن و سایر موارد لازم و حیاتی است. اما این چربی جمع شده در برخی از نقاط بدن مانند باسن و ران‌ باعث برهم خوردن تناسب اندام و ایجاد ظاهر نامطلوب می‌شود. خصوصیات ژنتیکی و جنسیتی نیز در این تجمع چربی بی‌تاثیر نیست. بیشتر چربی بدن زنان در ناحیه ران و باسن ذخیره می‌شود و اگر مراقبت‌های لازم غذایی و ورزشی به عمل نیاید تناسب اندام به خطر خواهد افتاد. در این مقاله قصد داریم تا درباره لاغر کردن ران با ورزش با شما صحبت کنیم. حرکات ورزشی معرفی شده با کمترین امکانات و در منزل قابل انجام هستند و در صورت پیگیری مستمر نتایج بسیاری خوبی از خود به‌جای خواهند گذاشت.

سرد کردن بعد از ورزش را جدی بگیرید! + تصاویر آموزشی
جمعه 28 خرداد 1400 23:40 | ورزش و نرمش
سرد کردن بعد از ورزش را جدی بگیرید! + تصاویر آموزشی

ورزش کردن سه مرحله مهم دارد؛ گرم کردن بدن، انجام تمرینات ورزشی و سرد کردن بدن بعد از ورزش. ورزشکاران حرفه‌ای هر سه مرحله را با دقت و وسواس زیادی انجام می‌دهند، زیرا بی‌توجهی به هر کدام از این مراحل آسیب‌زننده هستند. به دلیل اهمیت و حساسیت این موضوع، هر سه مرحله را مجزا توضیح داده‌ایم که با رجوع به صفحات سبک زندگی می‌توانید درباره گرم کردن بدن قبل از ورزش و همچنی انواع تمرینات ورزشی بخوانید. در این مطلب نیز به طور مجزا درباره سرد کردن بعد از ورزش و معرفی چند تمرین برای‌تان نوشته‌ایم.

معرفی ۷ ورزش برای چاق شدن ران و پایین تنه + تصاویر
سه شنبه 25 خرداد 1400 16:48 | ورزش و نرمش
معرفی ۷ ورزش برای چاق شدن ران و پایین تنه + تصاویر

ما روزانه توسط تصاویر بدنی ایده‌آل و بی‌نقص موجود در فیلم‌ها، سریال‌ها و تبلیغات یا حتی در فضای مجازی بمب باران می‌شویم. این تصاویر از آدم‌ها ـ زن و مرد ـ به ما می‌گویند چگونه باید باشیم تا زیبا و خوشتیپ به نظر برسیم. یکی از معیارهای این ایده‌آل بدنی، داشتن پایین تنه چاق و خوش فرم است؛ معیاری که شاید برای خیلی از ما بدون صرف هزینه و انجام عمل‌های زیبایی میسر نمی‌شود. برخی از ما برای داشتن اعتماد به نفس بالاتر یا بهره‌مندی از زیبایی تن به این عمل‌های جراحی می‌دهیم. عده‌ای دیگر به دنبال راه‌های طبیعی چاق شدن ران‌ها و پایین تنه می‌رویم. گفته می‌شود یکی از راه‌های کارآمد برای چاق شدن ران، ورزش است. هدف ما در این مقاله این است که صحت این ادعا را بررسی کنیم و در صورت درست بودن آن، چندین ورزش برای چاق شدن ران، چاقی پاها و پایین تنه به شما معرفی کنیم.

آموزش گرم کردن بدن پیش از ورزش کردن + تصاویر
یکشنبه 16 خرداد 1400 00:21 | ورزش و نرمش
آموزش گرم کردن بدن پیش از ورزش کردن + تصاویر

اگر نمی دانید که چگونه در خانه نرزش کنیدم یکی از مهم‌ترین اقدامات، گرم کردن بدن پیش از ورزش کردن است. بدون انجام این تمرینات ممکن است به بدنتان آسیب بزنید. پس با خواندن این مطلب، تمرینات مناسب برای گرم کردن بدن را بشناسید.

معرفی بهترین حرکات شکم و پهلو برای چربی سوزی
یکشنبه 16 خرداد 1400 00:00 | ورزش و نرمش
معرفی بهترین حرکات شکم و پهلو برای چربی سوزی

شاید با خود فکر کنید همین که میزان کالری دریافتی را کاهش داده، رژیم بگیرید و خود را از خوردن بعضی از مواد غذایی منع کنید باعث لاغری می‌شود. غذایی که می‌خورید قطعا در روند کاهش وزن موثر است اما همه چیز نیست. تمام متخصصان تغذیه در کنار پیروی از یک رژیم غذایی سالم انجام فعالیت‌های ورزشی را نیز برای لاغری و کاهش وزن ضروری می‌دانند. با ما همراه باشید تا بهترین حرکات شکم و پهلو را برای از بین بردن چربی‌های این ناحیه به شما معرفی کنیم.

فواید پیاده روی - همه چیز در مورد پیاده روی؛ مزایا، آموزش و کفش مناسب
چهارشنبه 20 اسفند 1399 21:59 | ورزش و نرمش
فواید پیاده روی - همه چیز در مورد پیاده روی؛ مزایا، آموزش و کفش مناسب

شاید تصور کنید که پیاده‌روی نیاز به آموزش ندارد، اما این یک باور غلط است. ورزش پیاده‌ روی هم مانند هر فعالیت ورزشی دیگری احتیاج به آموزش دارد. به اضافه اینکه ممکن است پیاده‌روی را به صورت صحیح انجام ندهید و آن اندازه که لازم است از پیاده‌روی خود بهره مورد نظر را نگیرید. با خواندن این مطلب و اطلاع از فواید پیاده روی صحیح آن را به سادگی در برنامه روزانه خود گنجانده و بدنی سالم‌تر داشته باشید.

۱۵ ایده کاربردی برای بازی های ورزشی کودکان در خانه
سه شنبه 19 اسفند 1399 21:21 | ورزش و نرمش
۱۵ ایده کاربردی برای بازی های ورزشی کودکان در خانه

در دوره‌ای که اکثر کودکان با دسترسی به رایانه و تلفن‌های همراه هوشمند به بازی‌های کامپیوتری روی آورده‌اند و بازی‌های پر جنب و جوش به تدریج حذف می‌شوند، داشتن برنامه‌ای ثابت برای فعالیت و بازی های ورزشی کودکان، می‌تواند تغییرات مثبت فراوانی را برای ما و کودکمان به دنبال داشته باشد. ما در این مطلب تعدادی از ایده‌های کاربردی و آسان برای بازی‌های ورزشی در خانه برای کودکان را برای شما آورده‌ایم.

