search

یک نوشیدنی دوست داشتنی در روزهای سرد

طرز تهیه شکلات داغ خامه‌ای

clock icon زمان خواندن ۳ دقیقه تیم سلامت چهارشنبه ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۲:۵۳

طرز تهیه شکلات داغ خامه‌ای
۵/ ۵.۰۰
امتیاز دهید
مقداری شیر غلیظ برای روزهای کسالت‌آور در دسترس داشته باشید و کمی شکلات داغ خامه‌ای یا همان هات چاکلت را به سرعت آماده کنید و علاوه بر اینکه گرمابخش عزیزان‌تان می‌شوید، روزتان را هیجان‌انگیز کنید.

ارزش غذایی

انرژی250 کیلوکالری
کربوهیدرات19.1 گرم
پروتئین3.1 گرم
چربی کل6 گرم
کلسترول4 میلی گرم
فیبر خوراکی1.8 گرم
preparation time icon

زمان آماده سازی

دقیقه

cooking time icon

زمان پخت

دقیقه

serve icon

تعداد سرو

نفر

مواد لازم

شیر غلیظ شده 500 میلی‌لیتر
پودر کاکائو 0.5 فنجان
عصاره وانیل 1.5 قاشق چای‌خوری
نمک 0.125 قاشق چای‌خوری
آب جوش 6.5 فنجان
مارشمالو اختیاری

در این هات چاکلت از مارشمالو استفاده می‌شود که نوعی خوراکی شکردار، شیرین و نرم است که معمولا با شکر،آب، ژلاتین، گلوکز و طعم دهنده‌های مختلف مخلوط شده است. منظور از شیر غلیظ هم شیر حرارت داده‌ای است که آب آن گرفته و کمی شکر به آن اضافه شده. اگر می‌خواهید یک شکلات داغ خامه‌ای خوشمزه داشته باشید ادامه مطلب را بخوانید.

طرز تهیه شکلات داغ خامه‌ای

در یک تابه بزرگ روی حرارت متوسط، شیر غلیظ شیرین و کاکائو و وانیل و نمک را ترکیب کرده و خوب مخلوط کنید. سپس به آرامی آب را به آن اضافه کنید. در حین حرارت دادن مخلوط، گاهی هم بزنید و اجازه ندهید به نقطه جوش برسد. در نهایت سطح آن را با مارشمالو بپوشانید. سپس آن را سروکنید و اگر مایل به نگهداری آن هستید، می‌توانید به صورت سر پوشیده در یخچال نگه دارید.

این ترکیب را می‌توانید به وسیله ماکروفر هم تهیه کنید. تمام مواد (جز مارشمالوها) را در ظرف دو لیتری شیشه‌ای بریزید و ترکیب کنید. داخل ماکروفر با توان بالا به مدت ۸ تا ۱۰ دقیقه آن را حرارت دهید و هر ۳ دقیقه هم بزنید. در پایان اگر مایل هستید روی آن را با مارشمالو بپوشانید و به صورت سر پوشیده در یخچال نگه دارید. البته اگر به تهیه هات چاکلت علاقه دارید می‌توانید نمونه زیر را هم امتحان کنید.

هات‌ چاکلت شوکوپرتقالی

شکلات داغ خامه‌ای می‌تواند بیشتر از پنج روز در یخچال نگهداری شود. کافی است قبل از سرو کردن خوب هم بزنید و دوباره گرم کنید.

نظرات کاربران