ورزش کودکان دبستانی - نکات مهمی که مربیان در بازی و ورزش کودکان باید بدانند
دوشنبه 18 اسفند 1399 21:30 | ورزش و نرمش
ورزش کودکان دبستانی - نکات مهمی که مربیان در بازی و ورزش کودکان باید بدانند

ورزش کودکان دبستانی اصولی دارد که عدم توجه به این نکات ممکن است باعث دل‌زدگی و دلسردی کودکان از ورزش کردن شود. فراموش نکنیم که کودکان عاشق بازی کردن هستند و اگر ورزش را نیز همچوپن بازی و سرگرمی ببینند با اشتیاق بیشتری به انجام آن مایل خواهند بود. والدین و مربی‌ها باید با بایدها و نبایدهای ورزش کودکان دبستانی آشنا باشند و شرایطی را فراهم کنند تا کودک به انجام ورزش تشویق شود. در ادامه نکات مهم پیرامون ورزش کودکان دبستانی را مرور می‌کنیم.

معرفی بهترین حرکات ورزشی برای کودکان دبستانی
یکشنبه 17 اسفند 1399 22:00 | ورزش و نرمش
معرفی بهترین حرکات ورزشی برای کودکان دبستانی

انجام بهترین حرکات ورزشی برای کودکان دبستانی می‌تواند نقش موثری در سلامت کودک داشته باشد. اگر هر روز صبح، کودکتان را به انجام ورزش و بازی تشویق کنید، علاوه بر اینکه فرهنگ سالم و عادات سالمی را در او نهادینه کرده، کودک را برای ادامه روز و مدرسه و یادگیری آماده می‌کنید. کودکانی که صبح خود را با ورزش آغاز می‌کنند، نشاط بیشتر دارند و در انجام وظایف خود بهتر عمل می‌کنند. در این مطلب به بررسی این موضوع می‌پردازیم و چندین ورزش کودکان دبستانی را برای نشاط صبحگاهی فرزندتان معرفی می‌کنیم. پس تا انتهای مطلب با ما باشید.

درمان چاقی کودکان با ورزش + معرفی چند تمرین ورزشی
شنبه 16 اسفند 1399 13:40 | ورزش و نرمش
درمان چاقی کودکان با ورزش + معرفی چند تمرین ورزشی

درمان چاقی کودکان با ورزش راهی مناسب برای کاهش وزن در کودکان است. برخی از والدین با دیدن اضافه وزن کودکشان، به شدت نگران می‌شوند و بدون مشورت با پزشک و متخصص تغذیه، انواع رژیم‌های غذایی سخت را برای کودک در نظر می‌گیرند. اما توصیه ما به شما این است که در قدم اول، در جست و جوی ورزش برای کودکان چاق باشید و در کنار آن سعی کنید رژیم غذایی سالم برای لاغر شدن کودک را در نظر بگیرید. با این دو قدم ساده، علاوه بر حفظ سلامت کودک، سبک زندگی سالم را نیز در او نیز تقویت کرده‌اید. مطمئن باشید با خواندن این مطلب و دنبال کردن پیشنهادات ما، دیگر هرگز به سراغ گزینه‌های ناسالم نمی‌روید.

ورزش بعد از زایمان + تمرینات پیشنهادی برای لاغری بعد از زایمان
پنجشنبه 14 اسفند 1399 22:06 | ورزش و نرمش
ورزش بعد از زایمان + تمرینات پیشنهادی برای لاغری بعد از زایمان

ورزش بعد از زایمان اهمیت فراوانی دارد؛ زیرا علاوه بر لاغر شدن، برای مقابله با بیماری‌های بعد از زایمان به خصوص افسردگی، انجام تمرینات ورزشی می‌تواند بسیار مفید باشد. در این مقاله می‌توانید درباره بایدها و نبایدهای ورزش کردن بعد از زایمان بیشتر بخوانید و تمرینات پیشنهادی ما را انجام دهید. پس تا انتهای مطلب ما را همراهی کنید و با تمرینات ورزشی برای لاغری بعد از زایمان آشنا شوید.

تمرینات تنفسی برای کرونا و تقویت ریه ها
چهارشنبه 13 اسفند 1399 21:43 | درمان و بیماری
تمرینات تنفسی برای کرونا و تقویت ریه ها

تمرینات تنفسی برای کرونا می‌تواند در بهبود عملکرد ریه‌ها موثر باشد. از آنجایی که فعالیت روزمره منظم به شما کمک می‌کند تا از ریه‌های خود با ظرفیت کامل استفاده کنید، بنابراین باید ریه‌ها را با فعالیت شدیدتر به چالش کشید. تمرینات ریوی روش‌هایی را برای کمک به ریه‌های شما در کنترل کارایی جریان هوا و اکسیژن فراهم می‌کنند. در ادامه مروری کوتاه در مورد نحوه عملکرد ریه‌ها آورده می‌شود و سپس با چند روش آسان برای بهبود سلامت ریه آشنا می‌شوید. البته به پاسخ این سؤال که تقویت ریه با تمرینات تنفسی، تا چه حد ما را در برابر کرونا محافظت می‌کنند نیز می‌رسید.

افزایش قد بزرگسالان با اصلاح فرم بدن + تمرینات ورزشی
دوشنبه 11 اسفند 1399 22:05 | ورزش و نرمش
افزایش قد بزرگسالان با اصلاح فرم بدن + تمرینات ورزشی

وضعیت بد بدن ممکن است باعث شود کوتاه‌تر از حالت واقعی به نظر برسید و با گذشت زمان، افتادن یا خم شدن نیز می‌تواند بر قد واقعی شما تاثیر بگذارد. ایستادن و نشستن اصولی نه تنها باعث بلندتر به نظر رسیدن افراد می‌شود، بلکه به جلوگیری از سردرد و کمردرد که اغلب همراه با خم شدن است کمک می‌کند. یکی از راه‌های موثر برای افزایش قد در بزرگسالی، انجام متناوب تمرینات ورزشی است. در ادامه این مطلب می‌توانید درباره افزایش قد بزرگسالان با اصلاح فرم بدن بیشتر بخوانید و با حرکات کششی برای افزایش قد بزرگسالان آشنا شوید.

ورزش کودک - اهمیت ورزش برای کودکان
شنبه 09 اسفند 1399 22:10 | ورزش و نرمش
ورزش کودک - اهمیت ورزش برای کودکان

ورزش کودک نقش مهمی در رشد، تقویت سیستم ایمنی بدن و در نهایت سلامت کودک ایفا می‌کند. از زمان بارداری مادر و ورزش در دوران بارداری، کودک با ورزش آشنا می‌شود. با ادامه فعالیت‌های ورزشی توسط والدین و همچنین کودک، سلامت کودک تضمین می‌شود و کودک رشد بهتری خواهد داشت. در ادامه این مطلب به ضرورت ورزش کودک و اهمیت آن بیشتر می‌پردازیم و ارتباط ورزش و سلامتی کودکان را بررسی می‌کنیم.

ورزش در محل کار - ۱۱ تمرین کاربردی برای پشت میز نشین‌ها
جمعه 08 اسفند 1399 23:21 | ورزش و نرمش
ورزش در محل کار - ۱۱ تمرین کاربردی برای پشت میز نشین‌ها

می‌دانیم ورزش علاوه بر سالم نگه‌داشتن بدن، می‌تواند سطح ترشح اندورفین را افزایش داده و مشکلات ناشی استرس را بهبود ببخشد. اما کار کردن، شش روز هفته و پشت میز نشینی برای اکثر آقایان و بانوان، در کنار مسئولیت‌های خانه و خانواده وقتی برای ورزش باقی نمی‌گذارد. بد نیست برای بهره بردن از این مزایا، به ورزش در محل کار نیز فکر کنید. در این مقاله ورزش پشت ميز كار را به شما معرفی می‌کنیم. این تمرینات ساده، اما موثر هستند و بدون اینکه حتی نیازی به بلند شدن از روی صندلی داشته باشید، می‌توانید انجام دهید.

34 تمرین خانگی در دوران کرونا + تصاویر
یکشنبه 08 تیر 1399 23:51 | ورزش و نرمش
34 تمرین خانگی در دوران کرونا + تصاویر

فاصله‌گذاری اجتماعی، بسته بودن باشگاه‌ها و قرنطینه خانگی به دلیل شیوع بیماری کرونا، باعث شده است تا بسیاری از افراد در خانه مانده و وقت خود را صرف تماشای تلویزیون و یا خواندن کتاب کنند. کم‌تحرکی و نداشتن فعالیت بدنی علاوه بر اضافه‌وزن، ممکن است بر سیستم ایمنی افراد نیز آثار منفی داشته باشد. ما در این مقاله تمرینات خانگی دوران کرونا را به شما معرفی کرده و شیوه‌ی انجام آن‌ها را به شما شرح می‌دهیم.

نکات مهم درباره ورزش خارج از خانه در دوران کرونا
شنبه 24 خرداد 1399 11:18 | ورزش و نرمش
نکات مهم درباره ورزش خارج از خانه در دوران کرونا

ورزش در دوران کرونا که افراد متحمل فشار روانی و استرس زیادی هستند، راهی برای بهبود روحیه محسوب می‌شود. با این حال، در شرایط اپیدمی کرونا، انجام این کار مشکلات متعددی در پی دارد. در این مدت، شیوع ویروس کرونا، اغلب مراکز ورزشی و باشگاه‌های بدنسازی را برای زمانی طولانی به تعطیلی کشانده و با وجود گسترش این ویروس، کمتر کسی به حضور در مکان‌ها و سالن‌های دربسته و پر ازدحام ورزشی تمایل دارد. اما ورزش را نمی‌توان ترک کرد، برای همین چند توصیه داریم که چگونه ورزش را در این شرایط ادامه دهید.

۷ تمرین ساده برای تقویت عضلات و فرم دهی باسن در خانه + تصاویر آموزشی
یکشنبه 11 خرداد 1399 17:56 | ورزش و نرمش
۷ تمرین ساده برای تقویت عضلات و فرم دهی باسن در خانه + تصاویر آموزشی

اگر عضلات باسن شما می‌توانند وزن بسیار زیادی را تحمل کنند؛ احتمالا به همین خاطر است که وقتی به وزنه‌ دسترسی دارید، تنها به چالش کشیدن این عضلات فکر می‌کنید. اما زمان‌هایی که در خانه هستید و وقت کافی برای رفتن به باشگاه ورزشی ندارید، چه؟ ما در ادامه راه‌حل برای تقویت عضلات و فرم دهی باسن در خانه ارائه داده‌ایم.

تمرین برای فرم‌دهی و تقویت عضلات شکم در مردان + تصاویر
شنبه 27 اردیبهشت 1399 14:22 | ورزش و نرمش
تمرین برای فرم‌دهی و تقویت عضلات شکم در مردان + تصاویر

تناسب اندام بدون داشتن عضلات شکمی خوش‌فرم معنا ندارد. چربی‌های انباشته دور شکم مانع از آن می‌شود تا اندام متناسب و خوش فرمی داشته باشیم. از این رو، این حرکات به ما کمک می‌کنند تا بدون انجام ورزش‌های سخت در باشگاه‌های بدنسازی برای تقویت عضلات شکم خود تمرین کنیم. همچنین، کاهش سایز کمر، خطر بیمار‌ی‌­های قلبی و دیابت را کمتر می­‌کند.

تمریناتی برای لاغری باسن
سه شنبه 23 اردیبهشت 1399 13:40 | تناسب اندام
تمریناتی برای لاغری باسن

اگرچه بیشتر افراد تلاش خود را بر داشتن شکمی صاف‌تر متمرکز می‌کنند، اما به نظر می‌رسد بعضی از افراد هر چیزی که می‌خورند، مستقیما به سمت ران‌هایشان می‌رود. اگر شما هم این مشکل را دارید، جای نگرانی نیست؛ با انتخاب‌های هوشمندانه در نوع تغذیه و انجام تعداد مناسبی تمرینات قلبی عروقی برای سوزاندن چربی اضافی، پایین تنه لاغری خواهید داشت. همه آنچه که نیاز دارید لباس ورزشی، کمی فضا و این راهنمای تمرینی است.

۱۱ ورزش برای سالمندان که می‌توانند هر روز انجام دهند
یکشنبه 14 اردیبهشت 1399 12:28 | ورزش و نرمش
۱۱ ورزش برای سالمندان که می‌توانند هر روز انجام دهند

در هر سنی، فعال بودن فرد می‌تواند به بهتر شدن روحیه و نوع نگاه او به زندگی تاثیر بگذارد. داشتن یک شیوه زندگی فعال و ورزش برای سالمندان مهم است، زیرا فعالیت بدنی منظم می‌تواند به جلوگیری از بیماری‌های قلبی، دیابت و برخی از سرطان‌ها کمک کند.

ورزش‌های هوازی راهی برای توقف روند پیری؟
دوشنبه 18 فروردین 1399 15:48 | ورزش و نرمش
ورزش‌های هوازی راهی برای توقف روند پیری؟

نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد دویدن در معکوس‌کردن علائم پیری از تمرینات وزنه‌ای و سنگین بهتر است. نتایجی که می‌تواند بر سبک زندگی افراد میانسال و مسن تاثیر بگذارد.

پنج تمرین برای کاهش قوز کمر ناشی از نشستن زیاد
پنجشنبه 07 فروردین 1399 12:39 | ورزش و نرمش
پنج تمرین برای کاهش قوز کمر ناشی از نشستن زیاد

آیا شما روی صندلی محل کارتان خم می‌شوید؟ آیا به تازگی متوجه خمیدگی شانه‌هایتان به سمت جلو شده‌اید؟ پس از ساعت‌ها پشت میز نشستن و کار کردن در یک روز، زمانی که می‌ایستید آیا فکر می‌کنید بدنتان خمیده شده و حالت قوز دارد؟ اگر جواب شما به این پرسش‌ها «بله» است، از جمله افرادی هستید که قوز کمر دارد. به عبارت دیگر ، شما به شکل گوژپشت (با کمری خمیده) دیده خواهید شد و همچنین ممکن است در نواحی گردن، کمر، بازوها و حتی پاها احساس در داشته باشید.

مزایای حرکت پروانه و روش انجام آن
پنجشنبه 07 فروردین 1399 12:26 | ورزش و نرمش
مزایای حرکت پروانه و روش انجام آن

همه ما با حرکت پروانه آشنا هستیم و با شنیدن نام آن به یاد ورزش صبحگاهی دوران دبستان و شور و نشاط آن دوران می‌افتیم. اگرچه آن روزها برای نشاط صبحگاهی این ورزش را انجام می‌دادیم، اما می‌دانیم که ورزش پروانه، با وجود آسانی، فواید بسیاری برای تناسب اندام و سلامت ماهیچه‌های بدن دارد. انجام ده دقیقه حرکت ورزشی پروانه، علاوه بر افزایش انرژی و نشاط، ۹۴ کالری می‌سوزاند و در چربی‌سوزی و تناسب اندام موثر است. برای یادگیری فواید حرکت پروانه و نحوه صحیح انجام آن، این مطلب را تا انتها بخوانید.

پنج تمرین آسان برای تسکین درد سیاتیک + تصویر
پنجشنبه 07 فروردین 1399 12:25 | ورزش و نرمش
پنج تمرین آسان برای تسکین درد سیاتیک + تصویر

سیاتیک یک بیماری نیست، بلکه مجموعه ای از علائم و نشانه‌هاست و از مشکلات احتمالی فراوانی در ران، لگن و یا کمر شما حکایت دارد. اگر سیاتیک دارید ممکن است دردی را تجربه کنید که از میان ران‌ها عبور می‌کند و از پشت پا به سمت پایین حرکت می‌کند.

با هفت دقیقه ورزش به وزن ایده‌آل برسید + تصویر
جمعه 01 فروردین 1399 00:19 | ورزش و نرمش
با هفت دقیقه ورزش به وزن ایده‌آل برسید + تصویر

اگر شما تا­ به­ حال چندین بار به خود قول داده‌­اید که به محض پیدا کردن فرصت کافی به وزن ایده­‌آ‌‌ل برگردید، هفت دقیقه تمرین­‌های ورزشی که در ادامه به شما معرفی می­‌شوند راه‌حل مشکل شماست. این هفت تمرین، کوتاه و ساده است که برای انجام آن‌ها فقط از وزن بدن استفاده می‌شود.

ورزش در بارداری و اصولی که باید بدانید + تصاویر
دوشنبه 26 مهر 1400 23:19 | ورزش و نرمش
ورزش در بارداری و اصولی که باید بدانید + تصاویر

ممکن است بعضی از زنان با شروع دوران بارداری و تغییرات احساسی و فیزیکی که در طول آن رخ می‌دهد، به داشتن تحرک بدنی و ورزش در بارداری بی‌توجهی کنند. ممکن است خیلی از آن‌ها ورزش در بارداری را برای جنین خطرناک بدانند. اما واقعیت این است که تحقیقات ثابت کرده که ورزش در بارداری نتیجه‌ی بسیار مثبتی بر سلامتی مادر و جنین دارد. پس ما در این متن به سراغ ورزش در دوران بارداری رفته‌ایم.

موثرترین و بهترین نرمش های بارداری کدامند
شنبه 03 مهر 1400 22:25 | ورزش و نرمش
موثرترین و بهترین نرمش های بارداری کدامند

برخلاف باور عده‌ای تحرک و انجام حرکات سبک ورزشی در دوران بارداری به جنین آسیب نمی‌زند و باعث سلامت مادر و زایمانی آسان‌تر می‌شود. در دوران باردای، تحرک کم ممکن است باعث افزایش فشار خون و دردهای شکم، کمر، پا و ستون فقرات شود. برخی از نرمش‌های سبک در دوران بارداری می‌توانند به کاهش دردها در پشت، کمر، ران‌ها و شکم کمک کنند و ماهیچه و عضلات تحلیل رفته را تقویت نمایند. همچنین نرمش‌ های بارداری باعث آسان‌تر شدن زایمان طبیعی می‌شود و بدن را برای وضع حمل آماده می‌کند.

توجه به تاثیر ورزش بر رژیم غذایی ، راز لاغری و تناسب اندام
سه شنبه 30 شهریور 1400 14:16 | رژیم لاغری
توجه به تاثیر ورزش بر رژیم غذایی ، راز لاغری و تناسب اندام

در حالی‌که اطلاعات و توصیه‌های زیادی درباره چگونگی به حداکثر رساندن تاثیر تغذیه سالم وجود دارد، مقالات زیادی هم هستند که درباره تاثیر ورزش بر رژیم غذایی توضیحات دقیقی ارائه داده‌اند. رژیم غذایی و ورزش متمم و مکمل یکدیگر هستند. در واقع، اضافه‌کردن فعالیت فیزیکی به زندگی روزمره‌ می‌تواند بیش از تغییر آنچه که می خورید، عمل کند. مطالعات نشان تاثیر ورزش بر رژیم غذایی بیش از چیزی است که پیش از این تصور می‌شد.

ورزش برای عضله سازی + ۷ تمرین ورزشی
دوشنبه 29 شهریور 1400 22:30 | ورزش و نرمش
ورزش برای عضله سازی + ۷ تمرین ورزشی

هنگامی که درباره عضله سازی و تقویت ماهیچه ها می گوییم، بدون شک، ورزش اولین چیزی است که به ذهن ما می‌اید. اما باید بدانید انجام ورزش برای عضله سازی اصولی دارد که باید به خوبی آنها را بشناسید و رعایت کنید.

۹ تمرین آسان و موثر برای عضله سازی در خانه
شنبه 27 شهریور 1400 16:54 | ورزش و نرمش
۹ تمرین آسان و موثر برای عضله سازی در خانه

اگر امکان رفتن به باشگاه های ورزشی را ندارید و به دلیل شیوع بیماری کررنا یا زمان کم نمی‌توانید خارج از منزل ورزش کنید، ما به شما عضله سازی در خانه را پیشنهاد می‌دهیم. در این مقاله تمریناتی را معرفی می کنیم که می‌توانید با هر سطح از آمادگی جسمانی انجام دهید.

آیا اصول ورزش قدرتی و ورزش استقامتی را می‌دانید؟!
دوشنبه 22 شهریور 1400 21:03 | ورزش و نرمش
آیا اصول ورزش قدرتی و ورزش استقامتی را می‌دانید؟!

ورزش قدرتی استقامتی یکی از انواع تمرینات ورزشی است که با وزن بدن مانند یوگا یا پیلاتس یا وزنه همجون تمرینات بدنسازی انجام می‌شود. انجام این نوع از تمرینات ورزشی، نیازمند شناخت اصولی است که بایستی بشناسید و رعایت کنید. مشورت از مربی می‌تواند به شما کمک کننده باشد.

بهترین حرکت‌های یوگا برای افسردگی + آموزش تصویری حرکات یوگا
پنجشنبه 14 مرداد 1400 23:54 | موفقیت فردی
بهترین حرکت‌های یوگا برای افسردگی + آموزش تصویری حرکات یوگا

افسردگی انواع مختلفی دارد و افراد ممکن است به یکی از انواع افسردگی مبتلا شود، اما روش‌های درمانی مختلفی برای درمان این بیماری وجود دارد. ​​​​​​​درمان افسردگی ممکن است پیچیده و نیازمند درمان‌های دارویی و تغییر در سبک زندگی باشد. یکی از بهترین و بی‌خطرترین روش‌ها انجام تمرینات یوگا برای افسردگی است. در این مطلب درباره تاثیر یوگا بر افسردگی بیشتر می‌خوانید و با آموزش یوگا برای رفع افسردگی آشنا می‌شوید.

لاغر کردن ران با ورزش - معرفی حركات ورزشی برای آب كردن ران
دوشنبه 31 خرداد 1400 13:48 | ورزش و نرمش
لاغر کردن ران با ورزش - معرفی حركات ورزشی برای آب كردن ران

وجود توده چربی برای حفاظت از بدن و سایر موارد لازم و حیاتی است. اما این چربی جمع شده در برخی از نقاط بدن مانند باسن و ران‌ باعث برهم خوردن تناسب اندام و ایجاد ظاهر نامطلوب می‌شود. خصوصیات ژنتیکی و جنسیتی نیز در این تجمع چربی بی‌تاثیر نیست. بیشتر چربی بدن زنان در ناحیه ران و باسن ذخیره می‌شود و اگر مراقبت‌های لازم غذایی و ورزشی به عمل نیاید تناسب اندام به خطر خواهد افتاد. در این مقاله قصد داریم تا درباره لاغر کردن ران با ورزش با شما صحبت کنیم. حرکات ورزشی معرفی شده با کمترین امکانات و در منزل قابل انجام هستند و در صورت پیگیری مستمر نتایج بسیاری خوبی از خود به‌جای خواهند گذاشت.

سرد کردن بعد از ورزش را جدی بگیرید! + تصاویر آموزشی
جمعه 28 خرداد 1400 23:40 | ورزش و نرمش
سرد کردن بعد از ورزش را جدی بگیرید! + تصاویر آموزشی

ورزش کردن سه مرحله مهم دارد؛ گرم کردن بدن، انجام تمرینات ورزشی و سرد کردن بدن بعد از ورزش. ورزشکاران حرفه‌ای هر سه مرحله را با دقت و وسواس زیادی انجام می‌دهند، زیرا بی‌توجهی به هر کدام از این مراحل آسیب‌زننده هستند. به دلیل اهمیت و حساسیت این موضوع، هر سه مرحله را مجزا توضیح داده‌ایم که با رجوع به صفحات سبک زندگی می‌توانید درباره گرم کردن بدن قبل از ورزش و همچنی انواع تمرینات ورزشی بخوانید. در این مطلب نیز به طور مجزا درباره سرد کردن بعد از ورزش و معرفی چند تمرین برای‌تان نوشته‌ایم.

معرفی ۷ ورزش برای چاق شدن ران و پایین تنه + تصاویر
سه شنبه 25 خرداد 1400 16:48 | ورزش و نرمش
معرفی ۷ ورزش برای چاق شدن ران و پایین تنه + تصاویر

ما روزانه توسط تصاویر بدنی ایده‌آل و بی‌نقص موجود در فیلم‌ها، سریال‌ها و تبلیغات یا حتی در فضای مجازی بمب باران می‌شویم. این تصاویر از آدم‌ها ـ زن و مرد ـ به ما می‌گویند چگونه باید باشیم تا زیبا و خوشتیپ به نظر برسیم. یکی از معیارهای این ایده‌آل بدنی، داشتن پایین تنه چاق و خوش فرم است؛ معیاری که شاید برای خیلی از ما بدون صرف هزینه و انجام عمل‌های زیبایی میسر نمی‌شود. برخی از ما برای داشتن اعتماد به نفس بالاتر یا بهره‌مندی از زیبایی تن به این عمل‌های جراحی می‌دهیم. عده‌ای دیگر به دنبال راه‌های طبیعی چاق شدن ران‌ها و پایین تنه می‌رویم. گفته می‌شود یکی از راه‌های کارآمد برای چاق شدن ران، ورزش است. هدف ما در این مقاله این است که صحت این ادعا را بررسی کنیم و در صورت درست بودن آن، چندین ورزش برای چاق شدن ران، چاقی پاها و پایین تنه به شما معرفی کنیم.

آموزش گرم کردن بدن پیش از ورزش کردن + تصاویر
یکشنبه 16 خرداد 1400 00:21 | ورزش و نرمش
آموزش گرم کردن بدن پیش از ورزش کردن + تصاویر

اگر نمی دانید که چگونه در خانه نرزش کنیدم یکی از مهم‌ترین اقدامات، گرم کردن بدن پیش از ورزش کردن است. بدون انجام این تمرینات ممکن است به بدنتان آسیب بزنید. پس با خواندن این مطلب، تمرینات مناسب برای گرم کردن بدن را بشناسید.

معرفی بهترین حرکات شکم و پهلو برای چربی سوزی
یکشنبه 16 خرداد 1400 00:00 | ورزش و نرمش
معرفی بهترین حرکات شکم و پهلو برای چربی سوزی

شاید با خود فکر کنید همین که میزان کالری دریافتی را کاهش داده، رژیم بگیرید و خود را از خوردن بعضی از مواد غذایی منع کنید باعث لاغری می‌شود. غذایی که می‌خورید قطعا در روند کاهش وزن موثر است اما همه چیز نیست. تمام متخصصان تغذیه در کنار پیروی از یک رژیم غذایی سالم انجام فعالیت‌های ورزشی را نیز برای لاغری و کاهش وزن ضروری می‌دانند. با ما همراه باشید تا بهترین حرکات شکم و پهلو را برای از بین بردن چربی‌های این ناحیه به شما معرفی کنیم.

فواید پیاده روی - همه چیز در مورد پیاده روی؛ مزایا، آموزش و کفش مناسب
چهارشنبه 20 اسفند 1399 21:59 | ورزش و نرمش
فواید پیاده روی - همه چیز در مورد پیاده روی؛ مزایا، آموزش و کفش مناسب

شاید تصور کنید که پیاده‌روی نیاز به آموزش ندارد، اما این یک باور غلط است. ورزش پیاده‌ روی هم مانند هر فعالیت ورزشی دیگری احتیاج به آموزش دارد. به اضافه اینکه ممکن است پیاده‌روی را به صورت صحیح انجام ندهید و آن اندازه که لازم است از پیاده‌روی خود بهره مورد نظر را نگیرید. با خواندن این مطلب و اطلاع از فواید پیاده روی صحیح آن را به سادگی در برنامه روزانه خود گنجانده و بدنی سالم‌تر داشته باشید.

۱۵ ایده کاربردی برای بازی های ورزشی کودکان در خانه
سه شنبه 19 اسفند 1399 21:21 | ورزش و نرمش
۱۵ ایده کاربردی برای بازی های ورزشی کودکان در خانه

در دوره‌ای که اکثر کودکان با دسترسی به رایانه و تلفن‌های همراه هوشمند به بازی‌های کامپیوتری روی آورده‌اند و بازی‌های پر جنب و جوش به تدریج حذف می‌شوند، داشتن برنامه‌ای ثابت برای فعالیت و بازی های ورزشی کودکان، می‌تواند تغییرات مثبت فراوانی را برای ما و کودکمان به دنبال داشته باشد. ما در این مطلب تعدادی از ایده‌های کاربردی و آسان برای بازی‌های ورزشی در خانه برای کودکان را برای شما آورده‌ایم.

ورزش کودکان دبستانی - نکات مهمی که مربیان در بازی و ورزش کودکان باید بدانند
دوشنبه 18 اسفند 1399 21:30 | ورزش و نرمش
ورزش کودکان دبستانی - نکات مهمی که مربیان در بازی و ورزش کودکان باید بدانند

ورزش کودکان دبستانی اصولی دارد که عدم توجه به این نکات ممکن است باعث دل‌زدگی و دلسردی کودکان از ورزش کردن شود. فراموش نکنیم که کودکان عاشق بازی کردن هستند و اگر ورزش را نیز همچوپن بازی و سرگرمی ببینند با اشتیاق بیشتری به انجام آن مایل خواهند بود. والدین و مربی‌ها باید با بایدها و نبایدهای ورزش کودکان دبستانی آشنا باشند و شرایطی را فراهم کنند تا کودک به انجام ورزش تشویق شود. در ادامه نکات مهم پیرامون ورزش کودکان دبستانی را مرور می‌کنیم.

معرفی بهترین حرکات ورزشی برای کودکان دبستانی
یکشنبه 17 اسفند 1399 22:00 | ورزش و نرمش
معرفی بهترین حرکات ورزشی برای کودکان دبستانی

انجام بهترین حرکات ورزشی برای کودکان دبستانی می‌تواند نقش موثری در سلامت کودک داشته باشد. اگر هر روز صبح، کودکتان را به انجام ورزش و بازی تشویق کنید، علاوه بر اینکه فرهنگ سالم و عادات سالمی را در او نهادینه کرده، کودک را برای ادامه روز و مدرسه و یادگیری آماده می‌کنید. کودکانی که صبح خود را با ورزش آغاز می‌کنند، نشاط بیشتر دارند و در انجام وظایف خود بهتر عمل می‌کنند. در این مطلب به بررسی این موضوع می‌پردازیم و چندین ورزش کودکان دبستانی را برای نشاط صبحگاهی فرزندتان معرفی می‌کنیم. پس تا انتهای مطلب با ما باشید.

درمان چاقی کودکان با ورزش + معرفی چند تمرین ورزشی
شنبه 16 اسفند 1399 13:40 | ورزش و نرمش
درمان چاقی کودکان با ورزش + معرفی چند تمرین ورزشی

درمان چاقی کودکان با ورزش راهی مناسب برای کاهش وزن در کودکان است. برخی از والدین با دیدن اضافه وزن کودکشان، به شدت نگران می‌شوند و بدون مشورت با پزشک و متخصص تغذیه، انواع رژیم‌های غذایی سخت را برای کودک در نظر می‌گیرند. اما توصیه ما به شما این است که در قدم اول، در جست و جوی ورزش برای کودکان چاق باشید و در کنار آن سعی کنید رژیم غذایی سالم برای لاغر شدن کودک را در نظر بگیرید. با این دو قدم ساده، علاوه بر حفظ سلامت کودک، سبک زندگی سالم را نیز در او نیز تقویت کرده‌اید. مطمئن باشید با خواندن این مطلب و دنبال کردن پیشنهادات ما، دیگر هرگز به سراغ گزینه‌های ناسالم نمی‌روید.

ورزش بعد از زایمان + تمرینات پیشنهادی برای لاغری بعد از زایمان
پنجشنبه 14 اسفند 1399 22:06 | ورزش و نرمش
ورزش بعد از زایمان + تمرینات پیشنهادی برای لاغری بعد از زایمان

ورزش بعد از زایمان اهمیت فراوانی دارد؛ زیرا علاوه بر لاغر شدن، برای مقابله با بیماری‌های بعد از زایمان به خصوص افسردگی، انجام تمرینات ورزشی می‌تواند بسیار مفید باشد. در این مقاله می‌توانید درباره بایدها و نبایدهای ورزش کردن بعد از زایمان بیشتر بخوانید و تمرینات پیشنهادی ما را انجام دهید. پس تا انتهای مطلب ما را همراهی کنید و با تمرینات ورزشی برای لاغری بعد از زایمان آشنا شوید.

تمرینات تنفسی برای کرونا و تقویت ریه ها
چهارشنبه 13 اسفند 1399 21:43 | درمان و بیماری
تمرینات تنفسی برای کرونا و تقویت ریه ها

تمرینات تنفسی برای کرونا می‌تواند در بهبود عملکرد ریه‌ها موثر باشد. از آنجایی که فعالیت روزمره منظم به شما کمک می‌کند تا از ریه‌های خود با ظرفیت کامل استفاده کنید، بنابراین باید ریه‌ها را با فعالیت شدیدتر به چالش کشید. تمرینات ریوی روش‌هایی را برای کمک به ریه‌های شما در کنترل کارایی جریان هوا و اکسیژن فراهم می‌کنند. در ادامه مروری کوتاه در مورد نحوه عملکرد ریه‌ها آورده می‌شود و سپس با چند روش آسان برای بهبود سلامت ریه آشنا می‌شوید. البته به پاسخ این سؤال که تقویت ریه با تمرینات تنفسی، تا چه حد ما را در برابر کرونا محافظت می‌کنند نیز می‌رسید.

افزایش قد بزرگسالان با اصلاح فرم بدن + تمرینات ورزشی
دوشنبه 11 اسفند 1399 22:05 | ورزش و نرمش
افزایش قد بزرگسالان با اصلاح فرم بدن + تمرینات ورزشی

وضعیت بد بدن ممکن است باعث شود کوتاه‌تر از حالت واقعی به نظر برسید و با گذشت زمان، افتادن یا خم شدن نیز می‌تواند بر قد واقعی شما تاثیر بگذارد. ایستادن و نشستن اصولی نه تنها باعث بلندتر به نظر رسیدن افراد می‌شود، بلکه به جلوگیری از سردرد و کمردرد که اغلب همراه با خم شدن است کمک می‌کند. یکی از راه‌های موثر برای افزایش قد در بزرگسالی، انجام متناوب تمرینات ورزشی است. در ادامه این مطلب می‌توانید درباره افزایش قد بزرگسالان با اصلاح فرم بدن بیشتر بخوانید و با حرکات کششی برای افزایش قد بزرگسالان آشنا شوید.

ورزش کودک - اهمیت ورزش برای کودکان
شنبه 09 اسفند 1399 22:10 | ورزش و نرمش
ورزش کودک - اهمیت ورزش برای کودکان

ورزش کودک نقش مهمی در رشد، تقویت سیستم ایمنی بدن و در نهایت سلامت کودک ایفا می‌کند. از زمان بارداری مادر و ورزش در دوران بارداری، کودک با ورزش آشنا می‌شود. با ادامه فعالیت‌های ورزشی توسط والدین و همچنین کودک، سلامت کودک تضمین می‌شود و کودک رشد بهتری خواهد داشت. در ادامه این مطلب به ضرورت ورزش کودک و اهمیت آن بیشتر می‌پردازیم و ارتباط ورزش و سلامتی کودکان را بررسی می‌کنیم.

ورزش در محل کار - ۱۱ تمرین کاربردی برای پشت میز نشین‌ها
جمعه 08 اسفند 1399 23:21 | ورزش و نرمش
ورزش در محل کار - ۱۱ تمرین کاربردی برای پشت میز نشین‌ها

می‌دانیم ورزش علاوه بر سالم نگه‌داشتن بدن، می‌تواند سطح ترشح اندورفین را افزایش داده و مشکلات ناشی استرس را بهبود ببخشد. اما کار کردن، شش روز هفته و پشت میز نشینی برای اکثر آقایان و بانوان، در کنار مسئولیت‌های خانه و خانواده وقتی برای ورزش باقی نمی‌گذارد. بد نیست برای بهره بردن از این مزایا، به ورزش در محل کار نیز فکر کنید. در این مقاله ورزش پشت ميز كار را به شما معرفی می‌کنیم. این تمرینات ساده، اما موثر هستند و بدون اینکه حتی نیازی به بلند شدن از روی صندلی داشته باشید، می‌توانید انجام دهید.

34 تمرین خانگی در دوران کرونا + تصاویر
یکشنبه 08 تیر 1399 23:51 | ورزش و نرمش
34 تمرین خانگی در دوران کرونا + تصاویر

فاصله‌گذاری اجتماعی، بسته بودن باشگاه‌ها و قرنطینه خانگی به دلیل شیوع بیماری کرونا، باعث شده است تا بسیاری از افراد در خانه مانده و وقت خود را صرف تماشای تلویزیون و یا خواندن کتاب کنند. کم‌تحرکی و نداشتن فعالیت بدنی علاوه بر اضافه‌وزن، ممکن است بر سیستم ایمنی افراد نیز آثار منفی داشته باشد. ما در این مقاله تمرینات خانگی دوران کرونا را به شما معرفی کرده و شیوه‌ی انجام آن‌ها را به شما شرح می‌دهیم.

نکات مهم درباره ورزش خارج از خانه در دوران کرونا
شنبه 24 خرداد 1399 11:18 | ورزش و نرمش
نکات مهم درباره ورزش خارج از خانه در دوران کرونا

ورزش در دوران کرونا که افراد متحمل فشار روانی و استرس زیادی هستند، راهی برای بهبود روحیه محسوب می‌شود. با این حال، در شرایط اپیدمی کرونا، انجام این کار مشکلات متعددی در پی دارد. در این مدت، شیوع ویروس کرونا، اغلب مراکز ورزشی و باشگاه‌های بدنسازی را برای زمانی طولانی به تعطیلی کشانده و با وجود گسترش این ویروس، کمتر کسی به حضور در مکان‌ها و سالن‌های دربسته و پر ازدحام ورزشی تمایل دارد. اما ورزش را نمی‌توان ترک کرد، برای همین چند توصیه داریم که چگونه ورزش را در این شرایط ادامه دهید.

۷ تمرین ساده برای تقویت عضلات و فرم دهی باسن در خانه + تصاویر آموزشی
یکشنبه 11 خرداد 1399 17:56 | ورزش و نرمش
۷ تمرین ساده برای تقویت عضلات و فرم دهی باسن در خانه + تصاویر آموزشی

اگر عضلات باسن شما می‌توانند وزن بسیار زیادی را تحمل کنند؛ احتمالا به همین خاطر است که وقتی به وزنه‌ دسترسی دارید، تنها به چالش کشیدن این عضلات فکر می‌کنید. اما زمان‌هایی که در خانه هستید و وقت کافی برای رفتن به باشگاه ورزشی ندارید، چه؟ ما در ادامه راه‌حل برای تقویت عضلات و فرم دهی باسن در خانه ارائه داده‌ایم.

تمرین برای فرم‌دهی و تقویت عضلات شکم در مردان + تصاویر
شنبه 27 اردیبهشت 1399 14:22 | ورزش و نرمش
تمرین برای فرم‌دهی و تقویت عضلات شکم در مردان + تصاویر

تناسب اندام بدون داشتن عضلات شکمی خوش‌فرم معنا ندارد. چربی‌های انباشته دور شکم مانع از آن می‌شود تا اندام متناسب و خوش فرمی داشته باشیم. از این رو، این حرکات به ما کمک می‌کنند تا بدون انجام ورزش‌های سخت در باشگاه‌های بدنسازی برای تقویت عضلات شکم خود تمرین کنیم. همچنین، کاهش سایز کمر، خطر بیمار‌ی‌­های قلبی و دیابت را کمتر می­‌کند.

تمریناتی برای لاغری باسن
سه شنبه 23 اردیبهشت 1399 13:40 | تناسب اندام
تمریناتی برای لاغری باسن

اگرچه بیشتر افراد تلاش خود را بر داشتن شکمی صاف‌تر متمرکز می‌کنند، اما به نظر می‌رسد بعضی از افراد هر چیزی که می‌خورند، مستقیما به سمت ران‌هایشان می‌رود. اگر شما هم این مشکل را دارید، جای نگرانی نیست؛ با انتخاب‌های هوشمندانه در نوع تغذیه و انجام تعداد مناسبی تمرینات قلبی عروقی برای سوزاندن چربی اضافی، پایین تنه لاغری خواهید داشت. همه آنچه که نیاز دارید لباس ورزشی، کمی فضا و این راهنمای تمرینی است.

۱۱ ورزش برای سالمندان که می‌توانند هر روز انجام دهند
یکشنبه 14 اردیبهشت 1399 12:28 | ورزش و نرمش
۱۱ ورزش برای سالمندان که می‌توانند هر روز انجام دهند

در هر سنی، فعال بودن فرد می‌تواند به بهتر شدن روحیه و نوع نگاه او به زندگی تاثیر بگذارد. داشتن یک شیوه زندگی فعال و ورزش برای سالمندان مهم است، زیرا فعالیت بدنی منظم می‌تواند به جلوگیری از بیماری‌های قلبی، دیابت و برخی از سرطان‌ها کمک کند.

ورزش‌های هوازی راهی برای توقف روند پیری؟
دوشنبه 18 فروردین 1399 15:48 | ورزش و نرمش
ورزش‌های هوازی راهی برای توقف روند پیری؟

نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد دویدن در معکوس‌کردن علائم پیری از تمرینات وزنه‌ای و سنگین بهتر است. نتایجی که می‌تواند بر سبک زندگی افراد میانسال و مسن تاثیر بگذارد.

پنج تمرین برای کاهش قوز کمر ناشی از نشستن زیاد
پنجشنبه 07 فروردین 1399 12:39 | ورزش و نرمش
پنج تمرین برای کاهش قوز کمر ناشی از نشستن زیاد

آیا شما روی صندلی محل کارتان خم می‌شوید؟ آیا به تازگی متوجه خمیدگی شانه‌هایتان به سمت جلو شده‌اید؟ پس از ساعت‌ها پشت میز نشستن و کار کردن در یک روز، زمانی که می‌ایستید آیا فکر می‌کنید بدنتان خمیده شده و حالت قوز دارد؟ اگر جواب شما به این پرسش‌ها «بله» است، از جمله افرادی هستید که قوز کمر دارد. به عبارت دیگر ، شما به شکل گوژپشت (با کمری خمیده) دیده خواهید شد و همچنین ممکن است در نواحی گردن، کمر، بازوها و حتی پاها احساس در داشته باشید.

مزایای حرکت پروانه و روش انجام آن
پنجشنبه 07 فروردین 1399 12:26 | ورزش و نرمش
مزایای حرکت پروانه و روش انجام آن

همه ما با حرکت پروانه آشنا هستیم و با شنیدن نام آن به یاد ورزش صبحگاهی دوران دبستان و شور و نشاط آن دوران می‌افتیم. اگرچه آن روزها برای نشاط صبحگاهی این ورزش را انجام می‌دادیم، اما می‌دانیم که ورزش پروانه، با وجود آسانی، فواید بسیاری برای تناسب اندام و سلامت ماهیچه‌های بدن دارد. انجام ده دقیقه حرکت ورزشی پروانه، علاوه بر افزایش انرژی و نشاط، ۹۴ کالری می‌سوزاند و در چربی‌سوزی و تناسب اندام موثر است. برای یادگیری فواید حرکت پروانه و نحوه صحیح انجام آن، این مطلب را تا انتها بخوانید.

پنج تمرین آسان برای تسکین درد سیاتیک + تصویر
پنجشنبه 07 فروردین 1399 12:25 | ورزش و نرمش
پنج تمرین آسان برای تسکین درد سیاتیک + تصویر

سیاتیک یک بیماری نیست، بلکه مجموعه ای از علائم و نشانه‌هاست و از مشکلات احتمالی فراوانی در ران، لگن و یا کمر شما حکایت دارد. اگر سیاتیک دارید ممکن است دردی را تجربه کنید که از میان ران‌ها عبور می‌کند و از پشت پا به سمت پایین حرکت می‌کند.

با هفت دقیقه ورزش به وزن ایده‌آل برسید + تصویر
جمعه 01 فروردین 1399 00:19 | ورزش و نرمش
با هفت دقیقه ورزش به وزن ایده‌آل برسید + تصویر

اگر شما تا­ به­ حال چندین بار به خود قول داده‌­اید که به محض پیدا کردن فرصت کافی به وزن ایده­‌آ‌‌ل برگردید، هفت دقیقه تمرین­‌های ورزشی که در ادامه به شما معرفی می­‌شوند راه‌حل مشکل شماست. این هفت تمرین، کوتاه و ساده است که برای انجام آن‌ها فقط از وزن بدن استفاده می‌شود.